Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Połączenie nie jest bezpieczne ...

Chcesz nauczyć się projektowania funkcjonalnych i dostępnych dla wszystkich serwisów, poznać standardy tworzenia stron WWW? A może masz w tej dziedzinie spore doświadczenie, ktorym chcesz się podzielić z innymi?

Połączenie nie jest bezpieczne ...

Post 08.03.2017, 21:54:24

Hmmm ... w pasku adresu mojej własnej strony, http://soccerleague.plmam przed adresem, kółko informacyjne (mała literka "i" w kole). Kiedy klikam otrzymuję komunikat POŁĄCZENIE NIE JEST BEZPIECZNE. Muszę przyznać, że jestem tym mocno zdziwiony. Strona jest prosta jak drut. Nie ma formularzy i nie proszę w żaden inny sposób o podawanie danych. Z czego ma wynikać to niebezpieczeństwo? A irytuje mnie to, bo robi mi złą reklamę, a zależy mi na oglądalności. Przeryłem neta w poszukiwaniu rozwiązania, ale są tam same pierdoły o zmianie daty czy wyłączaniu antyvira. Czy ktoś z Was mógłby coś podpowiedzieć? Z góry dzięki za pomoc.
infantasy

Re: Połączenie nie jest bezpieczne ...

Post 08.03.2017, 23:28:11

Po prostu, jeśli strona nie jest serwowana przez HTTPS, to (niektóre) przeglądarki wyświetlają info, że połączenie nie jest szyfrowane.
Niektóre przeglądarki dodatkowo wyświetlają ostrzeżenie dla stron, które nie są serwowane przez HTTPS i zawierają pole na hasło.
Także jedynym sposobem na pozbycie się tego jest zainwestowanie w certyfikat SSL. Im dalej w przyszłość tym przeglądarki będą coraz bardziej ostrzegać, że połączenie nie jest szyfrowane.
Rafał Kukawski

+∞
+∞

Powrót do Standardy sieciowe