Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

[JS] Skrypt javascript w javascript - czyli problem z ' i "

Tworzenie dynamicznych stron internetowych z zastosowaniem JavaScript, jQuery, Ajax. Dowiedz się jak to zrobić, znajdź rozwiązania swoich problemów.

[JS] Skrypt javascript w javascript - czyli problem z ' i "

Post 30.08.2006, 15:20:53

Witam użytkowników

Załużmy, że tworzę stronę. Na niej chcę wykorzystać menu z javascript, używam także drugiego skryptu javascript który tworzy mi okna w przeglądarce kliknięciem na wyznaczony link. Mam menu Strona a wnim link Logowanie.
Kod odpowiedzialny na wyświetlenie linka "Logowanie":
Kod: Zaznacz cały
   ,"Logowanie","link do strony",,,1

Kod odpowiedzialny za otwarcie okna:
<a href="#" onclick="customFunctionCreateWindow('theme/raz/strony.php');return false">Create new window dynamically(get data from external file)</a>

Chciałbym aby kod otwarcia okna mogłem zastosować w linku "Logowanie".
Zauważyłem że mogła by pomóc taka kombinacja:
   ,"<a href='#' ...>Logowanie</a>","link do strony",,,1

Wszystko było by dobrze, lecz w kodzie pomiędzy <a href... a </a> inie można używać znacznika " ponieważ on jest zastosowany w kodzie menu, a po onlick=... muszę zastosować " i ' bo tak wymaga skrypt.

Proszę o pomoc.

Post 30.08.2006, 18:34:52

<a href="#" onclick="customFunctionCreateWindow('theme/raz/strony.php');return false">Create new window dynamically(get data from external file)</a>

Baaaardzo złe!!

<a href="theme/raz/strony.php" onclick="customFunctionCreateWindow(this.href);return false">Create new window dynamically(get data from external file)</a>

Lepiej.

A tak najlepiej.

To raz.

Dwa - jeśli musisz użyć " to wyscape'uj go:

<a href=\"something.html\""
Blog o standardach sieciowych, tworzeniu stron i webdesignie. | Przyjmuję zlecenia (design, HTML, CSS, JavaScript) | Em Calc
Piotr Petrus

Standardista
Standardista

Powrót do JavaScript