Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

[hosting] opinia o hekkonet.pl

Nie wiesz gdzie zarejestrować domenę? Szukasz dobrego serwera na swoją stronę? A może już taki znalazłeś i chcesz podzielić się informacjami na jego temat z innymi.

[hosting] opinia o hekkonet.pl

Post 14.11.2007, 21:46:32

witam,

na początku września została przedstawiona nowa oferty nijakiej firmy 'HEKKONET' - pomyślałem, nowa oferta, trzeba przetestować. Na początku wszystko ok chodziło - zapomniałem o tym i konto zostało skasowane.

Ponownie uruchomiłem pod koniec września i zapłaciłem 05-10 - 6,84 PLN. Wszystko ok chodziło, jednak ze wzrostem liczby klientów spadała wydajność i 'stu procentowy' uptime zaczął spadać (obecnie wynosi 99,8). Jednak serwery zostały przeniesione do polski (Serwer - wybaczcie!)

Wszystko ok grało do momentu, kiedy moje konto zostało zablokowane - tak wiem, nie zapłaciłem i zostało zablokowane. Wchodzę do pseudo panelu (nie obchodzą mnie dodatki, ważne, żeby był serwer dobry), chcę uiścić opłatę i patrzę 9,76 PLN - wracam na stronę główną HEKKO.pl - widnieje 6,83 PLN - mówię co jest?

Wysłałem kilka maili do 'biura' i dostałem odpowiedź, jedna z nich:
Witam,
bo obowiązuje promocja. Ale Pana nie obowiązuje, ma Pan ceny zgodnie z tym co Pan zakupił.

Pozdrawiam
xxxx xxxx
HEKKONET
Jaka promocja? promocja, która już nie istnieje i nikt nie ma do niej wglądu poza samym administratorem, a jednocześnie konsultantem? W takim wypadku mogę (jako ja administrator) dawać różne ceny, przecież nie mogę zobaczyć w cenniku starym?

Obecnie kosztuje 6,83 PLN, a ja mam płacić 9,76 PLN, bo zarejestrowałem konto w dawnej promocji? Stała cena to 6,83 - ona nie jest w promocji.

Jednak dzisiejsza rozmowa na komunikatorze Gadu-Gadu, doprowadziła mnie do wniosku, że administrator 'olewa' klientów i 'wałuje ich' chcąc wymusić na nich zapłacenie (niby te 3 zł, ale nie rozchodzi się o to).

Jedna z tych wiadomości to:
a czy jak płaci Pan abonament za telefon to Panu co miesiąc inaczej nie obniżają tylko płaci Pan przez rok lub dwa lata

Bardzo spostrzegawcze porównanie - w sieciach telefonicznych nie ma czegoś takiego jak stała oferta, są tylko i wyłącznie promocje.

Jednak moje argumenty były znacznie lepsze i pan administrator zakończył rozmowę słowem:
Pozdrawiam
Jednak w firmie HEKKONET traktuje się 'starszych klientów' gorzej od nowych, bo przecież dla nowych jest 6 z groszami, a dla starszych 9 z groszami.

Oczywiście zapłaciłem to 9 zł z groszami, bo nie dostałbym kopii plików, przecież regulamin świętość ;-)

Nie chodzi tutaj o 3 zł, ale o politykę jaką się prowadzi w tej firmie hostingowej. Jesli ktoś się zastanawia nad ofertą tej firmy - niech bierze pod uwagę inna, i idzie dalej, bo obsługa nie zachwyca.

I tak na marginesie, pod adresem: http://www.hekko.pl/klienci.html - kryją się adresy do stron hostowanych - jednak, czy każdy zezwolił na to?

