Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Co powinien mieć dobry hosting?

Nie wiesz gdzie zarejestrować domenę? Szukasz dobrego serwera na swoją stronę? A może już taki znalazłeś i chcesz podzielić się informacjami na jego temat z innymi.

Re: Co powinien mieć dobry hosting?

Post 18.03.2012, 16:56:12

insfire napisał(a):Bardzo ważny dla hostingu, np. tej hostującej monety jest uptime, ilość transferu, jaki możemy wykorzystać i obsługa techniczna. Miałem nie raz okazję korzystać z hostingów, gdzie o naprawę czegoś musiałem się prosić po kilka dni, a powinno być to zrobione od ręki.

Może nie tyle uptime jest wazny, moim zdaniem najważniejszy jest % obciążenia procesora, jaki może nasza strona generować.
gonzo12

Post 09.07.2012, 17:47:56

Ważne jest także czy hosting działa płynnie, uptime to nie wszystko...

Post 25.07.2012, 10:42:17

Oprócz tego, co już było wymienione wcześniej to ponieważ prowadzę różnorodną działalność, bardzo ważna dla mnie jeszcze jest ilość domen do podpięcia, możliwość dodawania subdomen itp.
siwakowski

Post 26.07.2012, 10:54:16

nie wydaje mi się żeby hosting coś miał do subdomen
luke84

Post 04.01.2013, 13:21:27

Z pewnością konkretny i szybki support.
marcu

Post 09.01.2013, 16:17:36

Odpowiedni back up, support, SLA na poziomie 99,6 tak by max. czas niedostępności usług był jak najmniejszy. Duża pojemność konta. Do tego MySQL, CMS, ftp, no i dobry transfer. Oczywiście współczynnik ceny do jakości usług musi się zgadzać:) Ja znam tylko kilka firm hostingowych w Polsce, które spełniają powyższe warunki, a z jednej obecnie korzystam, ale nie będę wymieniał, by nie być posądzonym o kryptoreklamę.
kyuss83

Post 10.01.2013, 10:36:13

Według mnie przede wszystkim dobrą cenę ;)
patrycjam

Post 10.01.2013, 20:14:07

patrycjam napisał(a):Według mnie przede wszystkim dobrą cenę ;)

oj nie wiem czy dobra cena to powinno być kluczowe kryterium,
nie mówię, tu, żeby w ogóle na to nie zwracać uwagi, ale kierowanie się ceną może dać jedynie pozorne oszczędności, a o wiele więcej możemy stracić ze względu na takie czynniki jak wolne działanie lub wręcz niedziałanie serwera,
kiepski kontakt z administracją też potrafi wiele utrudnić kiedy chcemy zrobić coś niesztandarowego lub zwyczajnie mamy problemy, także jak dla mnie nie ma aż takiego znaczenia czy hosting kosztuje 40zł czy 60; ale ważniejsze są właśnie takie rzeczy jak stabilność czy dobry kontakt z administracją
adam1226

Post 15.01.2013, 14:34:59

I tutaj zgadzam się z Adamem. Dobra cena jest oczywiście ważna jednak co z tego, że za hosting zapłacimy niewiele jak serwer będzie awaryjny i w dodatku zostaniemy sami sobie, gdyż serwis i back up będzie żaden. Znam jedną firmę, która znalazła złoty środek pomiędzy dobrą ceną, a wysokiej jakości usługami, w tym dobrym back upem. Zresztą co ja tam wam będę pisał. Przetestujcie ich za darmo i się sami przekonajcie: [ocenzurowano]
kyuss83

Post 08.03.2013, 17:55:37

Dla mnie najważniejszym czynnikiem jest szybka i sprawna obsługa techniczna.
osp <------ sprawdź to:)
powerisback

Post 23.05.2013, 12:36:04

Dobry support. No i nie zacinać się bo swego czasu testowałem kilka serwerów i to była jakaś masakra.
BronkoBill

Post 11.06.2013, 13:12:21

moim zdaniem dobry support no i różnorodność w ofercie. dla każdego coś miłego ;)
groover82

Post 08.07.2013, 09:00:22

przeczytaliśmy temat i stwierdźmy, że Kylos (http://www.kylos.pl/) spełnia wszystkie cechy dobrego hostingu ;)
Kylos.pl

Post 08.07.2013, 14:14:07

Szybkie działanie i dobry support.
Nauczyłem się już dawno temu, że jeżeli szukasz dobrego hostingu to wystarczy poczytać jaki hosting cenią specjaliści SEO bo oni są wyczuleni na punkcie sprawnego hostingu.
dobre aplikacje internetowe na zamówienie
crott

Post 08.07.2013, 14:15:48

Kylos.pl napisał(a):przeczytaliśmy temat i stwierdźmy, że Kylos (http://www.kylos.pl/) spełnia wszystkie cechy dobrego hostingu ;)

§3. Płatności
7. W przypadku, gdy specyfikacja usługi to przewiduje, kylos.pl tworzy kopię zapasową danych, z której przywracane są dane w przypadku awarii, według stanu nie późniejszego niż 7 dni przed awarią.

