Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Co powinien mieć dobry hosting?

Nie wiesz gdzie zarejestrować domenę? Szukasz dobrego serwera na swoją stronę? A może już taki znalazłeś i chcesz podzielić się informacjami na jego temat z innymi.

Re: Co powinien mieć dobry hosting?

Post 23.07.2013, 14:25:48

wg mnie dobry hosting to przede wszystkim dobry support, efektywny. do tego dochodzi cena hostingu i żadnych kruczków, ptaszków czy innych mniejszych czcionek przy umowach i regulaminach. oczywiście support z niską ceną nie zawsze idą w parze;) w kwestii spraw technicznych - back up co dzień, najstarszy dostępny sprzed miesiąca minimum (pliki + Mysql). dużo dodatków typu Wrodpress Joomla itp. hm, myślę, że to wszytko ;)
groover82

Post 23.07.2013, 14:28:45

zenbox.pl napisał(a):Hmm nie ma na to prostej metody, ale są "przesłanki", jak np. ogólnie wykorzystanie skryptów użytkowych i obserwowanie ich pracy, analiza samej firmy hostingowej czy np. stosuje sandboxy dla klientów etc.

Ja się z tym jak najbardziej zgadzam. Tylko pierwsze podejście wymaga ... posiadania konta (14 dni na testy mogą ale nie muszą wystarczać; zakładanie N kont jest niesmaczne) i mierzenia tego w czasie. Drugie natomiast wymaga specjalistycznej wiedzy (zakres tematyczny jest bardzo szeroki).
Jak ma zwykły szaraczek wybrać TEN HOSTING, gdy w 3 przypadkach na 4 idzie po bandzie i wybiera ofertę mocno reklamowaną przez największy hostingowy beton, nie bacząc na nic* ? ;)

*no, może na cycki w reklamie massmailingowej :)
The freedom to succeed goes hand in hand with the freedom to fail                                http://www.webserwer.pl/hosting

Post 25.07.2013, 14:33:52

Jay napisał(a):
combeast7 napisał(a):Przede wszystkim żeby nie przesadzał hostingodawca z oversellingiem. No i żeby zasoby w postaci procka i ramu były na przyzwoitym poziomie.

A w jaki sposób mierzysz te "parametry" ?
I nie pytam przy tym o informacje dostępne z poziomu phpinf() i wskazania DA/Cpanel/innych paneli zarządzania.

Sytuacja wygląda tak że każdy początkowo patrzy na pow. dyskową i transfer a prawda jest taka że jak postawi parę stronek to 10% transferu nie zużyje a będzie otrzymywał komunikaty o przekroczeniu zasobów CPU.

Nie mierzę ich, po prostu wysyłam maila z pytaniem ile wynoszą pozostałe zasoby - ewentualnie na jakiej maszynie stoi konto, żebym wiedział te procenty z czego.

Pozdro
combeast7
Tymon W.

Post 26.07.2013, 11:35:18

Jeszcze w temacie co powinien mieć dobry hosting - tu jest artykuł na ten temat. Trochę dla początkujących, ale może komuś się przyda.
http://mambiznes.pl/artykuly/czytaj/id/5651
starszy

Post 03.10.2013, 14:20:35

Kolego... najważniejsze przy hostingu to: stabilność, support. Dopiero na drugim miejscu: niska cena, pierdoły.
Przyznam szczerze, że z pierdoł to nigdy nie korzystałem. Zawsze wgrywam cmsa samodzielnie, bo od razu mam wgrane wszystkie wtyczki. A stronki trzymam na Hekko. W sumie płacę śmieszne grosze, a jakościowo usługa naprawdę super.
zenong
Zbyszek Modulski

zenong
zenong

Post 05.10.2013, 17:56:45

Najważniejsze to obciążanie procesora. I szybki help desk.
cezarymakary

Post 06.10.2013, 11:25:26

Jakieś konkrety? Który z dostępnych na rynku wybrać docelowo ok 3-5 domen firmowych. Nie drogi, prosty w obsłudze, szybki kontakt z obsługą w razie problemów i niejasności?
adasm

Post 07.10.2013, 11:30:17

cezarymakary napisał(a):Najważniejsze to obciążanie procesora. I szybki help desk.

Najważniejsze to podanie parametrów maszyn, bo 5% na dualcore, a 3% na quadcore (pomimo tego że jest to z reguły wartość podawana per rdzeń) to wpływa na kolejny punkt programu: jakie kroki podejmuje hłostink po przekroczeniu tego parametru, zwłaszcza notorycznym ?

adasm napisał(a):Jakieś konkrety? Który z dostępnych na rynku wybrać docelowo ok 3-5 domen firmowych. Nie drogi, prosty w obsłudze, szybki kontakt z obsługą w razie problemów i niejasności?

