Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Czy bez Facebooka da się żyć?

Nie wiesz gdzie powinien wylądować Twój post? Masz coś niezwiązanego z żadnym z dostępnych for? A może chcesz po prostu poznać nowych ludzi? To miejsce właśnie dla Ciebie.

Czy bez Facebooka da się żyć?

Post 23.01.2016, 15:14:13

Portal Facebook ma ponad miliard użytkowników na całym świecie. Spotykamy się z nim niemal na co dzień - nie tylko sami korzystając z serwisu, ale również np. w reklamach, w rozmowach ze znajomymi czy na różnych stronach internetowych (poprzez przyciski „Lubię to!” i inne wtyczki FB). Mówi się, że jeśli nie ma cię na Fejsie to nie istniejesz, nie żyjesz… Czy to oznacza, że na nas wszystkich nałożony jest niepisany obowiązek posiadania konta na tym portalu? Że jeśli go nie masz to prędzej czy później będziesz musiał sobie je założyć, albo zostaniesz w pewien sposób wykluczony?
Sam posiadam konto na Facebooku, ale staram się korzystać z niego jak najmniej intensywnie. Dlaczego? Bo generalnie nie przepadam za Fejsem. Dla mnie ten portal to wylęgarnia spamu, chamstwa, durnych fotek i innego syfu. Ot, taki internetowy śmietnik. Najchętniej usunąłbym stamtąd konto. Ale raczej nie mogę tego zrobić „ot tak”. Po pierwsze: mam tam swój fanpage, po drugie: niektóre osoby chcą komunikować się tylko via FB.
Co Wy o tym wszystkim myślicie? Czy też jesteście zdania, że w dzisiejszych czasach usunięcie Facebooka nie jest takie proste?
Web Artisan

Re: Czy bez Facebooka da się żyć?

Post 23.02.2016, 20:11:28

Mam pewnie podobnie - mam konto na FB od jakis 3 lat, kiedys zalozylem z ciekawosci po prostu, ale nie mam na nim praktycznie nic. Nie chce usuwac, sam nie wiem czemu...jakos mnie nie bawi dodawanie zdjec w stylu, co zjadlem dzis na sniadanie:P i jak wygladam na kacu...
monej

Post 23.02.2016, 20:55:11

monej, staraj się więc może mniej korzystać z Facebooka a więcej z alternatywnych sieci społecznościowych, jak Twitter, Snapchat czy Google+. A konto na Fejsie najlepiej usuń, i to od razu (wiadomo jak to zwykle bywa z odkładaniem na później;) A jeśli ktoś Cię kiedyś zapyta czemu nie masz FB to możesz odpowiedzieć np. że wolisz mieć prawdziwych znajomych;) Moim zdaniem to najlepsza metoda na pozbycie się Facebooka. Ja w każdym razie swoje konto już usunąłem. O dziwo, jak dotąd nie poniosłem z tego tytułu żadnych „konsekwencji”, a pozbyłem się konta jakiś tydzień temu.
PS. Polecam również zapoznać się z filmikiem: https://www.youtube.com/watch?v=t7tA3NNKF0Q - mnie mocno zmotywował do usunięcia konta z FB
Web Artisan

Post 24.02.2016, 12:42:47

Zgadzam sie z przedmowca. Ja rowniez uzywam Google+ (jak i wiekszosc moich znajomych). Facebooka rowniez posiadam, ale traktuje go bardziej jako zamiennik dla kanalow RSS (nie moge po prostu znalezc odpowiadajacego mi czytnika RSS na linuxa). Na FB mam dodanych pare osob do znajomych (poniewaz bedac za granica jednak musze miec jakis kontakt z ludzmi a niestety wiekszosc uzywa FB). Jednak gdybym znalazl odpowiedni dla mnie czytnik RSS (sprawdzilem ich na prawde duzo - chyba wybredny jestem :P ) to moglbym go calkowicie usunac (nie dezaktywowac - usunac) i kontakt z ludzmi pzostawic na poziomie mailowo-hangoutsowym.
Res Resovsky
Oskar Skrypnik

Post 24.02.2016, 18:24:52

Res Resovsky, może wypróbuj Twittera?:D
Web Artisan

Post 26.02.2016, 13:51:41

Następny śmietnik? I tak wystarczy mi, że muszę tego FB używać ale wciąż szukam i jak się uda to się go pozbędę. Chociażby dlatego, że nie mogę patrzeć na głupotę ludzi... Bo po ch****j wrzucasz do internetu zdjęcie swojej kolacji i piszesz "mmmmmmmmmmm jakie pyszne" skoro każdy normalny człowiek robi sobie kolację? To jest przerażające... A jeszcze bardzie przeraża mnie to, że co raz więcej ludzi odchodzi od FB i przerzuca się na Instagrama... co jest już typowym narcyztycznym programem, gdzie tłuką tylko miliony słodziutkich foteczek tandetnimi przednimi kamerkami w telefonach i wrzucają to jak stado baranów... "Świat schodzi na psy, razem z nim Ty, wierzysz mi? Policzone są Twoje dni, wiesz jak jest"...
Res Resovsky
Oskar Skrypnik

Post 26.02.2016, 16:44:18

Śmietnik? Nie miałem co prawda nigdy konta na Twitterze, ale ostatnio właśnie czytałem, że nie ma tam syfu, bo w 140 znakach nie ma miejsca na głupoty. Choć to w sumie głównie kwestia tego, kogo się doda do obserwowanych;)
Web Artisan

