Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Reklamy graficzne czy tekstowe?

Twój licznik stoi wciąż w miejscu? Chcesz wypromować swoją stronę, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, bądź będziesz mógł się podzielić swoim doświadczeniem i pomysłami z innymi.

Reklamy graficzne czy tekstowe?

Post 17.07.2017, 11:41:26

Która forma reklamy bardziej do was przemawia, która opłaca się bardziej? Mnie osobiście lepiej przekonują graficzne i zawsze mi sie wydawało ze bardziej przyciągają ale gdzies mi sie rzucily w oczy statystyki z których wynika że tekstowe są skuteczniejsze. Czy to prawda?
wittywit

Re: Reklamy graficzne czy tekstowe?

Post 18.07.2017, 14:32:18

nie możesz mieć obu? chyba że ci budżet nie pozwala?
antyadaptacyjna

Post 19.07.2017, 08:56:25

To zależy, gdzieniegdzie lepiej sprawdzi się grafika, gdzieniegdzie tekst. Będzie to uzależnione od miejsca, w którym umieszczona jest reklama oraz od branży, w jakiej działasz. Czasem dobrze jest połączyć obie formy, byle z głową - nie przesadzić i sprawić, by nie przytłaczały się wzajemnie, ale uzupełniały. Dobra reklama graficzna przyciąga uwagę i zapada w pamięć szczególnie wzrokowcom, a ci stanowią większość populacji. Z kolei forma tekstowa zwykle ma bardziej czytelny przekaz. O typach każdych z nich możesz poczytać tutaj: https://support.google.com/adwords/answer/6341322?hl=pl.
Ekspert firmy SupremumSEO - http://www.supremumseo.pl
SupremumSEO

Post 20.07.2017, 12:20:54

przeprowadz testy a/b i zobaczysz ktora jest skuteczniejsza -najlepszy sposób ever
butlonos

Post 21.07.2017, 13:38:02

Bardzo dobry pomysł. Stwórz dwie alternatywne wersje strony: z reklamą displayową i tekstową - połowie użytkowników będzie się wyświetlała jedna, a połowie druga z nich. Po pewnym czasie będzie można porównać wyniki testów i przekonać się, na której wersji witryny częściej dochodzi do konwersji.
Ekspert firmy SupremumSEO - http://www.supremumseo.pl
SupremumSEO

Post 24.07.2017, 11:12:37

Ok dzięki za pomoc, opowiem facetowi który mi robił strone o tych testach, niech sie tym zajmie bo ja to noga…
wittywit

Powrót do Promocja i Marketing