Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

nieuczciwa firma pozycjonerska - jak się z tego wyplątać?

Twoja strona znajduje się nisko w wynikach wyszukiwania popularnych wyszukiwarek? Dowiedz się jak temu zaradzić odpowiednio optymalizując swoją stronę WWW. Poznaj tajemnice pozycjonowania lub podziel się swoją wiedzą z innymi.

Post 24.02.2016, 15:57:18

Witajcie!
Z góry przepraszam, jeśli ten wątek sie powtarza lub jest w tym miejscu niepożądany, ale szukam pomocy wszędzie gdzie to możliwe...

Oóz podpisałem - a raczej zostałem naciągniety na podpisanie - bardzo niekorzystną umowę z Agencją Interaktywną PIERWSZAPOZYCJA.EU
Nie bedę sie specjalnie rozwodził nad szczegółami - fakt jest taki, że przez nieuwagę podobno niewłaściwie wypowiedziałem umowę w okresie, kiedy mozna to było zrobić. Mianowicie zrobiłem to skanem, a nie listownie. Skanem można było umowę zawrzeć, więc sądziłem, że i skanem można ja zerwać. Nic z tego. Wystawiaja mi faktury i to spore faktury [prowadzę działalnosć gosp.]

W dużym skrócie - czy macie doswiadczenia z takimi firmami?
Czy da sie z nimi porozumieć i polubownie odstąpic od kontynuacji umowy czy cisną do końca i ostatniego grosza?
Czy jest jakis sposób by udowodnić takiej firmie naciągactwo [mnie np naciągnęli na b. małokorzystne, a drogo liczone frazy]?
Czy jeśli nie bedę płacił faktur to faktycznie zgłosi się do mnie windykator czy bardziej bazuja na strachu klienta?
Czy jest jakis inny sposób by się ich pozbyć lub chociaż zmniejszyc koszty?

Będę bardzo wdzieczny za wzelkie uwagi, sugestie, pomoc.
Prowadze działalnosc od roku i to, co się stało jest wynikiem mojego niedoświadczenia w temacie.
Nie stać mnie, by płacić aż tak wysokich faktur [1000-1900 zł brutto / m-c]
Proszę o jakiekolwiek rady: skajsdelimit@wp.pl

Z góry dziękuję!
skajsdelimit

Re: nieuczciwa firma pozycjonerska - jak się z tego wyplątać

Post 01.03.2016, 13:31:26

Tak to bywa, dlatego zawsze warto jest pierw skontaktować się telefoniczne, mój luby zawsze jak wysyła klientom umowy, to są to czasowe umowy i w razie gdy coś jest nie tak klienta chroni paragraf mówiący o zerwaniu umowy.
paula812

Post 01.03.2016, 17:02:02

Czy w umowie jest zapis, że rezygnacja wymaga formy pisemnej? Czy masz jakiekolwiek potwierdzenie, że wiadomość została odebrana?
Rafał Kukawski

+∞
+∞

Post 03.03.2016, 16:28:24

Tylko psują rynek takimi umowami
Jak Zbudować Dochodowy e-Biznes?
ODBIERZ: 6 Najważniejszych Faktów. http://innowacyjna-nauka-ebiznesu.pl/6najwazniejszych-faktow-o-e-biznesie-dla-poczatkujacych
Avatar użytkownikaDominik Jędrzejczak

Post 10.03.2016, 16:30:57

Niestety tak to działa. Jeśli nie wypowiedziałeś umowy listownie to faktury musisz płacić. Jednak, jeśli uważasz że zostałeś naciągnięty na drogie frazy, kampania reklamowa nie przynosi efektów- możesz się o to sądzić. Niektóre agencje reklamowe wmawiają klientom,że ich strona leci w góre itp a nie ma w tym prawdy .

Jeśli chodzi o windykacje- firma będzie ci wysyłać ciągle upomnienia, dopiero po kilku miesiącach zgłoszą to do windykacji. Także masz czas aby inaczej sprawę załatwić.

POwodzenia
Zuzanna92

Post 23.03.2016, 12:11:04

Z tego co wiem we wszystkim umowach zwykle jest,że wypowiedzenie musi być pisemne. Walcz o swoje, nie daj się wrobić
drozdobyx
Anna Nowak