Post 27.02.2016, 00:54:56

No ok - może po prostu nie mam potrzeby używania takich (jak dla mnie) "wynalazków" i dlatego nazwałem go pośpiesznie śmietnikiem. Jednak jeżeli posty ludzi używających go nie różnią się za bardzo od FB to podtrzymuję to określenie ;)
Res Resovsky
Oskar Skrypnik

Post 03.03.2016, 10:19:42

Pewnie, że się da. A można nawet spróbować i efekt będzie zniewalający. Identyczną kampanię przeciwko siedzeniu z głową w smartfonach powinno się również zrobić z Facbookiem.
Jarumare

Post 03.03.2016, 16:31:19

Facebook idzie do przodu. Mamy nowe buźki do lajkowania ;)
Jak Zbudować Dochodowy e-Biznes?
ODBIERZ: 6 Najważniejszych Faktów. http://innowacyjna-nauka-ebiznesu.pl/6najwazniejszych-faktow-o-e-biznesie-dla-poczatkujacych
Avatar użytkownikaDominik Jędrzejczak

Post 03.03.2016, 18:09:46

Jarumare napisał(a):Identyczną kampanię przeciwko siedzeniu z głową w smartfonach powinno się również zrobić z Facbookiem.

Podpisuję się pod tym rękami i nogami! Społeczność totalnie świruje od tego Fejsa. Wystarczy spojrzeć co się dzieje, gdy portal na chwilę przestaje działać. Aż strach pomyśleć co by było, gdyby serwis z jakiegoś powodu całkowicie przestał istnieć. A te nowe lajki pewnie będą dodatkowo napędzać całą tę sytuację…
Web Artisan

Post 03.03.2016, 22:21:22

Jasne, że się da. Teraz w większości Facebook to reklama wielu firm. Gdy ktoś coś zalajkuje... zaraz następny zainteresuje się... i tak reklama idzie dalej. Osobiście nie mam nic przeciwko temu. Wszystko zależy od tego - jak się podchodzi do tematu. A równowagę trzeba mieć we wszystkim..
kwitryk

Post 06.03.2016, 23:02:54

we wszystkim trzeba mieć umiar...z FB, jak z używkami - jak się nie umie ich używać to wychodzą potem dziwne rzeczy. Czy Facebook to śmietnik? nie zgodzę się pod warunkiem, że...no właśnie - umie się z niego korzystać. Zamiast lajkować co popadnie obserwować tylko wartościowe rzeczy, zwłaszcza, że FB ma na prawdę zaawansowane ustawienia obserwowania i prywatności.
kiss

Post 14.03.2016, 09:07:50

Patrząc na to do czego służy mi ten serwis (kontakt ze znajomymi, przeglądanie głupot, wyszukiwanie wydarzeń) da się żyć, tylko pytanie też po co usuwać konto. Gdy zajdzie taka potrzeba i mam pewność, że dam sobie bez niego radę bez większych problemów.
Wojtek8989

Post 17.03.2016, 00:36:28

Jasne, że się da. Ja bym go najęchetniej usnął, bo mi wg nie jest to potrzebne, gdyby nie fakt, że jak potrzebuje się z kimś skontaktować to to jest najłatwiejszy i najszybszy sposób. (bo nie do każdego ma się nr itp). Zwyczajnie mi się znudził ten portal. Nie obserwuje nawet już kto co dodaje, bo nie potrzebne mi wiedzieć co dziś jedli, oglądali, jak im nie pasuje pogoda... Jak ktoś ma swoje życie i dużo do robienia, to mu to zbędne, takie moje zdanie ;)
kijuk

Post 17.03.2016, 18:56:16

kijuk napisał(a):Jasne, że się da. Ja bym go najęchetniej usnął, bo mi wg nie jest to potrzebne, gdyby nie fakt, że jak potrzebuje się z kimś skontaktować to to jest najłatwiejszy i najszybszy sposób. (bo nie do każdego ma się nr itp). Zwyczajnie mi się znudził ten portal. Nie obserwuje nawet już kto co dodaje, bo nie potrzebne mi wiedzieć co dziś jedli, oglądali, jak im nie pasuje pogoda... Jak ktoś ma swoje życie i dużo do robienia, to mu to zbędne, takie moje zdanie ;)

Co do telefonu to wydaje mi się, że każdy raczej ma numery od wszystkich swoich bliskich znajomych. Przynajmniej ja staram się mieć, bo telefon wydaje mi się pewniejszy. Co do reszty wypowiedzi to się zgodzę. Mnie również Facebook się znudził, i to dawno, dlatego staram się przenosić na alternatywne serwisy/komunikatory, jak np. Snapchat czy choćby Skype
Web Artisan

Post 20.03.2016, 23:09:10

Polecam obejrzeć dokument do czego może doprowadzić uzależnienie od facebooka
http://utne.to/L7q3Gl
pablo101

Post 24.03.2016, 12:19:46

Pewnie, że się da ;)

Post 24.03.2016, 13:40:38

Tez uważam, że jest to możliwe

Post 29.03.2016, 16:30:08

pablo101 napisał(a):http://utne.to/L7q3Gl

Okazuje się więc, że w dzisiejszych czasach praktycznie jedno niewinne kliknięcie dzieli nas od „wyroku śmierci”, i to jeszcze ze strony współmałżonka… Cóż, to kolejny powód, by usunąć Fejsa;)
Web Artisan

Następna strona

Powrót do Forum ogólne