Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Formularz php - wysyłanie odpowiedzi

Zdecydowałeś się na tworzenie interaktywnych stron przy pomocy PHP? Chcesz w łatwy i szybki sposób zarządzać danymi na swojej stronie? Tutaj znajdziesz pomoc w napotkanych przy tym trudnościach.

Formularz php - wysyłanie odpowiedzi

Post 13.06.2018, 22:25:46

Proszę o pomoc, bo z php to ja niewiele umiem :-(
Mam formularz i w nim mam grupę checkboxów (co oznacza możliwość wielokrotnego wyboru). Chcę, żeby wszystkie zaznaczone odpowiedzi były przekazywane w mailu po wysłaniu tego formularza. Kod jaki mam jest następujący:
HTML
Kod: Zaznacz cały
<label for="pyt3">3. Przy organizacji kolejnego spotkania w przyszłym roku proszę o wskazanie, które dni Panu/Pani by najbardziej odpowiadały?</label>
<ul class="form-item">
   <li><label><input class="" type="checkbox" name="pyt3" value="poniedziałek" required id="checkbox1">poniedziałek</label></li>
   <li><label><input class="" type="checkbox" name="pyt3" value="wtorek" required id="checkbox2">wtorek</label></li>
   <li><label><input class="" type="checkbox" name="pyt3" value="środa" required id="checkbox3">środa</label></li>
   <li><label><input class="" type="checkbox" name="pyt3" value="czwartek" required id="checkbox4">czwartek</label></li>
   <li><label><input class="" type="checkbox" name="pyt3" value="piątek" required id="checkbox5">piątek</label></li>
</ul>

PHP
<?php
if(isset($_POST['submit'])){   

$pyt3 = $_POST['pyt3'];

$message = "Przy organizacji kolejnego spotkania w przyszłym roku proszę o wskazanie, które dni Panu/Pani by najbardziej odpowiadały? " . $pyt3 . "\n\n"

Oczywiście to są tylko fragmenty kodu dotyczące tego pytania. Chodzi mi o to, że jeśli ktoś zaznaczy np. 3 dni w tygodniu, to żeby wszystkie 3 odpowiedzi przyszły w mailu. Obecnie przychodzi jedna (pierwsza zaznaczona) :-(
feronek

Re: Formularz php - wysyłanie odpowiedzi

Post 14.06.2018, 10:08:33

nazwij checkboxy

name="pyt3[]"
Rafał Kukawski

+∞
+∞

Post 22.06.2018, 16:58:17

Dzięki - działa :-)
feronek

Post 26.06.2018, 11:59:24

Echh... niby działa, ale odpowiedzi otrzymuję: Array a nie wartość :-(
feronek

Post 26.06.2018, 12:01:44

$message = "Przy organizacji kolejnego spotkania w przyszłym roku proszę o wskazanie, które dni Panu/Pani by najbardziej odpowiadały? " . join(', ', $pyt3) . "\n\n"
Rafał Kukawski

+∞
+∞

Post 26.06.2018, 12:05:33

Dzięki, już wszystko gra :-)
feronek

Powrót do PHP i bazy danych