Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Co powinien mieć dobry hosting?

Nie wiesz gdzie zarejestrować domenę? Szukasz dobrego serwera na swoją stronę? A może już taki znalazłeś i chcesz podzielić się informacjami na jego temat z innymi.

Post 23.09.2004, 20:22:32

Jacekr napisał(a):Zmieniając temat. Mam od pewnego czasu (po złych doświadczeniach) zasadę, że domenę i konto wykupuję w dwóch zupełnie różnych firmach. To tak dla bezpieczeńśtwa. Co o tym myślicie ? Jakie macie inne metody, aby ktoś nie ukradł wam strony lub domeny ?

Hi!

Rozumie przez to ze nie ufasz zadnej tej firmie, to dlaczego zakupujesz uslugi? ;) Najlepszym wyjsciem jest zakup domeny i hostingu w jednej firmie ;) Jesli masz zaufanie do firmy to nie ma problemu.

Mialem troche czas i zastanawialem sie ile firm w Polsce jest legalnych.

Do tego zrobilem, obliczenia.

ZUS - 8400 PLN rocznie
Serwer - okolo 6000 PLN rocznie
Inne oplaty np. poczta, dostep do internetu, koszta telefonatow - okolo 2000 PLN

= 16400 PLN / 12 = 1366 PLN stalych wadatkow.

A teraz pytanie do wszystkich jaka jest relacja tych obliczen do oferowanych cen? 25 PLN rocznie, albo 50 PLN rocznie itd.

Aby koszta zwrocily sie nalezy zalozyc miesiecznie 27 kont, ( jedno konto 50 PLN rocznie) rocznie 324!!! Zaden tani serwer tego nie wytrzyma!

Z moich obliczen wychodzi ze praktycznie wszyscy ktorzy oferuja tanie konta to potencjalni bankruci. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Innym bardzo waznym punktem, ktory nalezy wziac pod uwage przy wyborze uslugodawcy, jest przestrzeganie prawa przez tego uslugodawce. Taka firma moze oferowac bardzo dobre uslugu po niskich cenach, a co z tego gdy "przyjdzie prawnik" i zamknie strone na kilka dni lub do wyjasnienia ;) To moze zdarzyc sie nawet najwiekszym.

Prawo polskie jest stosunkowo proste do przestrzegania i kazdy uslugodawca powinien przynajmniej wiedziec, ktore ustawy musi on przestrzegac.

Jest kilka:

- Prawo działalności gospodarczej
- Ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów
- Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji
- Ustawa o przeciwdziałaniu praktykom monopolistycznym i ochronie interesów konsumentów - nawet nie wiedzialem ze w Polsce takie istnieje ;)
- Ustawa z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną
- Ustawa o ochronie danych osobowych

Podstawowe bledy:

- brak wszystkich danych kontaktowych, danych osoby odpowiadajacej za firme - nie firma jest karalna tylko osoba odpowiedzialna, moze to byc prezes lub sprzataczka jesli jest za firme odpowiedzialna ;)

- Przyklad nawet tutaj na forum ;)

Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji
...
Art. 3. 1. Czynem nieuczciwej konkurencji jest działanie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, jeżeli zagraża lub narusza interes innego przedsiębiorcy lub klienta.
2. Czynami nieuczciwej konkurencji są w szczególności: wprowadzające w błąd oznaczenie przedsiębiorstwa, fałszywe lub oszukańcze oznaczenie pochodzenia geograficznego towarów albo usług, wprowadzające w błąd oznaczenie towarów lub usług, naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa, nakłanianie do rozwiązania lub niewykonania umowy, naśladownictwo produktów, pomawianie lub nieuczciwe zachwalanie, utrudnianie dostępu do rynku, przekupstwo osoby pełniącej funkcję publiczną, a także nieuczciwa lub zakazana reklama.
...
Art. 12. 1. Czynem nieuczciwej konkurencji jest nakłanianie osoby świadczącej na rzecz przedsiębiorcy pracę, na podstawie stosunku pracy lub innego stosunku prawnego, do niewykonania lub nienależytego wykonania obowiązków pracowniczych albo innych obowiązków umownych, w celu przysporzenia korzyści sobie lub osobom trzecim albo szkodzenia przedsiębiorcy.
2. Czynem nieuczciwej konkurencji jest także nakłanianie klientów przedsiębiorcy lub innych osób do rozwiązania z nim umowy albo niewykonania lub nienależytego wykonania umowy, w celu przysporzenia korzyści sobie lub osobom trzecim albo szkodzenia przedsiębiorcy.
...

Wazny jest np.: pomawianie lub nieuczciwe zachwalanie ;) takze niech konkurencja uwaza co o nas tutaj pisze ;)

Tak na marginesie webhelp.pl nie przestrzega prawa prasowego!

...
Art. 36.

