Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Co powinien mieć dobry hosting?

Nie wiesz gdzie zarejestrować domenę? Szukasz dobrego serwera na swoją stronę? A może już taki znalazłeś i chcesz podzielić się informacjami na jego temat z innymi.

Re: Co powinien mieć dobry hosting?

Post 26.02.2014, 13:22:29

Istnieje kilka standardowych właściwości serwisu hostingowego, na które zawsze trzeba zwrócić uwagę przy decydowaniu się na którąś z ofert. Oprócz transferu danych, oferowanyj przestrzeni dyskowej, ważny jest też tzw. uptime, czyli czas bezawaryjnego działania serwera (mierzy się go w procentach). Dobry uptime nie spada poniżej 99%.
guardado

Post 26.02.2014, 21:41:54

guardado napisał(a):Oprócz transferu danych, oferowanyj przestrzeni dyskowej, ważny jest też tzw. uptime, czyli czas bezawaryjnego działania serwera (mierzy się go w procentach). Dobry uptime nie spada poniżej 99%.

Jak rozumieć uptime wszystkich wykupionych usług, gdy dostęp do stron internetowych, domen i poczty jest przykładowo ma poziomie 99.7% w skali roku, a mimo wszystko uptime samych serwerów waha się między 80-95% ?
The freedom to succeed goes hand in hand with the freedom to fail                                http://www.webserwer.pl/hosting

Post 27.02.2014, 12:43:48

Uptime 80%? Nie rozumiem tego. Mówisz o tym, że cały serwer ma 80%, a konta hostingowe 99%?
Możesz rozjaśnić o co dokładnie tutaj chodzi?
zenong
Zbyszek Modulski

zenong
zenong

Post 27.02.2014, 13:25:02

guardado chyba chodziło o SLA, ale to większość oferuje na poziomie 99 i wartości po przecinku.
trocinka

Post 27.02.2014, 23:35:24

zenong napisał(a):Uptime 80%? Nie rozumiem tego. Mówisz o tym, że cały serwer ma 80%, a konta hostingowe 99%?
Możesz rozjaśnić o co dokładnie tutaj chodzi?

Mogę, nawet jednym słowem. Nazywa się to fail-over i możesz mi wierzyć, że mało który hosting zapewnia takie rozwiązania. Przy czym by było to zrozumiałe, każda technologia i rozwiązanie jest swoistego rodzaju kompromisem. Dlatego albo większa szybkość, albo zwiększone bezpieczeństwo.
The freedom to succeed goes hand in hand with the freedom to fail                                http://www.webserwer.pl/hosting

Post 05.03.2014, 15:42:19

Powiem tam - skoro do tej pory nie wiem co to jest, to albo nie miało to dla mnie znaczenia, albo nie zawodziło na hostingu na którym siedzę. Ale dopisuję nowe słowo do mojego słownika - przyznam, że nigdy wcześniej o nim nie słyszałem.
zenong
Zbyszek Modulski

zenong
zenong

Post 05.03.2014, 16:46:14

zenong napisał(a):Powiem tam - skoro do tej pory nie wiem co to jest, to albo nie miało to dla mnie znaczenia, albo nie zawodziło na hostingu na którym siedzę. Ale dopisuję nowe słowo do mojego słownika - przyznam, że nigdy wcześniej o nim nie słyszałem.

Gdy posiadasz samochód, a nie masz nic wspólnego z branżą motoryzacyjną, to nie interesuje Cię budowa silnika i wszystkie możliwości gabloty co do najmniejszego drobiazgu. To ma jeździć, a producent gwarantować że nic się nie sypnie i guzik więcej mnie interesowało.
Do czasu gdy usłyszałem, że kopia zapasowa jest tworzona raz w miesiącu i o raz za dużo "tego się nie da" ...

Post 06.03.2014, 15:42:58

Wiem, że u mnie na hostingu robią kopie co kilka dni, przyznam, że nawet jeśli tym dokładnie nie interesowałem.
Tam gdzie serwisy są aktualizowane staram się sam robić systematyczne kopie baz danych, tak na wszelkie wypadek.
Ale większość serwisów mam takich, że są aktualizowane kilka razy do roku. To takie mini serwisy tematyczne.
zenong
Zbyszek Modulski

zenong
zenong

Post 06.03.2014, 23:38:12

zenong napisał(a):Ale większość serwisów mam takich, że są aktualizowane kilka razy do roku. To takie mini serwisy tematyczne.

Jednym z kilku elementów na które nikt nie zwraca uwagi, to elektroniczna poczta.
Bo to jest tak oczywista sprawa, jak chwycenie za telefon i już za kilka sekund rozmawiamy.
Ale gromy rzuci każdy dzwoniąc od razu do operatora gdy nie może wybrać numeru.