Dla chętnych mogę udostępnić maile i rozmowę na Gadu-Gadu :)
Negatyf

Post 14.11.2007, 22:36:45

Nie polecam małoi profesjonalny kontaky
http://www.freshmusic.pl - forum muzyczne, darmowe pliki mp3
http://www.katalogseo.com.pl - katalog seo, katalog stron
http://www.graffzone.eu - forum graficzne
torrentfile

Post 14.11.2007, 22:45:02

Proszę o wykasowanie moich wiadomości - forum nie jest od załatwiania spraw które winny być załatwione przez BOK: biuro@hekko.pl
Ostatnio edytowano 14.11.2007, 23:49:46 przez Hekkonet, łącznie edytowano 1 raz
PROMOCJA - DO KONTA DOMENA GRATIS, TANI HOSTING - SERWERY W POLSCE
[url=https://www.jupe.pl]
SERWERY OD 18 zł ZA ROK
[/url]

Post 14.11.2007, 22:59:11

Zakończenie inne? Może zacytujesz, bo do mnie jakoś doszło tylko 'Pozdrawiam', żadnego do widzenia nic :)

PROMOCJA JEST ZAZWYCZAJ DLA ZAMAWIAJĄCYCH KONT - jaka promocja, skoro nie ma żadnej mojej promocji i nie ma w archiwum, więc chce o przejście na 'nową' promocję?

Jak teraz udowodnisz, że kiedykolwiek była?

A co z tymi linkami :) ?
Negatyf

Re: [opinia] hekkonet.pl - polityka :)

Post 14.11.2007, 23:01:34

Proszę o wykasowanie moich wiadomości - forum nie jest od załatwiania spraw które winny być załatwione przez BOK: biuro@hekko.pl
Ostatnio edytowano 14.11.2007, 23:49:59 przez Hekkonet, łącznie edytowano 2 razy
SERWERY OD 18 zł ZA ROK
[/url]

Post 14.11.2007, 23:04:42

Ostatnio edytowano 14.11.2007, 23:50:12 przez Hekkonet, łącznie edytowano 1 raz
SERWERY OD 18 zł ZA ROK
[/url]

Post 14.11.2007, 23:07:01

Bardzo ładnie to zabrzmiało - masz w panelu, a h... mnie obchodzi panel, bo w panelu to mogę sobie wszystko zrobić jako admin.

Na stornie głównej nie ma żadnej informacji, że w ogóle była i to powinno być publicznie.

To, że ja płace 9 z groszami to można sobie samemu ustawić.

Trzymaj tak dalej -- jednak ciekawa 'oferta' dla klientów, którzy są dłużej.
Proszę Cię, daruj sobie te durne komentarze w stylu, że masz w panelu... Teraz nikt nie wie, że była jakakolwiek promocja i komu uwierzą mi, czy tobie :lol:

Przepraszam, mój błąd, podziękował pan za rozmowe, tylko jakoś pierwszy dziękuję klient, nie sprzedawca? Brak profesjonalizmu - nie znasz takiej zasady, że znosi sie wszystkie 'histerie' klientów, bo inaczej odejdą.

Jakie linki? Proszę Cię o to link: http://www.hekko.pl/klienci.html

Czym dłużej z nami, tym więcej płacisz - Hekkonet, polecam!
Negatyf

Post 14.11.2007, 23:10:17

Ostatnio edytowano 14.11.2007, 23:50:35 przez Hekkonet, łącznie edytowano 1 raz
SERWERY OD 18 zł ZA ROK
[/url]

Post 14.11.2007, 23:13:45

Człowieku, jak cennik jest stały, to dlaczego ja mam płacić 9 z groszami skoro kupiłem w niby promocji 6 z groszami?

Cena była 6 z groszami, a teraz mam płacić 9 z groszami? :|

A co do tego ma Firma ; D? Skoro nie macie przedstawionej na stornie głównej 'dawnej' promocji? Jesteście nie rzetelni i tyle, okłamujecie klientów w ten taki sposób.

Ludzie się zastanawiają, dlaczego ja płacę 9 z groszami, skoro jest 6 groszami w cenniku? Skąd oni mają to wiedzieć?