3. Ogłoszenia i reklamy muszą być oznaczone w sposób nie budzący wątpliwości, iż nie stanowią one materiału redakcyjnego.
...

Nie mowiac o braku danych kontaktowych osob odpowiedzialnych, czyli redaktora glownego i wlasciciela.

Tylko prosze mi nie mowic ze webhelp.pl nie podlega powyzszemu prawu.

Prosze niech osoby odpowiedzialne przestudiuja dobze prawo prasowe.

Osobiscie denerwuje mnie gdy przypadkowo na menu przycisne nie to co chcialem i laduje u konkurencji!

Gruss
tomasz
tmbnet

Post 23.09.2004, 22:57:29

Najlepszym wyjsciem jest zakup domeny i hostingu w jednej firmie ;) Jesli masz zaufanie do firmy to nie ma problemu.

Niekoniecznie. Myślę, że Jacekr chodziło o zakup domeny w firmie specjalizującej się w rejestracji domen. Takie rozwiązanie jest pewniejsze i ułatwia zarządzanie domenami w przypadku ich większej liczby.

- Ustawa o przeciwdziałaniu praktykom monopolistycznym i ochronie interesów konsumentów - nawet nie wiedzialem ze w Polsce takie istnieje ;)

Istniała. Zob. art. 117 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów.

Innym bardzo waznym punktem, ktory nalezy wziac pod uwage przy wyborze uslugodawcy, jest przestrzeganie prawa przez tego uslugodawce. Taka firma moze oferowac bardzo dobre uslugu po niskich cenach, a co z tego gdy "przyjdzie prawnik" i zamknie strone na kilka dni lub do wyjasnienia ;) To moze zdarzyc sie nawet najwiekszym.

Jasne, tylko jak w większości przypadków sprawdzić, czy usługodawca przestrzega prawa? Zapytać się, czy opłaca regularnie składki ZUS? Nawet gdyby każdy miał dostęp do tych informacji, to nie jest w stanie tego stwierdzić, nawet mając wykształcenie prawnicze.

Prawo polskie jest stosunkowo proste do przestrzegania

Z tym się nie zgodzę, chociaż trudno mi znaleźć prawo jakiegokolwiek państwa, które jest proste do przestrzegania.

Do listy dorzuciłbym jeszcze bardzo ważny akt prawny - kodeks cywilny.

O "pewności" firmy świadczy jeszcze taki czynnik jak czas obecności na rynku - żeby móc cokolwiek powiedzieć, firma musi istnieć przynajmniej rok - jest to absolutne minimum. Niestety, nie ułatwia to zadania nowym, ale cóż - taka rzeczywistość.
tangerine

Post 05.01.2005, 01:40:46

wg. mnie powinien być w każdej ofercie solidny dział kontakt typu :

adres firmy (bo jeśli się firme rejestruje to chyba trzeba podać adres firmy nawet jeśli jest to miejsce zamieszkania), telefon kontaktowy, e-mail i REGON
dodatkowo adres e-mail, numer domowy i na komórke do każdego admina oraz id jego komunikatora :P

bo wiadomo nie ma na 100% pewnych i niezawodnych serverów, a admin też człowiek i może się niekiedy pomylić, ale obsługa powinna być życzliwa i nawet kiedy użytkownik nic nie kaupuje z danej problematyki (co to konto www? a co to jest e-mail?) ale na siłe jest zainteresowany, to admin powinien z uśmiechem na ustach go obsłużyć :) (za wyjątkiem, naprawde wielkiej głupoty, która doprowadziła by do szału nawet świętego :P , bo niestety głupota ludzka nie zna granic :P)

no i oczywiście to co wszystko napisane zostało przedemną :P
3 Komputery:
C2D E4400, P5N-E SLI, 2x1 GB DDR2 800 CL4, GF 8800GTS
A64 3000+, A8N-SLI, 2x512 MB DDR 400, GF 6800 Ultra
Duron 800, ECS K7S5A, 2x 128 MB SDR, Radeon 8500 Pro

www.jastrzebie.prv.pl
Michał

Post 12.01.2005, 13:23:24

Często spotykane błędy:

a. błędy ortograficzne
b. niekombatybilność strony z niektórymi przeglądarkami
c. niezrozumiały regulamin
d. nieprecyzyjna oferta (haczyki?)

to sa czeste wypadki. Niektorym wydaje sie, ze nie jest to istotne, ale to juz na dzien dobry mowi o tym czy ktos jest olewaczem czy nie.
Jak zalatwiac biznes, to profesjonalnie , a nie z ludzmi ktorzy nie wloza nawet tyle wysilku, zeby poprawnie skonstruowac oferte.
Zakupy przez internet | Ebay |
Firmy hostingowe - zestawienie najlepszych ofert

Post 05.03.2005, 08:44:43

dobra firma hostingowa powinna miec dobrą obsluge ---- obsluga powinna dbac aby klient byl zadowolony z kupna hostingu czy resselera a jest kilka firm ktore tak nie robia ale nazw nie wymienie
Michal M.

