Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Domena a wordpress

Masz problem z wtyczką lub szablonem? A może chciałbyś zacząć tworzyć własne rozszerzenia? Tutaj dowiesz się wszystkiego o możliwościach WordPressa.

Domena a wordpress

Post 05.02.2017, 00:48:48

Hej,
Od niedawna zajmuję się wordpressem (jestem średnio zaawansowany).
Na swojej drodze spotkałem się już z 2 problemami. (serwer i domena na nazwa.pl)
1. W przypadku łączenia się ze stroną przez domenę po zalogowaniu się jestem jakby od razu wylogowywany. Nie ma takiego problemu za to przy logowaniu się przez serwer. Dokładnie mówiąc nie mam paska nawigacji na górze.
2. Przy włączeniu jakiegokolwiek zdjęcia w pasku strony wyświetla się ścieżka serwera a nie domeny.
Ktoś może mi pomóc naprawić te problemy?
j x

Re: Domena a wordpress

Post 05.02.2017, 09:33:05

Prawdopodobnie w konfiguracji i w bazie danych wciąż masz starą domenę (subdomenę w domenie nazwa.pl). W konfiguracji strony zmienia się to w sekcji Ustawienia -> Ogólne. Jeśli chodzi o bazę, to jest to nieco bardziej skomplikowane. Ja zwykle korzystam z tego narzędzia, ale równie dobrze możesz użyć wtyczki Better Search Replace. Musisz po prostu zamienić w bazie danych poprzedni adres URL (np. http://moja-strona.nazwa.pl) na nowy (np. http://moja-strona.pl). Pamiętaj, żeby przed wykonaniem jakichkolwiek zmian w bazie danych wykonać jej kopię!
Bartosz Romanowski

SuperGod
SuperGod

Re: Domena a wordpress

Post 07.02.2017, 00:25:57

Dzięki za pomoc, zmieniłem to sam w bazie danych.
j x

Powrót do WordPress