Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Strona wolno się ładuje za pierwszym razem

Zaczynasz dopiero swoją przygodę z HTML'em? A może mimo swojego doświadczenia natknąłeś się na jakiś problem? Tutaj na pewno znajdziesz pomoc.

Strona wolno się ładuje za pierwszym razem

Post 22.02.2018, 09:19:00

Czesc,

Mam mały problem. Wrzyciłem niedawno stronę opratą o Wordpress na serwer Home. Niestety kupiony szablon jest niezgrabny i idzie na wstępie 47 requestów . Nie są to jednak duże pliki, wszystko zoptymalizowałem. Podczas pierwszego wywołania strony, wszystko długo sie mieli. Następne wywołania są juz w porządku. I uwaga - nie chodzi o cache - korzystam z narzędzie deweloperskich i cache jest wyłączony. Pierwsze dane z serwera pobierane są szybko - zatem to rowniez nie problem serwera (pisalem takze z supportem i niby wszystko ok). Ustawiałem także .htaccess, lecz nie pomogło. Czy mogłem o czymś jeszcze zapomniec? Wspomnę też że po pierwszym (długo trwajacym) wywoałaniu strona ładuje sie szybko tylko przez jakis czas (jakąś godzine).

Pozdrawiam!
whitty

Re: Strona wolno się ładuje za pierwszym razem

Post 22.02.2018, 21:21:33

Cache serwera czy cache klienta wyłączony?
kabexxx

Re: Strona wolno się ładuje za pierwszym razem

Post 23.02.2018, 10:16:26

Wyłączony mam po stronie klienta, podczas debugowania i włączonej konsoli mam odhaczone "Disable cache". Sprawdzam również na incognito mode i to samo. Próbowałem juz z ustawieniami .htaccess. Chyba, że masz gdzieś jakąś konfigurację tego pliku, którą mógłbym zastosowac?
whitty

Powrót do Początkujący webmaster