Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

dodawanie zeminnnej do pliku html

Zaczynasz dopiero swoją przygodę z HTML'em? A może mimo swojego doświadczenia natknąłeś się na jakiś problem? Tutaj na pewno znajdziesz pomoc.

dodawanie zeminnnej do pliku html

Post 08.01.2019, 04:10:37

Czesc mam plik html oraz inny plik ktory jest zrodlem danych np, txt, csv, excel.

Chcialbym dodac do pliku HTML zmienne, a nastepnie zapisac utworzone pliki jako HTMLe.

Przyklad:
Mam plik z danymi:
Jan Kowalski
Adam Nowak
.....

Mam plik html

<html>
...
Jakis tekst <<CHCE TU WSTAWIAC IMIE >> test.
Tekst jakis bla bla bla <<Jakis link>>.
...
</html>

Chcialbym zeby skrypt po kolei bral 1sze imie wstawial do schematu HTML a nasetepnie zapisywal jako jakas_nazwa.html

Nazwe plikow jaka mialaby sie nazywac oraz linki skryp moglby brac z innego pliku lub z tego samego po przecinki czy ;.

Zrodlo danych jest dowolne : txt, csv, excel.

Czy moze ktos mi pomoc i podac mi przydladowy kod, jak cos takiego napisac? Dziekuje za pomoc.
sage12

Re: dodawanie zeminnnej do pliku html

Post 04.02.2019, 23:19:27

HTML to nie język programowania. W samym HTML-u nic nie zdziałasz.

Masz dwa rozwiązania
1. Dane zapisać jak tablicę tekstów w JS i przesłać jako skrypt na Twoją stronę.
I dalej (innym) skryptem JS podmienić na stronie <<CHCE TU WSTAWIAC IMIE >> na imię pobrane z tablicy.
W tym sposobie tak przetworzonego pliku nie zapiszesz, będzie on jedynie "przetworzony" w przeglądarce.

2. Użyć php i obrobić dane na serwerze. Do przeglądarki przyjdzie HTML z już wstawionymi danymi.
Przetworzony plik będziesz mógł zapisać na serwerze.

Stefan
Stefan_3N
Stefan

Powrót do Początkujący webmaster