Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

[PHP/MYSQL] sortowanie tablicy

Zdecydowałeś się na tworzenie interaktywnych stron przy pomocy PHP? Chcesz w łatwy i szybki sposób zarządzać danymi na swojej stronie? Tutaj znajdziesz pomoc w napotkanych przy tym trudnościach.

[PHP/MYSQL] sortowanie tablicy

Post 25.02.2018, 15:51:49

Cześć, muszę zasięgnąć Waszej pomocy, bo juz totalnie nie wiem jak ugryzc moj problem.

Pobrałem sobie wyniki z bazy danych.. i zeby nie wykonywac wielu zapytan do bazy - tylko operowac na tym jednym ogolnym..
Chce filtrowac to jedno zapytanie na kilka sposobow.

pobieram sobie dane z bazy:
Kod: Zaznacz cały
$tablica = $polaczenie->query("SELECT * FROM users WHERE oferta>0")->fetch_assoc(); //tutaj mam wszystkie dane, ale...

chciałbym przy sprawdzeniu czy ktos kliknal w linka z danym wojewodztwem, czyli:

if (isset($_GET['wojewodztwo'])){ .... ktos kliknal w wojewodztwo, a klikniecie spowodowalo, ze zmienna $wojewodztwo = "npŚląskie";

i chcialbym, zeby nie wykonywac zapytania w stylu:
$polaczenie->query("SELECT * FROM users WHERE oferta>0 AND wojewodztwo='$wojewodztwo'")->fetch_assoc();

tylko wlasnie wyciagnac te dane z tablicy okreslonej na samym poczatku czyli $tablica.

mialoby to wygladac mniejwiecej tak:

$tablica = $polaczenie->query("SELECT * FROM users WHERE oferta>0")->fetch_assoc();
$wojewodztwo = "Śląskie";

if (isset($_GET['wojewodztwo'])){
echo wyniki z $tablica, ale w ktorej wojewodztwo == Śląskie
}else{
echo wszystkie wyniki
}

bardzo prosze, pomozcie.. bo mecze sie z tym caly dzien.. i juz nie wiem..

pozdrawiam
mkozlik6695

Powrót do PHP i bazy danych