Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

[Blog] www.annmichelle.blog.onet.pl

Zrobiłeś nową stronę i chciałbyś pochwalić się nią światu? Chciałbyś zaprezentować witrynę ze swoją ofertą? A może znalazłeś w sieci ciekawy serwis i chciałbyś poinformować innych o jego istnieniu, bądź istotnych zmianach jakie w nim zaszły?

[Blog] www.annmichelle.blog.onet.pl

Post 21.07.2005, 09:49:50

Witam,

Jestem Ania, mam 12 lat i jestem w trakcie tworzenia swojego pierwszego nowego bloga internetowego. Niestety wczoraj usunelam 'o mnie', co - ku mojemu zdziwieniu - spowodowalo skasowanie calego, poprzedniego bloga, ktory juz jakis czas prowadzilam. Zatem blog, ktory teraz przegladacie ma ledwie 1 dzien!

Webmastering'iem - jezeli w ogole mozna to tak nazwac - zajmuje sie od niedawna, dlatego prosze Was o kilka porad. Jezeli zmienilibyscie cos w stylu, to prosze piszcie smialo.

Pozdrawiam
Annmichelle

Moj blog

Post 22.07.2005, 08:14:36

Heh typowy blog 12-nastolatki wszystko nawalone, jaknajbardziej kolorowe, duza czcionka, duzo linkow, cos zeby sie swiecilo i koniec.

"Webmastering'iem - jezeli w ogole mozna to tak nazwac"
kiedys juz toczylismy dyskusje na ten temat (moze to nie bylo na tym forum) i doszlismy do wniosku, ze prowadzenie bloga nie jest webmastering'iem...
Labolatorium nieograniczonych możliwości - http://www.insanelab.pl
Od nieszablonowych stron www po dedykowane aplikacje internetowe.
Mateusz Cisowski

Post 19.08.2005, 20:53:45

GuGim napisał(a):Heh typowy blog 12-nastolatki wszystko nawalone, jaknajbardziej kolorowe, duza czcionka, duzo linkow, cos zeby sie swiecilo i koniec.

Od mojego wieku sie odczep dziadu.
Uswiadom sobie tez, ze slowo - "jaknajbardziej" pisze sie oddzielnie! Niestety nie wiek, a wypowiedzi - w tym wypadku - swiadczą o twym infantyliźmie.

@pozostali - czy teraz to updejcie jest lepiej?

Pozdrawiam,
Annmichelle

Post 19.08.2005, 21:43:21

kiedys juz toczylismy dyskusje na ten temat (moze to nie bylo na tym forum) i doszlismy do wniosku, ze prowadzenie bloga nie jest webmastering'iem...

Zdecydowanie nie jest. Ale do rzeczy:

Strona ma wiele elementów typowych dla młodzieńczego, nazwijmy to, bloga (tudzież bLoGaSkA) - animowane emotikony, tło kompletnie utrudnające czytanie, charakterystyczny sposób pisania (rozciąganie samogłosek, na zmianę wielkie i małe litery) itd. Grafika jest kiepska, a treść bardzo trudno się czyta.

Nie zrażaj się komentarzami, które zapewne się tu pojawią. W końcu takie blogi też są potrzebne ;D:D:D
kontakt: e-mail w profilu
casillas

Post 21.08.2005, 21:30:02

Od mojego wieku sie odczep dziadu.
Uswiadom sobie tez, ze slowo - "jaknajbardziej" pisze sie oddzielnie! Niestety nie wiek, a wypowiedzi - w tym wypadku - swiadczą o twym infantyliźmie.

lol :D
nie chce byc niemily ale Twoje wypowiedzi na blogu tez są niezle... :D
"Nareszcie do was wrucilam i moge odnowic konkurs. Juz raczej i niestety nigdzie nie wyjerzdzam. Moga se wkoncu pogadac na gg. Pozdrowionka dla wszystkich z wyjatkim majaczki (to taki ciul zjeb.)."

co do bloga, to strasznie ciemny i smutny. Jeszcze taka uwaga, zle czyta sie text na niejednolitym tle :)
kSięGA nIe prOszOnYcH GoScI :p - stosuj jak najmniej textow tak pisanych :P
Pozatym blog != webmastering ;)

Pozdrawiam

Post 22.08.2005, 14:31:08

Zgadzam się również - typowy blog 12 latki.
W ogóle po co takie "strony" istnieją nie mam pojęcia. Wyścig o komentarze...