Oj, przepraszam to nie są linki, a jedynie nazwy domen, ojej, przepraszam mój błąd - szkoda, że pan się do tego nie przyznaje ;-)

Ja opłaciłem konto i nie życzę sobie pokazywania mojej domeny u pana na stronie? Nie pytał się pan o takie pozwolenie czy może, więc pan to zrobił ot tak. Bez czyjejkolwiek zgody, a przede wszystkim od właściciela domeny.

jasne to był tekst na poziomie gimnazjalisty jak najbardziej.

jak się nie ma co napisać, to zawsze warto wspomnieć ten temat ;-)
Negatyf

Post 14.11.2007, 23:20:10

Ostatnio edytowano 14.11.2007, 23:50:38 przez Hekkonet, łącznie edytowano 1 raz
SERWERY OD 18 zł ZA ROK
[/url]

Post 14.11.2007, 23:27:05

Witam,

mam prawo udostępnić maila w końcu, nic pan nie ma sobie do zarzucenia:
> Witam,
>
> ja mam pytanie odnośnie tej promocji. jesli zakupię pakiet MediumPack za
> 6,83 to będę miał cały czas taką płatność dopóki nie zrezygnuje, czy tylko
> pierwszy miesiąc?
>
> Pozdrawiam

> Witam, Taka cena będzie przez cały czas użytkowania konta. Proszę się zapoznać z regulaminem promocji. W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam

Pisałem to, przed rejestracją, bo parę minut później otrzymałem maila zawiadamiającego o aktywacji konta. Jednak wiedziałem przed zakładaniem konta, że cena jest taka, czyli 6,83 PLN :)

Konto zamówione w promocji to w promocji.

Co pan na to :) ?
Negatyf

Post 14.11.2007, 23:32:03

Jeśli konto było zamówione przed dodaniem promocji to jest to niemożliwe. Zresztą kanałem do załatwiania tego typu spraw nie jest forum tylko np. biuro@hekko.pl

Także zapraszam.
Nie tylko ja obsługuję pocztę także podaj konkretne daty maili konkretnych.
SERWERY OD 18 zł ZA ROK
[/url]

Post 14.11.2007, 23:53:27

Również osobiście twierdzę iż hekko jest mało "profesjonalne" dlaczego?
Był taki okres gdzie ktoś z heko, pewnie właściciel rejestrował sobie w innych hostingach konta na okres próbny i podpinał sobie do panelu domeny innych hostingów - jak to się zakończyło to już nie wiem a nawet wolę nie wiedzieć.
Parę dni temu również na forum webhostingtalk.pl utworzył temat gdzie ma problemy z konfiguracją usługi poczty - czyżby administratorzy którzy zajmują się serwerem nie mieli pojęcia co robią? czy tam w ogóle są administratorzy którzy znają się na serwerach?
lieszek

Post 14.11.2007, 23:56:32

lieszek napisał(a):Parę dni temu również na forum webhostingtalk.pl utworzył temat gdzie ma problemy z konfiguracją usługi poczty - czyżby administratorzy którzy zajmują się serwerem nie mieli pojęcia co robią? czy tam w ogóle są administratorzy którzy znają się na serwerach?

Hmm a przeczytałeś chociaż raz dokładnie jego treść ? Z tego co tu pisze wynika, że nie. Bo nikt nie miał żadnych problemów z konfiguracją poczty.

Ale oczywiście każdy coś gdzieś przeczyta, usłyszy itd a potem stwarza takie sytuacje które oczerniają firmę. Norma na takich forach.
SERWERY OD 18 zł ZA ROK
[/url]

Post 15.11.2007, 00:04:29

No sory ale jeżeli "właściciel"? na forach prosi o pomoc innych użytkowników w konfiguracji byle czego to na prawdę wygląda to bardzo profesjonalnie - posiadasz administratora (nie mówię w tej chwili w liczbie mnogiej gdyż nie logiczne jest posiadanie kilku administratorów gdzie konta sprzedaje się za grosze - prosta kalkulacja) który raczej nie ma większego pojęcia o tym co robi.

Istnieje przecież też czarny scenariusz gdzie osoba która będzie chciała pomóc tak na prawdę zadziała na szkodę, różnie to w końcu jest w życiu.

