Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

preventDefault() - problem z wysłaniem formularza(ajax)

Tworzenie dynamicznych stron internetowych z zastosowaniem JavaScript, jQuery, Ajax. Dowiedz się jak to zrobić, znajdź rozwiązania swoich problemów.

preventDefault() - problem z wysłaniem formularza(ajax)

Post 01.04.2015, 14:11:53

Witam
Tak jak w temacie mam pewien problem z funkcją preventDefault() - oczywiście sama w sobie działa bez zarzutu,ale problem pojawia się gdy sprawdzam za pomocą ajaxa pole w formularzu np. czy dany e-mail istnieje w bazie, jeżeli nie to pokaż komunikat, w przeciwnym razie zaloguj się i w tym momencie zaczynają się schody, bo gdy wszystko jest ok formularz po prostu nie chce się wysłać, chcę jakoś zablokować funkcję preventDefault(), ale nie wiem za bardzo jak.
overfix

Re: preventDefault() - problem z wysłaniem formularza(ajax)

Post 01.04.2015, 14:36:16

Nie da się zablokować/odwrócić działania event.preventDefault(). Jeśli dowolny skrypt obsługujący zdarzenie wywoła tę funkcję, to mówi przeglądarce, że nie chce, żeby przeglądarka wykonała domyślną akcję. Żeby Twój problem do końca zrozumieć, musiałbyś podać linka do strony testowej i opisać co trzeba zrobić, żeby ten problem zauważyć. Wtedy będziemy mogli zaproponować odpowiednie rozwiązanie.
Dziękuję wszystkim za lata współpracy, ciekawych pytań i dyskusji. Będę wspominał to forum z wielkim sentymentem • kukawski.pl
Rafał Kukawski

410 Gone
410 Gone

Powrót do JavaScript