Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

[CSS] Zaokraglenie ramek

Chcesz wiedzieć jak sterować wyglądem strony za pomocą styli? Tutaj dowiesz się jakie możliwości ma CSS i jak poprawnie go stosować, aby uzyskać zamierzone efekty. Dowiesz się jakie nowości udostępniono w CSS3 i jak z nich korzystać.

[CSS] Zaokraglenie ramek

Post 16.08.2009, 02:15:30

Witam was,

Bawie sie w zaokraglenie ramek w CSS'ie i napotykalo mi 1 problem.
Juz wiadomo ze powstala nowa forma CSS i jest to CSS3, za pomoca tego CSS3 mozna robic zaokraglenie poprzez kod: border-radius: TL TR BR BL; gdzie TL = top left, BR – bottom right, itd.

Problem w tym ze na operze u mnie nie zaokraglaja sie ramek a jak szukalem na necie to moj kod byl prawidlowy jak nalezy albo ten kod ktorego widzialem w necie nie byl prawidlowy. Oto moj kod CSS:

Kod: Zaznacz cały
#content
{
   width: 617px;
   text-align: center;
   background-color: #313131;
   border-style: solid;
   border-color: #313131;
   border-width: 1px;
   [b]-moz-border-radius: 5px; /* Firefox */
   -o-border-radius: 5px; /* Opera */
   -webkit-border-radius: 5px; /* Safari */[/b]
   margin: 0 auto;
   margin-top: 100px;
   z-index: -1;
}

w tym przypadku tylko na Mozille i na Safari widac zaokraglenie a na moim operze nie widac. Czy kto moze wie w czym twki problem? i ewentualnie mi poda rozwiazanie tego problemu. Albo to wina przegladarki opera? Wersja mojej opery to 9.64.

Bardzo prosze o pomoc. Dziekuje
Bluzgometr

Post 16.08.2009, 09:17:19

Juz wiadomo ze powstala nowa forma CSS i jest to CSS3

nie powstała, bo cały czas powstaje.

Opera nie obsługuje zaokrąglania narożników. IIRC, zaokrąglanie będzie/jest wprowadzone do silnika Presto 2.3, a aktualnie Opera 10 Beta 3 ma silnik Presto 2.2.15.
Dziękuję wszystkim za lata współpracy, ciekawych pytań i dyskusji. Będę wspominał to forum z wielkim sentymentem • kukawski.pl
Rafał Kukawski

410 Gone
410 Gone

Post 16.08.2009, 11:20:14

ah ok thx za info. pozdrawiam
Bluzgometr

Powrót do CSS