Post 10.08.2016, 10:16:04

też sie naciolem na firme Net One Progres Interactive, a strona to pierwszapozycja.eu, też "wypowiedziałem" umowe nieskutecznie. Po wysłaniu wypowiedzenia próbowałem sie dodzwonić do tej firmy wielokrotnie i nic z tego. Nie odbierają telefonów, na meile nie odpisują, baaardzo słaby kontakt z tą firmą. Jak już sie dodzwoniłem (po otrzymaniu fv) to od razu zaczołem rozmawiać z windykacją, niewielka chęć pomocy. Na moje pytania panienka potrafiła tylko odpowiadać: ma pan to w umowie, nie ma możliwości itd. Ten mały błąd kosztuje mnie kilkaset złotych miesiecznie. może gdyby był efekt z pozycjonowania (w sensie wiekszy ruch na stronie) to pisałbym inaczej, ale efektu brak, a kase trzeba płacić. Od tej pory unikam wszelkich firm, które mi coś proponują za darmo, bo mnie nie na to nie stać.
loooik

Post 08.10.2016, 20:42:00

możesz zerwać umowę z ważnych przyczyn np że ich działania przez cały orkes trwania umowy nie przyniosły rezultatów. Tylko musisz to dobrze udowodnić. Proces na 2-3 lata.
Mój blog seo.zgred.pl

Zgred.
zgred
Paweł

Post 30.10.2016, 21:03:36

Witam, też mam problem z firmą Pierwszapozycja.eu, u mnie jednak jest tak że pozycjoner nie mógł nic z moją stroną zrobić gdyż była jak sie okazało na serwerze innej firmy, po kontakcie z pozycjonerem, który przesłał mi jakieś frazy, które to miałem przesłać do firmy gdzie miałem swoją stronę internetową okazało sie nie można nic zrobić. Temat umarł pozycjoner przez 1,5 miesiąca się nie odzywał. 2 miesiące miałem mieć gratis. Ale najważniejsze to to,że otrzymałem wezwanie do zapłaty za usługę aktywacyjną strony która nie była moja i na która nie mieliśmy podpisanej umowy a została wyłączona, kwota 4288,00zł kpiny, po mojej odpowiedzi na przesłanego meila z fakturą opisałem im meilowo całą sprawę na co otrzymałem odpowiedź że inna firma przekierowała strone internetowa na moja stronę (śmiech konkurencja przekierowuje swoją stronę na moją) i oni też mogliby tę stronę pozycjonować (podkreślić chciałem mogliby pozycjonować) bez żadnej umowy itd. Od kwietnia 2016r cisza i spokój po czym otwieram meila i widzę Windykację. Tak na dniach otrzymałem Aneks od firmy Inkasso z Jeleniej Góry z ugodą na zapłacenie w terminie 30 dni zaległości. Kpina jutro się z nimi kontaktuję i niech sprawa trafi do Sądu, swoją drogą zawiadamiam Prokuraturę celem wyłudzenia.
Pamiętajcie w każdym Starostwie działają Rzecznicy Konsumenta, którzy są w stanie nam pomóc!!! Możemy też podpisane już umowy przesłać do UOKiK celem weryfikacji zapisów itp, czy działają legalnie i nas nie naciągają.
Lepszy pomysł mam taki może przygotować pozew zbiorowy dotyczący działań firmy pierwszapozycja.eu. Chętnych i pokrzywdzonych zapraszam do kontaktu.
lukasz494

PierwszaPozycja.eu to banda oszustów

Post 03.11.2016, 16:12:40

Agencja Interaktywna PierwszaPozycja.eu
Wszyscy są mili do podpisania umowy. Potem nikt nie dzwoni i nie można się dodzwonić.
Umowa jest skrajnie nieuczciwa , są tam kary umowne i td...
Nie polecam i proszę o omijanie tej firmy z daleka
PierwszaPozycja.eu

Post 09.12.2016, 12:30:05

Czy ktoś z Państwa sobie z nimi poradził? Płacicie im te faktury?
Patrycja1180

Post 31.12.2016, 15:42:09

Pozdrawiam

Post 14.02.2017, 01:02:29

Witam
Ja rownież jestem w podobnej sytuacji i nie zapłaciłam zadnej faktury od 10 miesięcy.Ostatnio dostałam pismo od firmy windykacyjnej Netlab inkasso ,ktorej odpisałam,że nie bede płacić bo zostałam oszukana.Pan który do mnie dzwonił to Marcin Zommer,to on namówił mnie na wiekszą ilość fraz obiecując że po dwoch miesiącach się ze mną skontaktują aby zweryfikowć je ,lub zaprzestać -co oczywiście nie nastąpiło.Ja jestem gotowa iść do sądu pomimo podpisania umowy.Jestem za napisaniem pozwu zbiorowego.Musimy się zjednoczyc i pokazać tym draniom gdzie ich miejsce. Prosze pisac na forum lub emailem agula997@gazeta.pl
agula997

Post 03.04.2017, 17:58:15

Szanowni Państwo.

Identycznie jak większość uczestników podpisałem umowę wierząc w dobre intencje oferenta używającego nazwę Net One Progres Interactive Sp. z o.o. Sp. K. z Jeleniej Góry (NIP 6112737921).