Doprawdy więcej jest wysyłanych e-maili niż odwiedzin stron internetowych i to wielokrotnie przemnożonych.
I tu wystarczy że "nowy informatyk w firmie" skonfiguruje konta pocztowe w pop3 i nastąpi tylko "mała katastrofa" gdy prezesowi znikną maile ... które nie powinny w ogóle istnieć, ale i tym bardziej nagle zniknąć ;)

Tak czy srak, konta @ na własne potrzeby to nie jest absolutnie jakikolwiek problem.
Sam zawiniłeś, bierzesz konsekwencje na własną klatę plując tylko i wyłącznie w brodę sobie.
Natomiast gdy obsługujesz klienta jakiemu świadczysz usługi odpłatnie — a jest to klient zaiste dobrze płacący, ale i z dobrym księgowym i prawnikiem — wtedy zaprawdę powiadam Ci będziesz patrzył czy obiecany przez firmę trzecią dostęp do usług na poziomie >99.5% jest zaprawdę takim ;)
Amen

Post 07.03.2014, 15:50:20

Cała poczta u mnie ściągana jest przez skrzynkę windowsa, i dodatkowo robimy raz w tygodniu z automatu kopie tych plików na dysk zewnętrzny ;-) Korzystanie z poczty przez przeglądarkę nie jest ani przyjemne, ani funkcjonalne. Nie ma sensu. Przynajmniej jak dla mnie.
zenong
Zbyszek Modulski

zenong
zenong

Post 30.03.2014, 15:50:20

Uważamy, że my spełniamy te wymagania. Ale podkreślam, to tylko nasze zdanie, serdecznie zapraszamy Wszystkich do przetestowania naszych usług, 14 dni okresu próbnego za darmo, bez haczyków i kruczków: http://www.kylos.pl/
Kylos.pl

Post 31.03.2014, 14:53:54

Kylos, ale akurat te 14 dni testu to już na rynku standard, przynajmniej u dobrych graczy ;-)
Ja na pewno do poczty przez przeglądarkę nie wrócę - to nie jest dobre rozwiązanie przy ilości mojej korespondencji.
zenong
Zbyszek Modulski

zenong
zenong

Post 16.05.2014, 10:04:36

14 dni testu, standard, tak, zgadzam się z Tobą, ale uważam, że warto o tym wspomnieć już tutaj, ponieważ samo pisanie może nie przekonać. A tak to ktoś zobaczy 14 dni, wejdzie, przetestuje i mam nadzieję, że z nami zostanie :)
Kylos.pl

Post 11.06.2014, 20:39:12

Stabilność, niska cena, porządny support, jakieś opcje dodatkowe, ale to już kwestia potrzeb.
Mnie np. na Firehost podoba się to, że wybieram pomiędzy cpanel, a DA - nie mam musu korzystania z DA tak jak w większości firm.
Liczka

Post 17.06.2014, 19:25:16

Można jeszcze dodać różne zniżki przez programy partnerskie. Nie wiem jak jest w innych firmach, bo nie korzystałem, ale teraz w Prohost coś takiego zrobili. Ogólnie kreatywność. Jeśli firma jest solidna to wymyśla różne wygodne wyjścia i opcje, z których można korzystać, by umilić sobie pracę. Według mnie warto patrzeć na takie rzeczy.
Askurcz

Post 10.07.2014, 20:50:03

Skoro mowa o zniżkach ;-) Kody - F40OKJN4W4, F6QSZW80IV, OSGO4G29F8, QYJ3ZE7D50
Dają 25% zniżki na Firehost. Ja już i tak mam z rabatem.
Liczka

Post 16.07.2014, 14:54:17

Przy ostatnim przedłużaniu konta na Hekko dali mi certyfikat za darmo - tego akurat przekazać nie mogę, bo jest tylko dla właściciela ;-)
zenong
Zbyszek Modulski

zenong
zenong

Post 22.07.2014, 09:20:57

Dobry hosting powinien być przede wszystkim stabilny. Poza tym operator od którego decydujemy się na jego zakup musi oferować wsparcie 24/7, pomoc oraz support.
pawełkaaa

Post 24.07.2014, 12:21:49

Przede wszystkim specjalistów stających za usługa hostingową (serwis) oraz możliwość poza oferowanymi pakietami stworzenia dedykowanego pakietu hostingu dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Jasny regulamin korzystania i odbierania telefonów kiedy to jest nam potrzebne. Reszta jest bardzo podobna lub taka sama. Każdy stara się chwalić swój hosting dlatego i ja zapraszam na testy do zetohosting.pl.
gruszkaxxl

Re:

Post 28.07.2014, 14:54:26

lukas_online napisał(a):
ebukmacher.net napisał(a):pytanie czy taka firma (polska) istnieje

w takim razie co mozecie mi polecic?

istnieje.. http://www.home.pl :) ale nie każdego stać na home.pl - jesli ktoś prowadzi biznes zarabiający na siebie w necie konkretną kasę - to spoko - opłaca się inwestować w home.pl, ale jeśli nie.. to trzeba szukać czegoś innego.

ja mam maila na home.pl od kilku lat i muszę przyznać, że standard jest wysoki, chociaż też były sytuacje, że nie mogłem się z serwerem połączyć przez 2-3h (niezapowiedziane problemy!)
zirytowali mnie osatnio zmianami w obsłudze przez http://www.. mieli fajnego webmaila, były zadania, notatki itp... a teraz uruchomi coś nowego - ładniej wygląda, ale oprócz poczty nic innego nie uświadczysz ;(

ostatnio mnie miło zaskoczyli jak w niedzielę po ok 2h dostałem odp. na maila w sprawie faktury - to miło :)

luk

No niekoniecznie tylko home , mamy także nazwa.pl ( biurokracja ale co tam ;) ) no i hostvps.pl , w każdym masz to samo
Matrixx27

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hosting WWW i domeny