A kogo masz na celowniku i o jakich panelach mówisz ?
Jeśli prosty w obsłudze to warunek nr 1, to szukaj hostingów z własnym, dedykowanym panelem.
The freedom to succeed goes hand in hand with the freedom to fail                                http://www.webserwer.pl/hosting

Post 07.10.2013, 14:03:36

Obciążenie procesora? No niby tak, ma znaczenie, ale na pewno nie wskazałbym tego jako czynnika najważniejszego. Są istotniejsze sprawy, takie jak choćby odpowiedni support, działanie samego serwera.
zenong
Zbyszek Modulski

zenong
zenong

Post 22.10.2013, 20:46:36

Dobry hosting powinien charakteryzować sie przede wszystkim stabilnością łącza, musi zabezpieczać w odpowiedni sposób nasze dane przed osobami trzecimi oraz dobrze jęśli firma oferująca hosting zapewnia ciągłą pomoc techniczną.
Ze swojej strony mogę polecić hosting firmy http://funkymedia.pl/.
ratajowski

Post 23.10.2013, 22:54:41

ratajowski napisał(a):Ze swojej strony mogę polecić hosting firmy http://funkymedia.pl/.

"[...] strony www identyfikacja wizualna gadżety reklamowe [...]"
pilniki też ostrzą ? :>

Post 24.10.2013, 14:12:09

Rajatowski - co za bzdura. Ich hosting polega na tym, że mają większe konto na nazwie i wrzucają tam strony swoich klientów? Czy ta cała agencja nie widzi, że zlecając takie prace jakimś dzieciakom uzyskuje odwrotny efekt do oczekiwanego?
zenong
Zbyszek Modulski

zenong
zenong

Post 04.01.2014, 21:20:15

Dla mnie dobry hosting to taki który ma wszystko. Wszystko co dobrze stabilnie i bezproblemowo działa od suportu serwerów łącz itp.
trocinka

Post 08.01.2014, 15:27:06

Ideałów nie ma, nawet przy bardzo drogich hostingach, chociaż zawsze płaciłem na konta mało, i problemów nie było. Na hosting wcale nie trzeba wydawać duże pieniądze, zakładając, że po prostu zamawiacie usługę w firmie znanej na rynku od dawna, u której wiadomo, że za niską ceną nie idzie jakiś tam bubel.
zenong
Zbyszek Modulski

zenong
zenong

Post 13.01.2014, 22:32:05

Ale tak naprawdę ważna jest niezawodność, szybkość, a także dobry support, gdyby chwilowo były problemy z pierwszymi dwoma.
http://www.mieszkanie-dla-mlodych.info - aktualności, limity cenowe, zasady programu MDM.
macder

Post 21.01.2014, 16:22:21

No ja ich jak na razie nie miałem, a siedzę w Hekko z dobrych 5 lat. Przy czym lista hostingów gdzie mają klienta w dupie, byłaby u mnie długa i wcale nie dotyczyłaby najtańszych ofert hostingowych. Nawet znane marki nie potrafią podejść poważnie do klienta.
zenong
Zbyszek Modulski

zenong
zenong

Post 10.02.2014, 13:26:19

+ bezpieczeństwo danych
+ wydajność
+ stabilność
+ support
+ cena

kolejność nie jest przypadkowa
become

Post 11.02.2014, 16:00:13

Bezpieczeństwo danych... no niby tak, ale nie ma na świecie serwera z którego nie można wyciągnąć danych. To raczej kwestia tego kto się tymi danymi interesuje. Na polskim rynku nawet "wielcy" mają włamania. A tak ogólnie - na jakiej podstawie oceniać bezpieczeństwo konta?
zenong
Zbyszek Modulski

zenong
zenong

Post 24.02.2014, 22:40:37

Moim (a dokładniej naszym [Kylos.pl]) zdaniem, dobry hosting powinien mieć niezawodny support :)
Kylos.pl

Post 25.02.2014, 20:15:30

Kylos.pl napisał(a):Moim (a dokładniej naszym [Kylos.pl]) zdaniem, dobry hosting powinien mieć niezawodny support :)

Kratę piwa dla tego, kto przygotuje rzetelne zestawienie rozpoznawalnych, polskich marek pod kątem usługi LAMP :)
Przy czym zrobi to wziąwszy pod uwagę szybkość działania, nie zapominając o usługach dodanych, supporcie i to nie tylko szybkości reakcji tylko jakości , gdzie odpowiedź nie kończy się na SOA (u nas działa i w _upie to mamy). Oczywiście o wszelkich sprawach dot. poczty nawet się nie zająknąwszy, bo znam i firmy które cierpliwie i kilka dni czekały na to aż poczta znowu będzie działać (sic!).
Parametrów poza "oh ah tyle gigabajtów pojemności i transferu, nieskończenie wiele baz mysql ... " jest cały tuzin i gwarantuję że zanim zestawi choć 5 firm, zdąży osiwieć i rzucić tym pomysłem w diabły :]

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hosting WWW i domeny