No ale do rzeczy - blog typowo pOkEmoNiArSkI... Wszystko nawalone bez żadnego pomysłu... Żadnej orginalności..

Pozdrawiam również bardzo serdecznie :o)

Post 25.08.2005, 12:59:41

IMHO część wypowiedzi skopiowałaś (albo pisał Ci ją ktoś inny) bo widzę wyraźną różnicę intelektualną pomiędzy tym...
Niestety nie wiek, a wypowiedzi - w tym wypadku - swiadczą o twym infantyliźmie.

... a tym:
Nareszcie do was wrucilam i moge odnowic konkurs. Juz raczej i niestety nigdzie nie wyjerzdzam. Moga se wkoncu pogadac na gg. Pozdrowionka dla wszystkich z wyjatkim majaczki (to taki ciul zjeb.).

A co do bloga... pełno takich, jeden gorszy od drugiego... tego typu blogi omijam zawsze szerokim łukiem.
Błażej Piątek

Post 25.08.2005, 13:16:20

Hmm, ale treba jej pogratulowac, że trafila na f.wh (;

Post 28.08.2005, 08:17:25

casillas napisał(a):

Zdecydowanie nie jest.

Jest czy nie jest- nie obchodzi mnie to. Zalezy mi na Waszych opiniach i na Waszej pomocy i poradach. Tak więc debatę na temat czy to jest to czy nie jest może prowadźcie w inym wątku i od mojego się odczepcie :P ;-)
casillas napisał(a):Strona ma wiele elementów typowych dla młodzieńczego, nazwijmy to, bloga (tudzież bLoGaSkA) - animowane emotikony, tło kompletnie utrudnające czytanie, charakterystyczny sposób pisania (rozciąganie samogłosek, na zmianę wielkie i małe litery) itd. Grafika jest kiepska, a treść bardzo trudno się czyta.

Troche zmienilam. Zobacz czy jest lepiej. Jesli nie to pisz, co powinnam zmienic. Moze tez jakies konkretne linki do teł podasz, jeżeli np. te Ci sie nie podobają.

@server - zmieniłam tło i tEN sTyL :P ;-)

@skkf - a Ty od czego - jeżeli w ogóle zacząłeś - zaczynałeś? Chyba najlepiej "przygode" z tworzeniem stron www (bo nie użyje tutaj tego drażniącego słowa webmastering ;-) ) rozpocząć pisząc/edytując bloga, czyż nie?! A strona istnieję po to, aby mudz się kontaktowac z moimi koleżankami i to jest chyba naturalną potrzebą człowieka. Te forum chyba też służy kontaktowaniu sie tylko, ze Wy tu pomagacie/doradzacie innym webmasterom.
Równiez pozdrawiam serdecznie :-)

@buzuk - chodzi Ci o różnice intelektualną czy o pisownie? Pewnie to ma znaczenie, ale robie dużo błędów, gdy słownik mam wyłaczony w komputerze. Jestem dyslektykiem.
Mozesz podać coś "porządnego" żeby mój blog nie był omijany dużym łukiem? Czy to tylko takie z palca wyssane?

@menek - chciałam zacząć pisać "normalną" stronę i tak przez opinię innych i przez googlarkę trafiłam tutaj. Nie żałuję zresztą.
P.S. Na tworzenie strony i pisanie kodu od 0 to narazie nie na moje sily ;-)

Pozdrawiam Was wszystkich jeszcze raz serdecznie i czekam na jakies porady.