Post 17.05.2005, 08:31:37

Ten dział pomógł mi w wybraniu firmy :D Dzięki niemu znalazłem odpowiedzi na pytanie jaka jest różnica między firmami oferującymi hosting za 5zł a tymi za 100zł+.

Oraz dowiedziałem się na co zwracać uwagę :D
dzięki stary za ten POST!

Post 19.07.2005, 09:36:44

Tak tak - różnica pomiędzy "tanim" a zwykłym hostingiem jest spora i zazwyczaj warto dopłacić.

Ja ze swej strony powiem tak: dobra firma hostingowa powinna zatrudniać więcej niż jedną osobę i najlepiej, żeby ta osoba była pełnoletnia :-) Piszę zupełnie poważnie - można trafić w Sieci na wiele podmiotów, nie spełniających nawet tych warunków, co w 99% przypadków kończy się dla klienta straconymi nerwami i przenosinami.

Post 04.02.2006, 02:50:14

Odświeżę troche temat:
uważam, że poza jakością, która jest na pierwszym miejscu, drugą najważniejszą sprawą, jest nowoczesność (mnogość funkcji i technologii obsługiwanych przez konto), oraz elastyczność - dopasowywanie się dokładnie do potrzeb klienta. Dopiero później należy popatrzeć na cenę. Jeżeli hosting spełnia te 3 warunki , to nie jest już tak ważny support, chyba, że w sprawie doinstalowania czegoś, ale to wiąże sie z elastycznością.
Wbrem pozorom, takich hostingów jest trochę, ale niektóre słabo prosperują ze wzgledu na cenę, bo niestety na razie spora część webmasterów nie widzi różnicy między hostingiem za 300 zł rocznie, a tym za 30 zł z Allegro... lecz te 30 zł, to nie jest opłata za hosting, a za odpowiedź na pytanie: "czemu warto kupić drożej, skoro mogę kupić 10 razy taniej takie samo konto?"

Post 30.03.2006, 08:03:42

Dla mnie dobry hosting powinien miec obsluge formularzy. Napewno płatne to mają, ale ja szukam darmowego z tą opcją.
http://sivy.yoyo.pl
TRANCE MUSIC
sivy-dj

SZPILA.NET

Post 09.09.2006, 14:52:50

I właśnie dlatego korzystam z usług w niezłej firmie - szpila.net
z ego co zauwazyłem dla nich to wszystko co opisane w pierwszym poście jest absolutnie oczywiste. Polecam
harrold

Post 04.10.2006, 19:12:30

no własnie oto pytanie , juz byłem na dt.pl na nuh.pl i nazwa.pl- 1 z lepszych serwerów, i superhost - nie polecam, szkoda forsy i czasu na reklamacje, to nic niewart , awięc który?
lesioand
lesio

Wybór

Post 02.11.2006, 17:23:27

No tak jak napisałem, szpila.net net albo nazwa.pl to są najsensowniejsze rozwiązania, przetstowałem troche, moi znajomi też, metodą negatywnej selekcji wybraliśmy w sumie dwie wymienione powyżej. Ale wybór nalezy oczywiśćie do Ciebie
harrold

Post 02.11.2006, 23:13:33

Jakiś nowy użytkownik zachwala hosting-krzak, o którym nikt nie słyszał... ciekawe.

Re: Co powinien mieć dobry hosting?

Post 08.03.2011, 17:46:10

Moim zdaniem, najważniejszym kryterium jest wedle kolejności: Uptime, Support, Szybkość usług, Cena.

Osobiście korzystałem z usług OVH, tam często coś padało i sporo czasu zajmowało w ogóle skomunikowanie się z ich supportem. No coż, taka polityka najwyraźniej.
Hekko.pl - Tani, profesjonalny hosting w Polsce. Ponad 6000 klientów.
http://www.hekko.pl
Krelian

Post 28.04.2011, 12:34:13

Ja się po raz kolejny przekonuję, że najważniejsza jest stabilność działania i porządny support. Czyli dwie rzeczy, których brak hostingowi w 1and1, który nota bene dziś znowu się wykrzaczył i nie chce wstać od trzech godzin...

A pozostałe elementy to
a) dostępność usług (cron, wildcard, mysql)
b) cena
c) fajny panel :)
mad_don

Post 03.06.2011, 23:51:30

mad_don napisał(a):Ja się po raz kolejny przekonuję, że najważniejsza jest stabilność działania i porządny support. Czyli dwie rzeczy, których brak hostingowi w 1and1, który nota bene dziś znowu się wykrzaczył i nie chce wstać od trzech godzin...