Ale to przecież jest w zasadzie początek istnienia hostingu, ciekawe co będzie za rok, dwa :|
lieszek

Post 15.11.2007, 00:11:03

Ja nie prosiłem o pomoc, to było zlecenie. Z różnych względów mogłem je wystawić i było skierowane do administratorów a nie do kogoś tam. A trochę tam siedzę więc wiem kto jest administratorem a kto nie. I do tego są odpowiednie umowy, faktury itp.
Pewnie, że zobaczymy za rok, za dwa - bo taka prawda. No ale większość i tak nie napisze dobrego słowa, napiszą zazwyczaj tylko Ci co mają coś do powiedzenia jak tutaj. I tak dobrze, że po prawie 3 miesiącach prawie ;)
SERWERY OD 18 zł ZA ROK
[/url]

Post 15.11.2007, 01:10:46

lieszek napisał(a):No sory ale jeżeli "właściciel"? na forach prosi o pomoc innych użytkowników w konfiguracji byle czego to na prawdę wygląda to bardzo profesjonalnie - posiadasz administratora (nie mówię w tej chwili w liczbie mnogiej gdyż nie logiczne jest posiadanie kilku administratorów gdzie konta sprzedaje się za grosze - prosta kalkulacja) który raczej nie ma większego pojęcia o tym co robi.

Istnieje przecież też czarny scenariusz gdzie osoba która będzie chciała pomóc tak na prawdę zadziała na szkodę, różnie to w końcu jest w życiu.

Ale to przecież jest w zasadzie początek istnienia hostingu, ciekawe co będzie za rok, dwa :|

hahaha hekko to raczej zenujace
woj_tek85

Post 15.11.2007, 16:31:06

Hekkonet napisał(a):Jeśli konto było zamówione przed dodaniem promocji to jest to niemożliwe. Zresztą kanałem do załatwiania tego typu spraw nie jest forum tylko np. biuro@hekko.pl

Także zapraszam.
Nie tylko ja obsługuję pocztę także podaj konkretne daty maili konkretnych.

Proszę o punkt, w regulaminie, gdzie obowiązywała taka zasada: "Jeśli pan zamówił konto w promocji, a opłacił po to cena się liczy bez promocji" - zapewniam, że nie ma.

Mam pytanie odnośnie tego mailingu dotyczącego podania nazwy domeny, która będzie wyświetlana na stronie - po proszę dzień, godzinę, w którym został rozesłany mail - ja mam wszystkie wiadomości, nawet spam :)

Takie typu rzeczy nie załatwia się na forum? dlaczego? Lepiej, żeby się każdy dowiedział, co jest 'nie tak' w 'firmie'. Śmiać mi się chce, z takim zdaniem - "Firmie uwierzą bardziej, niż zwykłemu człowiekowi" - niby na jakiej podstawie ;-)?
Negatyf

Post 15.11.2007, 16:45:49

Nie wiem z kim chcesz walczyć i po co bo póki co Twoje wypowiedzi są żałosne, np. zasady opłacania kont. Czy widziałeś gdzieś taką sytuację, że zamawiasz usługę hostingową i masz jakiś termin wpłaty określonej kwoty w momencie ZAMÓWIENIA ale firma zmienia regularny cennik i robi jakąś promocję np. lub cokolwiek takiego; i w tym wypadku płacisz nową cenę ? W życiu.

Forum to nie jest BOK, ale do niektórych to można mówić i mówić. To się śmiej, dorośniesz to wiele rzeczy MOŻE zrozumiesz.
Dalsza korespondencja jedynie przez biuro@hekko.pl
SERWERY OD 18 zł ZA ROK
[/url]

Post 21.11.2008, 10:55:06

Jedymymi mankamentem tego hostingu jest dość duża awaryjność, od września regularnie zauważam kilkuminutowe przerwy w hostowaniu plików, czasami kilka razy dziennie. Nie powala także szybkość działania phpMyadmin - żółwie tempo.
redsov

Następna strona

Powrót do Hosting WWW i domeny