Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Suma dla kazdego uzytkownika

Zdecydowałeś się na tworzenie interaktywnych stron przy pomocy PHP? Chcesz w łatwy i szybki sposób zarządzać danymi na swojej stronie? Tutaj znajdziesz pomoc w napotkanych przy tym trudnościach.

Suma dla kazdego uzytkownika

Post 09.02.2019, 14:57:52

witam, staram sie zrobic taka tabelke informacyjna na ktorej ma widniec komu(to sie ma wyswietlac dla kazdego uzytkownika indywidualnie) co i ile sie wydobywa ale niestety nie wiem jak sobie poradzic z tym, niewiem jak dodac to do siebie:
Kod: Zaznacz cały
$server="localhost";
      $user1="adam";
      $pass="Alusia05";
      $dbname="gornik";
      $con=mysqli_connect($server,$user1,$pass,$dbname);
      $sql = "SELECT id_owner AS 'user1',SUM(metal_perhour) AS 'blacha' FROM `budynki`"tych budynkow jest 9 i chce zliczyc to do kupy i zeby wyswietlalo wydobycie kazdemu uzytkownikowi indywidualnie"  ORDER BY id_owner   ";
      $result = mysqli_query($con,$sql);
      $row = mysqli_fetch_array($result);
      $taki=$row['blacha'];

echo $taki;]

jak narazie wyswietla mi sie cala suma tabeli metal_perhour a nie na danego zytkownika :/

Bradzo prosze o pomoc

Pozdrawiam :)
kiros

Re: Suma dla kazdego uzytkownika

Post 10.02.2019, 23:45:39

Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem, ale brakuje mi na końcu zapytania
Kod: Zaznacz cały
GROUP BY id_owner

Jeśli źle zrozumiałem, to spróbuj proszę wytłumaczyć problem inaczej i podaj też strukturę tabel (i ich kluczy).
Dziękuję wszystkim za lata współpracy, ciekawych pytań i dyskusji. Będę wspominał to forum z wielkim sentymentem • kukawski.pl
Rafał Kukawski

410 Gone
410 Gone

Re: Suma dla kazdego uzytkownika

Post 15.02.2019, 15:08:59

Przeprasza ze tak dlugo to trwalo, ale mialem wiele do zrobienia
tabela w bazie wyglada tak:
id_bld|name_bld|id_owner|metal_perhour - kazdy gracz moze miec 9 takich budynkow, a ja chce zrobic wyswietlanie wydobycia "metal_perhour" dla wszystkich dziewieciu zliczonych w sumie i zeby kazdy gracz mogl u siebie widziec swoja produkcje, bo jak narazie to udaje mi sie tylko albo wszystkie jakie sa albo tylko ta pierwsza i kazdy widzi ta pirwsza czyli id_owner = 1 mimo to ze nie podalem tam zadnej wartosci 1
kiros

Powrót do PHP i bazy danych