Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

[Pozycjonowanie] SEO FAQ

Twoja strona znajduje się nisko w wynikach wyszukiwania popularnych wyszukiwarek? Dowiedz się jak temu zaradzić odpowiednio optymalizując swoją stronę WWW. Poznaj tajemnice pozycjonowania lub podziel się swoją wiedzą z innymi.

[Pozycjonowanie] SEO FAQ

Post 01.07.2007, 23:18:23

Ze względu na ostatnio pojawiające się pytania o podstawy SEO, postanowiłam napisać o tych najczęstszych w nadziei na to, że przyda się to początkującym. Tu napiszę skrót, a całość znajduje się już od jakiegoś czasu na SEO blogu w temacie - SEO FAQ for Dummies.

1. Jak dodać moją stroną do Google?
a) zebrać kilka linków, dzięki czemu roboty same trafią na Twoją stronę;
b) zaproponować dodanie strony przez formularz znajdujący się na stronie http://www.google.pl/addurl/ Sposób ten nie będzie jednak skuteczny w przypadku braku linków do Twojej strony.

2. Jak sprawdzić, czy moja strona jest już zaindeksowana w Google?
- wpisać komendę site:strona.pl która pokaże ilość zaindeksowanych podstron. Najlepiej w komendzie tej pominąć przedrostek "www", gdyż może się okazać, że część podstron jest zaindeksowanych właśnie bez "www".

3. Kiedy Google zaktualizuje kopię mojej strony?
- Po tym jak robot Google ponownie trafi na Twoją stronę i zapisze jej nową kopię.

4. Chcę mieć łatwy do zapamiętania adres i nie płacić za to. Czy alias (błędna i często używana nazwa: alians) pomoże mi w pozycjonowaniu?
- Nie. Aliasy wczytują strony w ramkach, dlatego jedyną treścią, jaką może zaindeksować robot, są metatagi.

5. Co to jest anchor text (błędna i często używana nazwa: anachor)?
- Anchor text to podlinkowany tekst, czyli to co znajduje się pomiędzy znacznikami <a href...> a </a>. Anchorem w przypadku podanego przeze mnie na początku adresu jest napis "SEO FAQ for Dummies".

6. Już dawno dodałem swoją stronę do Google. Czemu nadal nie mogę jej tam znaleźć?
- Prawdopodobnie do Twojej strony nie prowadzą żadne linki. Możliwy jest również brak tekstu na stronie do zaindeksowania ze względu na flashową stronę.

7. Moja strona spadła o 5/15 itp. oczek. Czy jest zbanowana?
- Nie. Ban to całkowite usunięcie strony z indeksu wyszukiwarki. Powodów na skoki pozycji jest wiele i podanie powodu wymaga głębszej analizy.

8. Od miesiąca zbieram linki ze stron o wysokich PR, a mam nadal PR=0. Dlaczego?
- Wskaźnik PR, jaki jesteśmy w stanie sprawdzić, aktualizowany jest średnio co 3 miesiące. Zmiany jego wartości odbywają się na bieżąco, jednak dane te nie są udostępniane przez Google.

9. Dlaczego Google nie wyświetla opisu strony z metatagów tylko np. wybrany tekst ze strony?
a) opis strony jest pobierany z katalogi DMOZ;
b) jeśli metatagi nie zawierają szukanego słowa, Google w opisie pokaże fragment strony, na której je znajdzie.

10. Do ilu katalogów dziennie powinienem dodawać swoją stronę?
- Do tylu, aby wzrost linków wyglądał naturalnie. Nie da się z góry określić ilości linków dziennie/tygodniowo i intensywność zbierania linków najlepiej opierać na własnym doświadczeniu.

11. Ile linków wystarczy, aby mieć PR=4?
- Nie da się na to jednoznacznie odpowiedzieć. Należy jednak pamiętać o tym, że kupując lub wymieniając się linkami z innymi stronami, liczy się nie tylko PR, ale przede wszystkim ilość linków wychodzących, czyli prowadzących do innych domen, a także na tematykę strony, która powinna być związana z naszą.

Zachęcam do rozwijania wątku przez osoby, które mogą dodać kolejne punkty bez zbytniego rozpisywania się na ten temat, bo później nikomu nie będzie się tego chciało czytać ;-) Jak będę miała więcej czasu to sama coś jeszcze dopiszę.

//edit:

- zmieniony punkt 2.
Ostatnio edytowano 20.04.2008, 10:07:16 przez Brittany, łącznie edytowano 5 razy
Mój SEO blog
SeoStation - monitor pozycji + baza wiedzy
Marta Gryszko

addicted to SEO

Post 02.07.2007, 00:48:52

AD.1
a) zebrać kilka linków, dzięki czemu roboty same trafią na Twoją stronę;
Rzecz jasna linków zaindeksowanych już w google :)

AD.4 Teraz wiele serwisów oferujących darmowy hosting oferuje adres w krótkiej, łatwej do zapamiętania subdomenie. Lepiej więc zrezygnować z aliasów.

