Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Problem wordpress

Masz problem z wtyczką lub szablonem? A może chciałbyś zacząć tworzyć własne rozszerzenia? Tutaj dowiesz się wszystkiego o możliwościach WordPressa.

Problem wordpress

Post 28.12.2018, 20:20:26

Witam serdecznie.
Mam duży techniczny problem z moimi stronami na wordpress. Mianowicie od lat posiadam 3 różne strony oparte na wordpress na 3 różnych bazach danych na jednym serwerze. I tak:

Około miesiąca temu zauważyłem wyskakujący błąd na jednym z nich "
Parse error: syntax error, unexpected end of file in /home/niedlap/public_html/brojler/wp-includes/taxonomy.php on line 2897".

Napisałem do admini strat oraz mojego serwera z prośbą o pomoc wyjaśnił mi ze prawdopodobnie jakaś stara nie aktualizowana wtyczka lub nie używany szablon wywołały ten błąd. I najlepiej usunac wordpress i zainstalować go ponownie. Uznałem, że to brzmi możliwie ale sprawdziłem dwie pozostałe strony w tym jedna świeżo postawiona miesiąc temu i wszędzie wyskakują podobne błędy. Zaczęło mnie to zastanawiać czemu jeśli to wina jakiejś wtyczki a na kazdej stronie mam inne to wysypaly się wszystkie 3 strony. Zacząłem poddawać w wątpliwość czy to faktycznie moja wina a nie serwera. Na jednej ze stron teoretycznie naprawił błąd strona chodzi chociaż wyskakuja dziwne informacje o trojanach czego wcześniej nie było, i nie da się wejść w panel bo ta błąd pozostał. Nie wiem co o tym myśleć a odpowiedzi administratora są rzadkie i lakoniczne.
Bardzo proszę o pomysly co to mogło się stać i jak się zabezpieczyć przed tym
Expel87

Re: Problem wordpress

Post 03.01.2019, 13:06:39

Jaką masz wersję PHP na serwerze? Czy masz włączoną automatyczną aktualizację WordPressa i wtyczek?
Strony WordPressa informują, że wymagane jest PHP 7.2 wzwyż.
Jeśli dostępna wersja PHP vs wymagania używanej wersji WordPressa nie jest problemem, to pobierz sobie .zip z wersją WordPressa, którego masz zainstalowaną na serwerze i porównaj zawartość plików wp-includes/taxonomy.php. Jeśli będą różnice, to może któraś aktualizacja nie przebiegła pomyślnie.
Dziękuję wszystkim za lata współpracy, ciekawych pytań i dyskusji. Będę wspominał to forum z wielkim sentymentem • kukawski.pl
Rafał Kukawski

410 Gone
410 Gone

Post 03.01.2019, 13:17:13

Wersja PHP się zgadza. Jedna stronę mam od wielu lat, druga od około półtora roku, i ostatnia w trakcie budowy. Są tam różne wtyczki różne motywy, do tej pory wszystko działało aż nagle jednego pięknego dnia wszEddie zaczęły wyskakać błędy. Administrator serwera zalecił usunięcie WP i baz danych i zrobienie ich od nowa, a przyznam że przygotowanie treści od początku jak i grafik to bardzo czasochłonny proces, którego wolałbym uniknąć .
P.s. dziękuję za odpowiedź
Expel87

Post 03.01.2019, 15:16:07

W takim razie, skoro raportuje problem w taxonomy.php, to porównaj ten plik z plikiem z nowo-pobranej paczki WordPressa. Jeśli będą się różniły, to wgraj go na nowo. A najlepiej wszystkie pliki WordPressa na nowo. Jeśli nie modyfikowałeś WordPressa poza folderem wp-content, to możesz na nowo wgrać foldery wp-admin i wp-includes oraz pliki z głównego katalogu (z wyjątkiem wp-config.php) - zgodnie z instrukcjami https://codex.wordpress.org/Upgrading_W ... ual_Update
Dziękuję wszystkim za lata współpracy, ciekawych pytań i dyskusji. Będę wspominał to forum z wielkim sentymentem • kukawski.pl
Rafał Kukawski

410 Gone
410 Gone

Powrót do WordPress