Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Backlinks, a Google

Twoja strona znajduje się nisko w wynikach wyszukiwania popularnych wyszukiwarek? Dowiedz się jak temu zaradzić odpowiednio optymalizując swoją stronę WWW. Poznaj tajemnice pozycjonowania lub podziel się swoją wiedzą z innymi.

Backlinks, a Google

Post 04.01.2019, 17:37:04

Witam wszystkich, jestem świeżaczkiem na forum jak i w pozycjonowaniu. Mam 23 lata i próbuję rozwinąć forum sportowe, obecnie zajmuję, tzn próbuję zajmować się pozycjonowaniem. Temat dosyć poważny, bo przez niego kuleję.

Mam wiele pytań, ale bez spamu. Pierwsze pytanie jak to jest z tymi linkami zwrotnymi.. Google wszędzie trąbi że jakakolwiek wymiana linkami, czy zakup linków lub cokolwiek z linkami wiąże się z filtrem lub banem. Czytając te wszystkie zasady po prostu strach się bać, że któryś użytkownik wklei gdzieś link mojego forum tak czysto z polecenia bo mu się podoba i dostanę prze to filtr od wujka Google.

No to postanowiłem się przyjrzeć konkurencji, która pojawia się jako pierwsza pod hasłem kluczowym, które chce wypozycjonowac. Dla porównania sprawdziłem najpierw moje zaplecze linków - całe 200 - wow aż tyle mimo że sam nigdy nie pracowałem nad budowaniem linków, ani nie kupowałem. Po sprawdzeniu konkurencji - 20,000 linków - myślę no nie wierzę kiedy ja to nadrobię, na szczęście TYLKO 1% linków dofollow, odrazu pomyślałem że kupione patrzę staty i w ciągu 5 dni przybyło z 7000 linków na 19.000 linków czyli na bank kupione i to w takiej ilości, no ale mniejsza gdzie interwencja Google? To było we wrześniu 2018r?! Gdzie filtr, gdzie ban? Pff dosyć że nie ma to jeszcze 1PR pod hasłami kluczowymi które mnie interesują jakieś 5 sztuk :O

Z ciekawości postanowiłem sprawdzić popularna stronę, kategoria ta sama co moja lecz inna dziedzina, wynik 105,000 linków i to jest nic.. uwaga 98% to linki dofollow! Ale co najciekawsze maj 2017r. przeskok z 17.000 linków na 70.000 w ciągu miesiąca, później co jakiś czas po kilka tysięcy linków w ciągu 4dni. Ban, filtr? Niee, większość haseł związanych z tą dziedziną to 1-3PR.

No i teraz pytanie drodzy forumowicze? Kupować linki? Masowo dodawać linki na stronach dofollow? Bo wychodzi na to, że Google jeszcze nie ogarnia pilnowania linków więc może to jeszcze jest czas na zdobycie dużego zaplecza.
Co polecacie? Jak Wy rozwiązujecie te kwestie?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi,
Pozdrawiam serdecznie!
Athleta

Re: Backlinks, a Google

Post 22.01.2019, 18:17:09

Nie uważam, aby samodzielne pozycjonowanie strony internetowej było dobrym rozwiązaniem. Zdecydowanie lepszym jest powierzenie tego zadania profesjonaliście. Do ich grona zalicza się między innymi Szymon Słowik - tutaj można zapoznać się z jego pełną ofertą. O jego doświadczeniu może świadczyć chociażby fakt, że jest współautorem ksiązki o projektowaniu strategii marki i wykłada na dwóch kierunkach studiów podyplomowych.
pingwinek25

Re: Backlinks, a Google

Post 23.01.2019, 13:10:31

Jeśli już sam próbujesz to polecam solidne poradniki. Jest teg trochę przykładowo Na tej stronie. Dotyczący także google ads, które powinno Ci się również przydać. A raczej na pewno się przyda.
anderson

Powrót do Pozycjonowanie i wyszukiwarki