AD.5 Anchor jest również słowem kluczowym lub frazą pod ,którym chcemy wypozycjonować stronę.

AD.6 Roboty najczęściej pomijają stronę jeśli:
* Witryna nie jest dobrze połączona wieloma linkami z innymi witrynami w sieci.
* Witryna została udostępniona po tym, jak roboty Google zakończyły ostatnie indeksowanie sieci.
* Budowa witryny utrudnia robotom Google skuteczne zaindeksowanie jej treści.
* Witryna była tymczasowo niedostępna lub wystąpił błąd podczas próby jej zaindeksowania. Na koncie narzędzi Google dla webmasterów można sprawdzić, czy wystąpiły błędy podczas próby zaindeksowania witryny.

AD8. W sieci istnieją systemu podające przbliżoną wartość PR po następnej aktualizacji. Nalezy jednak podchodzić do takich skryptów z dystansem, często są to wartości przybliżone. Jednak jeśli ma to kogoś w jakis sposób uspokoic to warto sprzewdzić przwidywany Page Rank swojej strony.

Wkrótce dopisze coś o metatagach, o ile ktoś mnie nie wyprzedzi :)
maciek88
Maciej

Post 02.07.2007, 15:26:32

i przydałoby sie zeby ten temat był przyklejony
zypol

podstawy pozycjonowania - SEO FAQ

Post 09.07.2007, 08:21:24

12. W metatagach i w treści mojej strony użyłem kilka razy słowa "samochody". Dlaczego po wpisaniu tego słowa w Google moja strona nie pokazuje się w top 10?
Wraz z Tobą o wysoką pozycję konkurują tysiące, a nawet miliony innych stron. Samo umieszczenie interesujących Cię słów na stronie niewiele pomoże, jeśli słowa te są konkurencyjne, dlatego powinieneś zapoznać się z podstawami pozycjonowania i zacząć pozycjonować swoją stronę. Poza tym, metatagi dla Google mają obecnie znikome albo żadne znaczenie.

13. Moja strona istnieje w sieci już pół roku. Dlaczego nadal nie wszystkie podstrony zostały zaindeksowane?
Roboty podążają linkami i indeksują to, na co trafią. Odwiedzają one jednak tyle stron, że nie zawsze są w stanie zaindeksować całą zawartość danej strony. Aby ułatwić im to zadanie, zadbaj o poprawną mapę strony z odnośnikami do najważniejszych stron Twojego serwisu.

14. Mam PR=3, a strona z PR=1 jest wyżej ode mnie w Google. Dlaczego?
Ponieważ PR nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na pozycję strony i tak naprawdę ma coraz to mniejsze znaczenie. Zapoznaj się z artykułem elementy wpływające na pozycję strony.

15. Dlaczego Google przy mojej stronie pokazuje zielony napis "Wynik uzupełniający"?
Google poza indeksem głównym ma indeks uzupełniający, z którego korzysta z kilku przyczyn. Znalezienie się w wynikach uzupełniających (supplemental index - SI) nie jest dla strony korzystne a doskonałym źródłem wiedzy na ten temat jest artykuł Wyniki uzupełniające Google. Czasem strona znajduje się w SI, ponieważ Google zaindeksowało już nową kopię strony i wtedy w SI znajduje się stara. W pozostałych przypadkach należy jak najszybciej dokonać zmian i wyjść z SI do indeksu głównego.

//edit:

Ad. 15. Od pewnego czasu Google nie pokazuje informacji "Wynik uzupełniający" i należy to sprawdzać za pomocą odpowiednich komend.
Ostatnio edytowano 20.04.2008, 10:12:39 przez Brittany, łącznie edytowano 1 raz
Mój SEO blog
Marta Gryszko

addicted to SEO

Post 20.04.2008, 10:11:49

16. Skąd oprócz katalogów mogę zdobyć linki do mojej strony?

Wśród linków najbardziej pożądane są linki naturalne, a więc takie, które zostały zamieszczone na stronach przez użytkowników zainteresowanych artykułami na niej bądź oferowanymi produktami. Istnieją sposoby na zachęcenie do linkowania naturalnego, tzw. linkbaiting.

Wśród pozostałych sposobów budowania link popularity można wymienić m.in.: katalogi, precle, zakup linków bądź artykułów sponsorowanych, wymiana linkami, udział w systemach wymiany linków (stałych i rotacyjnych), zamieszczenia linków na własnym zapleczu i wiele wiele innych.