A pozostałe elementy to
a) dostępność usług (cron, wildcard, mysql)
b) cena
c) fajny panel :)

a serwer dla siebie można mieć już za 5 zł za miesiąc. tyle opini jest na temat 1and1 a ludzie i tak biorą i tak... brak mi słów :)

Dla mnie najważniejszy jest support. Dlatego zanim kupię serwer szukam po forach opinii dot. danej firmy.
Polecam się zastanowić pięć razy za nim kupicie gdzieś serwer. google.pl -> opinie xxx.pl
Nie ma co oszczędzać bo później wychodzi płacz i krzyk - gdzie mój serwer, gdzie moje pliki.
:)
Paweł

Post 08.06.2011, 15:26:14

Co do szukania opinii na google średnio bym radził ufać takowym ;-) większość z nich to szeptany bełkot konkurujących ze sobą firm gdzie jedna na drugą z pomocą marketingowców naskakuje ;-)

Często obserwuje fakt gdy mini-firma po zamieszczeniu na forum swojej oferty tego samego dnia dostaje 10 postów niezadowolonych klientów mimo iż nie zdążyli jeszcze konta sprzedać .... ;-)

Głównie radzę zwrócić uwagę na dobry kontakt drogą elektroniczną, e-mail, chat, komunikator (opcjonalnie telefon do działu sprzedaży).

Post 24.06.2011, 02:59:11

No to jest jeszcze parę innych opcji sprawdzenia firmy. Widziałem, że ktoś pisał, że nie można sprawdzić, czy płacą składki ZUS czy w US. Otóż można, wystarczy odpowiednio umotywować i każdy dostanie informację o niezaleganiu ze składkami przez przedsiębiorcę. Tylko oczywiście jest to płatne, około 15zł.

Większość firm to raczej już spółki zo.o. i tutaj można sprawdzić w KRS jaki spółka ma majątek itd. Spółki powinny publikować raporty za każdy rok, chociaż spora część ten obowiązek zaniedbuje.

Faktycznie często to co można przeczytać na forach to marketing szeptany, tak już jest, że jak się czegoś nie reklamuje, to ciężko znaleźć w ogóle jakichś klientów.

Jak szukać KRS. Wpisujemy nazwę firmy w google, np.: uti.pl fraza: uti.pl krs
Wyszkoczyły jakieś tam hasła no i z reguły jest nr krs, tutaj - 0000208661 Kopiujemy go:
Przechodzimy na stronę KRS: http://www.krs-online.com.pl/ można jeszcze tutaj: http://krs.ms.gov.pl/login.aspx?ReturnU ... fault.aspx
W okienku szukaj wpisujemy/wklejamy nr krs i strona wyrzuca nazwę firmy:
No i mamy dokładne dane firmy: http://www.krs-online.com.pl/wirtuale-p ... 99206.html

Jeżeli firma ma problemy finansowe i jest w likwidacji, to takie rzeczy będą ujawnione. Zawsze też można zamówić pełny raport. Jak dla mnie możecie wklejać inne firmy poniżej. Sam się chętnie dowiem na jakiej zasadzie prosperują. Jak ktoś ma jakieś pytania, pisać na prv. Aha, i jak firma nie widnieje w krs to znaczy, że nie jest zarejestrowana minimum jako sp zo.o. (minimalny majątek do otwarcia takiej spółki to 5tys. zł na udziałowca). Jeżeli firma hostingowa nie jest sp zo.o. to ja bym się poważnie zastanowił na wybieraniem takiego usługodawcy.

Z ciekawostek... 1&1 na jednej stronie jest, na drugiej nie. Ciekawe... KRS 0000361053

Jakieś inne ciekawostki?
dzikidzik

Post 18.08.2011, 18:02:15

xorek napisał(a):
Często obserwuje fakt gdy mini-firma po zamieszczeniu na forum swojej oferty tego samego dnia dostaje 10 postów niezadowolonych klientów mimo iż nie zdążyli jeszcze konta sprzedać .... ;-)

Zachowanie niezbyt stosowne, ale faktycznie tak bywa.

Co do hostingu, to jeśli nie można do końca bazować na opiniach internautów, a szkoda bo taka pomoc byłany bardzo pomocna, to można zawsze wybróbować daną firmę podczas okresu bezpłatnego testowania. Uti.pl udostępnia taką możliwość przez 14 dni bez żadnych zobowiązań.
Hosting, domeny, VPS, supermarket usług internetowych - uti.pl Zapraszam na mój profil na FB.
Pati

Post 20.12.2011, 16:24:44

Bardzo ważny dla hostingu jest uptime, ilość transferu, jaki możemy wykorzystać i obsługa techniczna. Miałem nie raz okazję korzystać z hostingów, gdzie o naprawę czegoś musiałem się prosić po kilka dni, a powinno być to zrobione od ręki.
insfire

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hosting WWW i domeny