Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Bootstrap, czy coś innego?

Chcesz nauczyć się projektowania funkcjonalnych i dostępnych dla wszystkich serwisów, poznać standardy tworzenia stron WWW? A może masz w tej dziedzinie spore doświadczenie, ktorym chcesz się podzielić z innymi?

Bootstrap, czy coś innego?

Post 26.09.2016, 17:41:50

Witam,
zacząłem dzisiaj zabawę z bootstrapem i nie wydaje się on trudny. Mam na myśli, że każda osoba, nawet nie mająca pojęcia o front-endzie jest wstanie zrobić stronę korzystając z dokumentacji, prawda? Jak wygląda to w pracy? Ludzie piszą strony za pomocą frameworka, czy sami, od zera?

Poszperałem trochę i natrafiłem na ciekawą alternatywę. Co powiecie o material designs od Google'a? Warto?
XaooBBx

Re: Bootstrap, czy coś innego?

Post 26.09.2016, 20:01:51

Zależy co chcesz zrobić. Czasami się opłaca a czasami nie. Chyba największą zaletą bootstrapa jest przystosowanie do responsywności (zdecydowanie przyśpiesza pracę).
Raczej ciężko zrobić coś dobrego znając tylko bootstrapa a nie mając pojęcia o 'reszcie', o JS nawet nie wspominam. Nie brałbym go jako narzędzie, które miałoby zastąpić jakąś wiedzę, raczej jako przyśpieszenie niektórych zadań.

Ogólnie temat rzeka, zależy od sytuacji ale na pewno warto znać...
http://www.tworcastron.pl - blog o grafice, projektowaniu stron i web developerce
breco

Post 27.09.2016, 16:55:21

Tak, przemyślałem, porobiłem i fakt. Bez znajomości cssa, czy javy nie zrobimy za dużo.. Można wziąć podstawy od bootstrapa, czyli kontenery, ale to w sumie wszystko. Resposywność to największa zaleta.
XaooBBx

Post 27.09.2016, 18:23:46

nie mylić Javy z JavaScriptem bo mają tyle wspólnego co wiatrak i wiatrówka! :P
http://www.tworcastron.pl - blog o grafice, projektowaniu stron i web developerce
breco

Powrót do Standardy sieciowe