Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Niskie text ratio

Twoja strona znajduje się nisko w wynikach wyszukiwania popularnych wyszukiwarek? Dowiedz się jak temu zaradzić odpowiednio optymalizując swoją stronę WWW. Poznaj tajemnice pozycjonowania lub podziel się swoją wiedzą z innymi.

Niskie text ratio

Post 15.10.2016, 14:18:31

Witam,

Jestem początkujący w tworzeniu stron, ale zakładam sobie stronę korzystając z szablonu do tworzenia strony.
Mam pewien problem ponieważ sprawdzając seoptimerem stosunek text/html wychodzi mi 1% chodź tekstu mam dużo więcej niż kolega który ma mniej tekstu. Czy to jest wina szablonu z którego korzystam?
Moja strona to http://dekoracyjne-lampy.pl
Czy to jest wina szablonu? Czy coś blokuje?
Pozdrawiam
mąci

Re: Niskie text ratio

Post 13.12.2016, 16:24:53

Takie szablony mają straszny bałagan w kodzie ponieważ są przygotowane na wszystko, kwestia tylko odpalenia danej funkcji. Co za tym idzie ilość kodu sięga zawrotnych wartości. Co ciekawe, sprawdzają innym narzędziem (nie wiem czy dokładniejszym, ale z pewnością bardziej wymownym) wynik jest zgoła inny: współczynnik:

Ratio: 48%
gdzie:
tekst: 5659 B
HTML: 11868 B
Dominik Niedźwiecki

Re: Niskie text ratio

Post 16.12.2016, 22:14:23

Mniej kodu więcej tekstu, najlepiej nie stosować żadnych skyptów javascript które generują mnóstwo kodu.
magda-koz

Powrót do Pozycjonowanie i wyszukiwarki