Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

[PHP/formularze] Nie działa łamanie linii powyżej 24 znaków

Zdecydowałeś się na tworzenie interaktywnych stron przy pomocy PHP? Chcesz w łatwy i szybki sposób zarządzać danymi na swojej stronie? Tutaj znajdziesz pomoc w napotkanych przy tym trudnościach.

[PHP/formularze] Nie działa łamanie linii powyżej 24 znaków

Post 31.05.2018, 15:25:35

Witam

Dziwny problem napotkałam przy przesylaniu wiadomości poprzez formularz PHP. Mam pole "imie", które przyjmuje wartości od 5 do 40 znaków. Wiadomość tworzy się na podstawie takiego kodu:
Kod: Zaznacz cały
$mail->Body = "Wiadomość od:  $_POST[imie]\r\nAdres nadawcy:  $_POST[email]\r\nTelefon:  $_POST[telefon]\r\n\r\nTreść wiadomości:\r\n$_POST[tresc]";

Póki wartość pola "imie" nie przekraca 24 znaków, wiersz z imieniem jest pierwszy, z adresem pod spodem. Gdy wprowadzi się wartość 25 lub większą, adres email wyświetlany jest w tej samej linii. OCB?

Dodam, że jeśli pole zawiera więcej znaków niż 24, i dodam drugie "/r/n/" to wtedy adres email wskoczy pod wiersz z imieniem. Tylko, że jak tak zostawię, to w przypadku krótszych wartości mam 2 wiersze przerwy. Oświeci mnie ktoś z szanownych forumowiczów w czym rzecz? :)

Poniżej treść dwóch wiadomości:
pierwsza (25 znaków):
Wiadomość od: qwertyfuiopasdfghjklzxcvd Adres nadawcy: thjvftvtyvyuvthyuvubvyjyug
Telefon:

Treść wiadomości:
thjvftvtyvyuvthyuvubvyjyug

druga (24 znaki):
Wiadomość od: qwertyfuiopasdfghjklzxcv
Adres nadawcy: thjvftvtyvyuvthyuvubvyjyug
Telefon:

Treść wiadomości:
thjvftvtyvyuvthyuvubvyjyug
paulina_23

Powrót do PHP i bazy danych