Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Portal z dodatkiem Reacta

Tworzenie dynamicznych stron internetowych z zastosowaniem JavaScript, jQuery, Ajax. Dowiedz się jak to zrobić, znajdź rozwiązania swoich problemów.

Portal z dodatkiem Reacta

Post 08.09.2017, 22:20:26

Witam,
mam zamiar robić portal o klubie piłkarskim (myślę o własnym CMSie) postawionym na NodeJS. Teraz chciałbym, aby pewne rzeczy na stronie były wstawiane real-time bez przeładowania strony (nie chce korzystać z socket.io itp.) Tutaj do gry wchodzi React. Rozumiem, że mogę np napisać tylko komponent komentarze, które będą przy zmianie stanu aktualizowane, prawda? Cała strona nie musi byc napisana w Reacie?

Zanim zadacie pytania.. Reacta umiem w jakimś stopniu, ale na na 100%; Do tego zapewne będę potrzebował reduxa. Chciałem uczyć się meteorJSa, ale mało ofert pracy, więc raczej nie chcę tracić na to czasu. Czy do takiego celu jaki chcę osiągnąć to wystarczy? Rozumiem, że z samym widokiem, który oferuje React, za dużo nie zdziałam?
XaooBBx
Posty: 56
Dołączył(a): 22.09.2016

Re: Portal z dodatkiem Reacta

Post 09.09.2017, 17:20:20

Nie bardzo rozumiem co ma React do bycia real-time. React to tylko biblioteka wspomagająca tworzenie dynamicznych komponentów interfejsu użytkownika w "wydajny sposób". Ja pod pojęciem real-time rozumiem mechanizm usprawniający komunikację serwer->klient albo serwer<->klient, eliminujący jak najwięcej czynników wpływających na opóźnienia (np. utrzymywanie stałego połączenia z klientem przez które można cały czas wysyłać kolejne strumienie danych, zamiast polegać na tym, że klient co sekundę inicjuje nowe połączenie i pyta serwera "są nowe dane?"), zatem w grę wchodzą różne kombinacje ajaxa (np. long polling), server-sent events albo właśnie połączenie websocketowe lub cokolwiek innego.
Ten kanał komunikacyjny może zostać spięty z Reactem+Redux, który wyrenderuje odebrane dane w odpowiedniej strukturze komponentów.
W każdym razie oczekuję Twojej definicji real-time, żebym miał pewność o czym dyskutujemy.
React może operować na małym fragmencie strony, nie musi panować nad całym dokumentem.
Avatar użytkownikakuku
Rafał Kukawski

+∞
+∞

Posty: 19767
Dołączył(a): 14.04.2002


Powrót do JavaScript


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Hosting, Domeny, SSL

Subskrypcja

Mamy 51441 zarejestrowanych użytkowników.
Najnowszy użytkownik: jonman65


Nasi użytkownicy napisali:

  • 937734 wiadomości
  • w 247450 tematach

Najnowsze wpisy na blogu

Najnowsze artykuły

Najaktywniejsi (ostatnie 30 dni)