Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Mierzenie efektów content marketingu

Twój licznik stoi wciąż w miejscu? Chcesz wypromować swoją stronę, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, bądź będziesz mógł się podzielić swoim doświadczeniem i pomysłami z innymi.

Mierzenie efektów content marketingu

Post 29.05.2017, 14:38:47

Jak w temacie, czy da sie realnie mierzyć efekty content marketingu? Wiem że warto inwestować w content i robię to i wciąz zamierzam ale chciałbym jakoś realnie móc ocenić jego efekty, jak wpływa na moich użytkowników na stronie, czy to możliwe?
roberto9

Re: Mierzenie efektów content marketingu

Post 30.05.2017, 10:49:25

sposób mierzenia efektów będzie zależał od konkretnego contentu, łatwo mierzyć content na fejsie gdzie masz statystyki, liczbę lajków, udostępnien itd, a np w przypadku tekstu na stronie podpinasz analiticsa i tak samo patrzysz ile było wejsc na podstrone i jak długo użytkownicy na niej zostawali, czy przeczytali tekst, czy go tylko przescrolowali czy od razu wyszli ze strony

Post 30.05.2017, 20:08:39

Ja zapytam inaczej, mierząc o jakie parametry ci chodzi? Czas spędzony na danej stronie/podstronie ilość komentarzy czy co?
Forum o odchudzaniuoraz inne ciekawe tematyki
Skowron90k

Post 31.05.2017, 13:58:23

No właśnie nie wiem jakie da sie brać pod uwagę. Na FB to wiem, analizuję to sobie na ile potrafie, ale właśnie o strone mi chodzi, głównie o tą zakładkę w ktorej mam rozbudowane teksty opisujące produkty (bo ja się głownie recenzją produktów zajmuję), ten analitics to już chyba wyższa szkoła jazdy do ogarnięcia niż FB?
roberto9

Post 01.06.2017, 10:55:13

Część ważnych informacji została już przekazana, chociaż na ten temat można by napisać cały esej. To prawda, że podstawowym miernikiem content marketingu jest pomiar ruchu na stronie. Mój przedmówca ma rację, że liczbę użytkowników odwiedzających stronę trzeba interpretować wespół z czasem, jaki spędzili w witrynie. Tylko wówczas przekonamy się, na ile nasze treści były dla nich interesujące. Dosyć miarodajnym czynnikiem jest też liczba subskrybentów - duża liczba osób zapisanych na Twój newsletter zdecydowanie świadczy o atrakcyjnym contencie. Jeśli chodzi o obsługę Google Analyticsa, to ma ona kilka poziomów. Z najprostszymi analizami poradzisz sobie sam, narzędzie jest dość intuicyjne w nawigacji. Bardziej skomplikowane bilanse może przeprowadzić dla Ciebie agencja taka jak nasza. Gdybyś potrzebował wsparcia, zapraszamy do kontaktu: info@supremumseo.pl.
Ekspert firmy SupremumSEO - http://www.supremumseo.pl
SupremumSEO

Post 01.06.2017, 16:24:37

Nie mam newslettera, nie pomyślałem że ktoś by chciał sie zapisać. Chyba dalej mam za mało wiary w siebie chociaż oprócz tego jeszcze inny biznes prowadze. Tylko ten drugi jest nieinternetowy i wcale w internecie sie nie reklamuje ani nawet strony nie mam więc mimo wszystko debiutuje w tej dziedzinie. łatwo zrobić tego newslettera? Mogę jakoś łatwo sam czy znowu do informatyka sie musze zwrócić?
roberto9

Post 02.06.2017, 14:18:49

Samo podpięcie newslettera wiąże się zwykle z wklejeniem fragmentu kodu albo zainstalowaniem odpowiedniej wtyczki. Jednak cała procedura jego opracowania jest bardziej skomplikowana niż się wydaje. Trzeba wybrać platformę do mailingu, mieć pomysł na treść oraz pewną bazę mailingową (pamiętaj, że adresaci powinni wyrazić zgodę na jego otrzymywanie). Jeżeli nie czujesz się na siłach, lepiej poprosić o pomoc profesjonalistę.
Ekspert firmy SupremumSEO - http://www.supremumseo.pl
SupremumSEO

Post 19.06.2017, 13:06:56

To zależy od tego jaki cel sobie postawiłaś. Jeśli chciałaś zwiększyć ruch na stronie to sprawdzasz czy się zwiększył, jeśli sprzedaż, to sprzedaż. Itd. Nie ma jakichś uniwersalnych mierników. :p
szarloten

Powrót do Promocja i Marketing