Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

[wybór języka] php, ROR, python .. inny ?

Zaczynasz dopiero swoją przygodę z HTML'em? A może mimo swojego doświadczenia natknąłeś się na jakiś problem? Tutaj na pewno znajdziesz pomoc.

[wybór języka] php, ROR, python .. inny ?

Post 17.01.2009, 13:44:52

Witam,
Studiuje informatykę - 3 rok.

Chciałbym zacząć pisać rozbudowane strony www ( cmsy, strony web20 oraz strony firmowe. )

Zdobyłem wcześniej podstawowe umiejętności html / php / css.
Chciałbym teraz podejść profesjonalnie do programowania i skupić się na jakimś konkretnym językiem do pisania aplikacji www.

Jaki język polecacie ? Który ma największą przyszłość i będzie odpowiedni do opanowania dla osoby, która chce się go nauczyć, a nie miała wcześniej upodobań do żadnego konkretnego języka.

Prosiłbym od razu o wypisanie pozycji książkowych / innych źródeł, które polecicie do konkretnego języka.

Będę wdzięczny za pomoc w wyborze.
Pozdrawiam, Michał.
proweb

Post 17.01.2009, 14:10:50

ROR - Ruby on Rails - to framework. Ruby jest językiem.

Na Twoim miejscu wybrałbym albo Ruby, albo Pythona, albo Jave. PHP mimo iż baaardzo popularne jest jednak językiem, który zaczął być już wypieranym przez wyżej wymienione.

Z pośród wspomniach trzech nie będę się jednak wypowiadał - brak mi w tym odpowiedniech kompetencji.
Avatar użytkownikaKrzysiek Łabuś
Krzysiek Łabuś

retarded
retarded

Post 17.01.2009, 14:29:12

Skłaniałbym się w kierunku Pythona. Wyczytałem o nim wiele pozytywnych informacji.
1. Czy polecilibyście jakieś najlepsze pozycje książkowe do tego języka ?
2. Jaki framework wybrać ? Django ?
3. Ruby czy python ? tu mam dylemat.
4. Co jest łatwiejsze / szybsze do nauki ( PHP czy Python ) ? Czy po opanowaniu Pythona, będzie problemem modyfikacja / znajomość serwisów pisanych w PHP ?

Proszę o opinie i pomoc:)
Ostatnio edytowano 17.01.2009, 14:53:12 przez proweb, łącznie edytowano 1 raz
http://www.PobierzPlik.pl Darmowe Programy
proweb

Post 17.01.2009, 14:52:50

Ad. 1) Tutaj pomóc nie mogę
Ad. 2) Najpierw poznaj dobrze język, później oczywiście jak najbaridzej możesz brać się za jakiś FW - Django jeżeli Ci pasuje może być
Ad. 3) Zdobądź podstawowe informacje o tych językach. Sprawdź czym się różnią, jakie mają w stosunku do siebie braki i przewagi. Ostatecznie możesz wybrać rzutem monetą.
Avatar użytkownikaKrzysiek Łabuś
Krzysiek Łabuś

retarded
retarded

Powrót do Początkujący webmaster