Post 28.08.2005, 11:44:16

z lewej naglowki sa za wysokie, zreszta jak z lewej, tak i z prawej nie da sie przeczytac co jest napisane w naglowkach. Wiec zapamietaj dobra rade -
> text w kolorze tła to zly pomysl. (chyba juz mowilem)
pozatym
> pisz tresc wpisu jedna czcionka a nie raz czerwona, rozowa, niebieska, czarna, duza, mala itp
> pogrubiaj ewntualnie pojedyncze wyrazy lub zdania a nie calosc
> odpusc sobie PISANIE DUZYMI LITERAMI
> animowane obrazki typu swiecace serduszko w topie są tandetne
> zainteresuj sie stroną www.bykom-stop.avx.pl

jesli sie dostosujesz, mozesz pozbyc sie cech blogu "sHaLoNeJ nAsToLaTkI" ;)
pozatym dziwne ze trafilas na to forum i w dodatku obchodza Cie nasze opinie :? ogolnie mlode wlascicielki blogow nieczesto interesuje opinia innych i nie szukaja dodatkowych porad :)
pozdrawiam

Post 28.08.2005, 18:29:58

No poprawilam juz lepiej??

Post 28.08.2005, 18:51:58

Sever napisał(a):pozatym dziwne ze trafilas na to forum i w dodatku obchodza Cie nasze opinie :? ogolnie mlode wlascicielki blogow nieczesto interesuje opinia innych i nie szukaja dodatkowych porad :)
pozdrawiam

Polecił mi to forum mój ojciec aka Cobra (mówił, że jakiś klusek go zna czy coś podobnego). A jako, że chce miec fajnego bloga to się go popytałam i tak on polecił mi to forum. Mówił, że kiedyś jak zaczynał przygode z webmasteringiem to tutaj się pytał i szukał odpowiedzi na pytania o skrypty i jakies tam inne. Mówił mi, że ostatnio juz się nie bawi w to i albo innym to zleca albo korzysta z płatnych szablonów. Mniejsza z tym jak tu trafiłam.

Aha - jeśli chodzi o te ortografię to bloga robię na Internet Explorer, bo na Operze nie ma kilku opcji - chyba to wina tej przegladarki - ale jest za to wbudowany słownik poprawiajacy pisownie, a na IE z kolei go nie ma. Stąd te róznice.

Post 28.08.2005, 19:36:05

bo na Operze nie ma kilku opcji - chyba to wina tej przegladarki

jeśli chodzi o brak edycji wizualnej (mozliwość formatowania tekstu jak w Wordzie), to fakt, Opera nie obsługuje tej funkcjonalności.
ale jest za to wbudowany słownik poprawiajacy pisownie, a na IE z kolei go nie ma

hmm... znam tylko IESpell, ale AFAIK nie udostępnia polskiego słownika
Stąd te róznice.

każda z tych przeglądarek rozwijana jest przez dwie różne firmy. Każda dodaje to, co uważa za konieczne.

Co do blogu, to jest ok. Zmiany poszły w dobrym kierunku, tekst jest czytelny. Drażni teraz tylko różnorodność formatowania. Lepiej zdecyduj się na jedną czcionkę w notkach, jedną wielkość czcionki i jeden kolor, wyróżniając formatowaniem tylko najważniejsze fragmenty. U Ciebie jest w niektórych miejscach tak, że tekst notki jest większy od samego nagłówka/tytułu

Wracając do ortografii - rzeczywiście musisz nad tym popracować. Popracuj też nad literówkami. W wielu miejscach zjadasz literki, lub jest ich nawet nadmiar (np. Koniecznie wejdzicie). Wygląda to tak, jakbyś zawsze pisała w wielkim pośpiechu. Niestety taki styl nie jest zbyt estetyczny. Nie będę się przyczepiał braku polskich znaków, bo wiele osób (w tym ja) czasem pisze teksty bez nich. Choć z drugiej strony, nad tym aspektem też warto się zastanowić.
Co prawda IE nie udostępnia standardowo słownika ortograficznego, z którego możemy skorzystać wypełniając formularze, ale za to serwis Blogger umożliwia pisanie i wysyłanie notek prosto z Worda, co gwarantuje łatwy dostęp do słownika. Wystarczy zainstalować udostepniany dodatek ( http://buzz.blogger.com/bloggerforword.html ). Jedyną trudnością dla Ciebie może być interfejs Bloggera w języku angielskim (z tego co widzę, nie oferują j. polskiego - http://www.blogger.com/language.g). Ale ze swojej strony polecam ten serwis do założenia bloga
Rafał Kukawski