Temat został szczegółowo omówiony w artykule Link building - Jak zdobywać linki
Mój SEO blog
Marta Gryszko

addicted to SEO

Post 19.02.2009, 12:15:20

no tak, a czy umieszczanie linków na fora dyskusyjne zalicza się już do zdobywania "pozycji" google? np jak ja teraz to robię http://www.firmavirtus.unl.pl/
Bolcio i lolcio

Post 19.02.2009, 13:42:25

@Bolcio i lolcio: a sprawdzałeś jak w kodzie źródłowym jest prezentowany ten link ?
BIMAS = BioInformatics and Molecular Analysis Section
Maciej Bimek

Post 19.02.2009, 21:00:41

@bimas:
kurcze nie bardzo rozumiem co masz na myśli, możesz wyjaśnić troszkę
Bolcio i lolcio

Post 19.02.2009, 21:43:47

jak popatrzysz do źródła tej strony zobaczysz, że kod linku jest z atrybutem rel o wartości nofollow, a co to oznacza każdy wie, a jeśli nie wie to wyguglaj odpowiedź.
BIMAS = BioInformatics and Molecular Analysis Section
Maciej Bimek

Re: [Pozycjonowanie] SEO FAQ

Post 29.04.2011, 12:47:25

A co sądzicie o blascie z XR 30 k na zaplecze? Niestety głównie z anglojęzycznych stron czy to nie wpłynie na zmianę geolokalizacji strony ? Czy to ma sens? Może lepiej skupić się na na zdobywanie linków tematycznych a nie ilości?
Statuetki na zamówienie & Pokaz barmański na każdą imprezę
mar84

Post 26.11.2012, 11:20:15

Ja bym bardziej się skupił na dobrych linkach, jak blast XR to powiedzmy na 3 - 4 poziom zaplecza.
madmaj

Post 04.01.2013, 14:17:43

Cały czas w Google zmienia, teraz blast jest dobry nawet na pozycjonowanej stronie, ale trzebe umieć go dobrze wykonać. Blast blastowi nie jest równy niestety.
marcu

Post 10.02.2013, 12:45:13

wszystko zalezy czy interesuje nas krotkotrwaly wzrost pozycji, czy zalezy na dlugotrwalych efektach, co jest szczegolnie wazne w przypadku firm, gdzie bardziej oplaca sie dbac o jakosc niz ilosc linkow,
ale nawet w przypadku blastu blast blastowi nierowny
adam1226

Post 08.05.2013, 14:19:41

Na pozycjonowaniu na pierwszy rzut oka nie wiadomo o co chodzi. Ale gdy zagłębimy się w ten temat to okaże się że jest to prosta i skuteczna technika reklamowania stron w sieci. Dla osób które chciałby zarabiać przy pomocy pozycjonowania stron polecam na początek ten 3h kurs http://strefakursow.pl/kursy/e-biznes/p ... ktyce.html
Który wyjaśnia w praktyczny sposób jak robić aby strona była wysoko w wynikach pozycjonowania.
Poza tym trzeba cały czas być z tym tematem na bierząco. Bo jak mówią niektórzy, Google potrafi nawet 1000 razy w ciągu roku zmienić algorytm wyszukiwania.
koscielny

Post 25.07.2014, 14:22:17

koscielny powiedz czy ten kurs jest akutalizowany? Bo kurs z 2013 roku to wiedza nieaktualna
Marazm

Post 23.08.2014, 22:35:18

Polecam kurs eduweb.pl/kursy/pozycjonowanie/kurs-pozycjonowania.html

Post 05.09.2014, 23:42:22

polecam różne przypadki oraz sytuacje i podpowiedzi z kim nie należy podejmować współpracy opisywane na tym blogu - http://hppl.linuxpl.info/skuteczne-pozycjonowanie oraz jak to stwierdzić w bardzo prosty sposób (mowa o specach SEO i firemkach, agencjach etc. które mogą nas łatwo wprowadzić na minę...)
Grafika i multimedia - tworzenie od podstaw serwisów internetowych. Zobacz tworzenie stron internetowych - hauerpower.com. W swoich projektach staram się o unikatowość każdej koncepcji graficznej.
hightower

Post 06.09.2014, 07:18:35

Jeśli ktoś trochę już w tym grzebał to pewnie sam spróbuje pobawić się w pozycjonowanie, ale jeśli ktoś nie wie jak się za to zabrać to polecam przeczytanie ten wpis : http://www.kylos.pl/blog/pozycjonowanie-strony-wwww/ . Myślę że rzuci trochę światła na ten temat.
Kylos.pl

Post 16.05.2015, 02:22:44

Dzięki, przydało mi się to
konczyna1

Post 26.05.2015, 14:29:38

Dzięki wielkie, znalazłem tutaj większość podstawowych informacji co mi bardzo pomogło.
wróżbita578

Powrót do Pozycjonowanie i wyszukiwarki