Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Skuteczny linkbaiting

Twoja strona znajduje się nisko w wynikach wyszukiwania popularnych wyszukiwarek? Dowiedz się jak temu zaradzić odpowiednio optymalizując swoją stronę WWW. Poznaj tajemnice pozycjonowania lub podziel się swoją wiedzą z innymi.

Skuteczny linkbaiting

Post 23.01.2017, 11:58:47

hej hej! zbieram sposoby na skuteczny linkbaiting ;p kto ma jakieś doświadczenia i podpowie mi co działa? oczywiście wszystko na legalu, w ramach white seo ;p
firehop

Re: Skuteczny linkbaiting

Post 23.01.2017, 16:03:17

strasznie lakoniczny ten twój post, żadnych szczegółów nie podałeś, a one moga się przydać żeby odpowiedziec na twoje pytanie; w jakiej branży działasz? jaki masz budżet? ile czasu?

Post 24.01.2017, 11:42:43

aa no to już mówię wszystko jak na spowiedzi, no może nie calkiem ;p działam w branży gastro, mam mały lokal w małym miescie i chcę troche podkręcić info o nim, zeby ludzie znajdowali go w guglu jak wpisza np dobra pizza miasto X ;p budżet mam mizerny, więc najlepiej jak najtanszym kosztem ;p a czas no to wiadomo że im szybciej zadziała no to lepiej, ale nie mam dedlajnu jak o to pytasz ;p
firehop

Post 25.01.2017, 10:16:05

Linkbaiting to dość ogólne pojęcie. Rozumiem, że zależy Ci na skutecznym, szybkim i tanim pozyskaniu linków do swojej witryny w celu jej promocji. W tej sytuacji faktycznie może się zdarzyć, że będziesz balansował na granicy działań uznawanych i nieuznawanych przez Google. Musisz uważać na praktyki, które nie dość że nieetyczne, mogą sprowadzić na Twoją stronę gniew “wielkiego brata” ;) Strzeż się spamu - jest źle widziany zarówno przez użytkowników, jak i roboty wyszukiwarek. Najlepiej tworzyć wartościowe treści (np. w ramach firmowego bloga) i postarać się, by inni chcieli do nich linkować. Kanałów rozprowadzania linków jest wiele: media społecznościowe, blogi, fora internetowe, mailing. Ważne, żeby strony na których chcesz zostawić link do własnej, były często odwiedzane, pasujące do Twojej branży i żebyś nie przesadził z liczbą odnośników. Takie działanie zwykle trochę trwa i wymaga sporego nakładu pracy.
Możesz też zlecić pozycjonowanie strony profesjonalnej agencji - linkowanie jest zwykle jedną, ale nie jedyną składową jej działań.
Ekspert firmy SupremumSEO - http://www.supremumseo.pl
SupremumSEO

Post 26.01.2017, 15:46:30

no to nie wygląda to tak kolorowo jak myślałem, sam dostaję kupe spamu na skrzynkę to wiem jak jest traktowany, usuń albo oznacz jako spam ;p będę uważał albo faktycznie rozejrzę się za agencją, musze przeliczyc budżet i wtedy podjąć decyzję ;p
firehop

Post 27.01.2017, 10:46:59

zdecydowanie polecam zlecić to firmie, musiałbyś super znać specyfikę internetu, umieć operować słowami kluczowymi, no i wiedziec które strony sa wartościowe a jak nie umiesz tego sprawdzić no to… nie zebym w ciebie nie wierzył ale laik moze sobie po prostu nie poradzic i zwyczajnie zaszkodzić, tymbardziej że masz dość popularną branżę więc musisz mieć super pomysł żeby się wybić z jakimś artykułem czy nawet filmikiem
szop

Post 30.01.2017, 13:00:35

Narzędziem, w którym można znaleźć wartościowe strony o tematyce podobnej do naszej jest Majestic SEO. Istnieją również katalogi stron, także tematyczne. Możesz tam zarówno szukać stron zbliżonych do Twojej, jak i zamieścić link do własnej. Przedtem jednak sprawdź, czy odnośniki w danym katalogu mają atrybut nofollow. Jeżeli tak, oznacza to, że mimo pewnej wartości, jaką przedstawiają, nie przekładają się bezpośrednio na pozycję w SERP i nie przyniosą efektu, jakiego oczekujesz. Patrz także na jakość tych katalogów, słabe katalogi mogą Ci wręcz zaszkodzić.
SupremumSEO

Post 31.01.2017, 15:14:28

A jak to nofollow sprawdzić?
firehop

Post 01.02.2017, 10:40:40

Taką informację znajdziesz w kodzie źrodłowym strony, czyli klikając prawym przyciskiem myszy na stronę, na której znajduje się interesujący Cię link i wybierając opcję “Pokaż źródło strony” albo “Zbadaj element”. Możesz też zainstalować wtyczkę SearchStatus, która automatycznie podświetla wszystkie linki o atrybucie nofollow.
SupremumSEO

Post 22.02.2017, 14:46:32

Zobacz strony typu buzzfeed albo upworthy - są mistrzami w tworzeniu clickbaitingu i linkbaitingu.
WojciechMatula

Powrót do Pozycjonowanie i wyszukiwarki