+∞
+∞

Post 28.08.2005, 19:48:04

Zmiany poszły w dobrym kierunku. Przede wszystkim tekst da się w normalny sposób czytać, jest bardziej przejrzyście. Dlaczego takie duże nagłówki w menu (gry, radio)? Nie jest najgorzej, pracuj nad ortografią i warsztatem, a wkrótce na pewno zrobisz coś dużo lepszego.
kontakt: e-mail w profilu
casillas

Post 28.08.2005, 20:51:44

@kuku - nie chce zakładać nowego bloga. Ten program, co poleciłeś jest tez trudny dla mnie w obsłudze, więc odpada.

Poprawiłam trochę tekst , ale jest mały problem. Zobaczcie sami. Na samym dole jest post na moim blogu i ta czcionka jest za mala (w opcjach jako 2). Gdy zmieniam na wyzsza - 3 to jest za duza z kolei. Dziwne...

Pozdrawiam

Post 29.08.2005, 10:16:37

Niestety nie mogę wystawić oceny gdyż nagły atak epilepsji tuż po wejściu w link skutecznie powstrzymał mnie od zaglądania we wszystkie zakamarki bloga. Po tym wszystim trzeba było odratowac mnie roztworem zfermentowanej glukozy a także wyrzucic mój talizman, który zawsze noszę ze soba - krawat Samoobrony.
Najlepsze rzeczy w życiu nie są rzeczami.
seraphe

Post 03.09.2005, 08:25:31

Staram się jak mogę. Porawiłam nawet ortografię.

Post 03.09.2005, 09:46:44

Ja bym proponował stworzenie tego bloga od nowa - kolory pasują do siebie jak pięść do oka, lewe menu to praktycznie zlepek jakichś linków i te paskudne serca :S Daj jaśniejsze i stonowane kolory, coś do poczytania ;]
http://annmichelle.blog.onet.pl napisał(a):(...)moje i Parvatipa zajęcie (...) to podrywanie i zaczepianie chłopaków

Ciekawe zajęcie ;^)
Btw. Pozdrowiom cołki Chorzów :)
misu

Post 06.09.2005, 17:00:00

@skkf - a Ty od czego - jeżeli w ogóle zacząłeś - zaczynałeś? Chyba najlepiej "przygode" z tworzeniem stron www (bo nie użyje tutaj tego drażniącego słowa webmastering ;-) ) rozpocząć pisząc/edytując bloga, czyż nie?! A strona istnieję po to, aby mudz się kontaktowac z moimi koleżankami i to jest chyba naturalną potrzebą człowieka. Te forum chyba też służy kontaktowaniu sie tylko, ze Wy tu pomagacie/doradzacie innym webmasterom.
Równiez pozdrawiam serdecznie :-)

Nie, nie zaczynałem od blogów. Blogi to ... n/c, zaczynałem tworząc od początku jakieś ubogie strony w czystym HTML'u, czego i Tobie radzę..

Post 18.09.2005, 19:01:25

Sataram się jak moe, a Wy tego nie doceniacie. Powiedctwie mi co zmienić. Tylko nie mówcie, że wszystko, bo bede miała totalną depreche.
www.annmichelle.blog.onet.pl
według mnie jest o wiele lepszy od np takiego dziecinnego bloga mojej koleżanki:
www.patriciaaa.blog.onet.pl

Następna strona

Powrót do SpamRoom