Nic nie mówi o kopiach zapasowych co 24h.
Natomiast mi osobiście podpowiada, że jest robiona co 7 dni.
Postoję. :>

crott napisał(a):Szybkie działanie i dobry support.
Nauczyłem się już dawno temu, że jeżeli szukasz dobrego hostingu to wystarczy poczytać jaki hosting cenią specjaliści SEO bo oni są wyczuleni na punkcie sprawnego hostingu.

Że kogo ?
Buahahahahahaaaaaa , aż mi łzy po plecach poszły :D
The freedom to succeed goes hand in hand with the freedom to fail                                http://www.webserwer.pl/hosting

Post 16.07.2013, 10:35:17

Przy dobrych hostingu bardzo ważny jest sprawny support, stabilność serwera. Dobrze jest czasami wsiąść coś droższego bo mniejsze prawdopodobieństwo, że jakieś spamy będą tam stały. No i żeby buckupy były regularne robione (choć w sumie to nie jest obowiązek usługodawcy, ale dobre firmy to robią).
Krokodyl2013

Post 20.07.2013, 18:39:02

To może powiem, czym się kierowałem współtworząc markę zenboxa i chcąc aby klienci znaleźli tu to czego potrzebują:

- BOK działający jak sprawny zegarek, 24/7 pomagający klientom a nie spychający odpowiedzialność i chęć pomocy ponad standardowej.
- Najwyższa wydajność kont, aby skrypty w ramach pakietów miały zapewnione najlepsze środowisko.
- Zawsze mnie to denerwowało, stosowanie cen netto. Chcemy pokazywać brutto, aby każdy widział ile pieniędzy wyda.
- Brak gwiazdkowych promocji czy zaniżania cen w pierwszych latach, aby potem na kliencie zarobić więcej.
- Backupy backupy backupy. Robione jak najczęściej z dostępem bez ograniczeń dla klienta. U nas mamy 4 kopie dziennie, 7 dni i potem z ostatnich 3 miesięcy.
Szukasz najlepszego hostingu pod swoje strony? Już nie musisz - zenbox.pl - hosting bez zmartwień.
Tomasz Fiedoruk

Post 22.07.2013, 16:40:45

Przede wszystkim żeby nie przesadzał hostingodawca z oversellingiem. No i żeby zasoby w postaci procka i ramu były na przyzwoitym poziomie.
combeast7
Tymon W.

Post 23.07.2013, 10:13:35

combeast7 napisał(a):Przede wszystkim żeby nie przesadzał hostingodawca z oversellingiem. No i żeby zasoby w postaci procka i ramu były na przyzwoitym poziomie.

A w jaki sposób mierzysz te "parametry" ?
I nie pytam przy tym o informacje dostępne z poziomu phpinf() i wskazania DA/Cpanel/innych paneli zarządzania.
The freedom to succeed goes hand in hand with the freedom to fail                                http://www.webserwer.pl/hosting

Post 23.07.2013, 10:35:34

Jay napisał(a):
combeast7 napisał(a):Przede wszystkim żeby nie przesadzał hostingodawca z oversellingiem. No i żeby zasoby w postaci procka i ramu były na przyzwoitym poziomie.

A w jaki sposób mierzysz te "parametry" ?
I nie pytam przy tym o informacje dostępne z poziomu phpinf() i wskazania DA/Cpanel/innych paneli zarządzania.

Hmm nie ma na to prostej metody, ale są "przesłanki", jak np. ogólnie wykorzystanie skryptów użytkowych i obserwowanie ich pracy, analiza samej firmy hostingowej czy np. stosuje sandboxy dla klientów etc.
Szukasz najlepszego hostingu pod swoje strony? Już nie musisz - zenbox.pl - hosting bez zmartwień.
Tomasz Fiedoruk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hosting WWW i domeny