Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Usunięcie zdjęć z WP z googlowej wyszukiwarki grafiki

Masz problem z wtyczką lub szablonem? A może chciałbyś zacząć tworzyć własne rozszerzenia? Tutaj dowiesz się wszystkiego o możliwościach WordPressa.

Usunięcie zdjęć z WP z googlowej wyszukiwarki grafiki

Post 10.04.2017, 12:17:49

WWW: http://www.dygresywa.pl

Na swoim WP używam wtyczki Yoast SEO, w której dla treści typu 'Media' mam ustawione 'noindex'. No i ok, w standardowych wynikach wyszukiwania Google zdjęcia z mojej strony się nie pojawiają. Ale w googlowej wyszukiwarce grafiki już tak. Wyszukałem gdzieś, że może pomóc taki wpis w pliku robots.txt:

Kod: Zaznacz cały
User-agent: Googlebot-Image
Disallow: /wp-content/uploads/ (ścieżka, gdzie są wszystkie zdjęcia)

No, ale to nic nie daje. W googlowej wyszukiwarce grafiki nadal pojawiają się nowe zdjęcia, które dodaję.
Jak usunąć zdjęcia z mojej strony z wyszukiwarki grafiki Google i zapobiec indeksowaniu tam zdjęć kolejnych?
Rostov

Re: Usunięcie zdjęć z WP z googlowej wyszukiwarki grafiki

Post 11.04.2017, 13:00:27

Wspomniana przez Ciebie opcja wtyczki Yoast SEO ustawia 'noindex' dla podstron typu Media (każdy obrazek znajdujący się w bibliotece mediów ma swoją podstronę, bo Media to taki sam typ wpisu jak wpis czy strona). Aby zablokować indeksowanie zdjęć przez robota Google możesz skorzystać z oficjalnego poradnika: https://support.google.com/webmasters/a ... 5308?hl=pl.

Jeśli zmiany w pliku robots.txt nie są uwzględniane, może to oznaczać, że Google jeszcze nie pobrał nowej wersji pliku. Możesz go do tego "zmusić" w Google Search Console (Indeksowanie -> Tester pliku robots.txt).
Bartosz Romanowski

SuperGod
SuperGod

Post 11.04.2017, 14:00:15

Zamieniłem w pliku robots.txt wpis na:

Kod: Zaznacz cały
User-agent: Googlebot-Image
Disallow: /

Wymusiłem pobranie nowej wersji pliku, która już widnieje w konsoli, ale póki co nic się nie dzieje. Zobaczę po kilku dniach i dodaniu nowych grafik.
Rostov

Post 21.04.2017, 20:07:50

No i nic to nie dało. Po ponad tygodniu od umieszczenia ww. kodu w robots.txt i pobraniu pliku przez Google Search Console zdjęcia nadal są widoczne w wyszukiwarce grafiki Google. Mało tego, indeksowane są nowe. Jak sobie z tym poradzić?
Rostov

Powrót do WordPress