Nie wiem, jak wygląda Państwa umowa, jednak są w niej zapisy (oznaczenia u mnie):
- abuzywne (par. 10 ust. 4) niestety nie działające z definicji w przypadku przedsiębiorców, ale już dające punkt zaczepienia podczas postępowania,
- haczyki mające na celu wyrwanie dodatkowej gotówki (par. 12 ust. 9, 10, 11),
- wskazujące na działanie zorganizowanej grupy oszustów (par.8 ust. 4).

W mojej ocenie umowa jest też niesymetryczna (jedna strona ma większe uprawnieni od drugiej).
Jestem po rozmowie z komornikiem i zalecono mi grupowe zgłoszenie do prokuratury.
Jeżeli ktoś jest chętny przyłączyć się proszę o kontakt na adres abakur_sc@wp.pl.
Będę też rozmawiał z prawnikiem w tym zakresie.

Wysłałem tez zapytanie do Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w zakresie sądu arbitrażowego.
Zobaczę jak się ustosunkują do moich pytań.
abakur_sc

Post 04.04.2017, 10:01:01

Witam mam podobne problemy z tą firmą. Szukam porady jak sobie z nią radzić. Jestem w stanie przyłączyć się do wniosku zbiorowego.
gomezka

Post 16.04.2017, 09:17:28

Szanowni Państwo.

W odpowiedzi na pojawiające się pytania odnośnie wnoszenia jakichkolwiek "ugodowych" opłat.
Proszę pamiętać, że przesłanie jakichkolwiek pieniędzy na konto jakiejkolwiek firmy w odpowiedzi na korespondencję uwiarygadnia roszczenia.

Sąd będzie miał jedno pytanie.
Dlaczego Państwo zapłacili, jeżeli nie zgadzają się z roszczeniem?

W mojej ocenie (co sam uczyniłem) należy zaprzestać korespondencji internetowej i w wysłanym piśmie poleconym za zawrotnym potwierdzeniem odbioru (przechowywać kopię pisma i potwierdzenie nadania) zażądać kierowania do nas jakiejkolwiek korespondencji w formie papierowej.
Dzięki temu będziemy mieli materiał dowodowy dla ewentualnego postępowania sądowego.

Ze swej strony proponuję dodatkowo zrobić "reklamę" takiej firmie wśród znajomych, kontrahentów i w organizacjach branżowych, do których Państwo należą.
Rzetelne opisanie sytuacji i metod działania takich "biznesmenów" nie powinno narazić nikogo na zarzut szkalowania.
Dodatkowo w sądzie będzie można podzielić się dokumentacją.

Z posiadanych przez przeze mnie informacji wynika, że firma wysyła dużo korespondencji internetowej.
Jednak jak na razie nikt z nabranych osób nie przedstawił dowodów na podjęcie przez naciągaczy kroków prawnych.
Naciągacze bardziej liczą na Państwa "dobrowolne" wpłaty.
abakur_sc

Post 17.04.2017, 10:36:32

A mnie tak trochę z innej bajki dziwi fakt, że ktokolwiek korzysta z usług takich firm. Wiem, polecą zaraz gromy ale... Duża część firm wcale nie ma takich trudnych do wypozycjonowania słów. Czy nie jest bezpieczniej, jeśli ktoś już sam nie ma wiedzy i czasu:
- zlecić audyt strony - płacisz, wiesz za co, płacisz raz,
- przeprowadzić optymalizację - płacisz, wiesz za co płacisz raz,
Poświęcić wieczór dwa na temat zapoznania się z tym magicznym budowaniem kontentu linków i nawet dziennie dodawać dwa trzy linki. Zdobywać je w sposób naturalny.
A jak do tego nasza firma zna się na tym co oferuje to na pewno jest w stanie wypełnić stronę dobra, ciekawą, wartościową treścią.
Nie chcę wrzucać do jednego worka wszystkich firm zajmujących się pozycjonowaniem ale przez lata w branży internetowej spotkałem tyle naciągaczy właśnie z tego obszaru, że głowa boli. Nie rozumiem ryzykanctwa. Jeśli domena jest ważnym elementem w firmie a dostanie bana w google? Dostanie bana, bo firma tak podpisała umowę, że ma to gdzieś. Wyników nie ma, wyniki to też sprawa obiektywna, wyniki nie są trwałe (oczywiście nigdy nie są, bo pozycja to proces dynamiczny ale te nie są ponad miarę), strona trafia w różne dziwne miejsca, itd. A nieświadomy klient płaci często nie małe dla siebie pieniądze.
Podobnie jest z kampaniami email. Sam dostaję tego mnóstwo na skrzynkę. Źle zakodowana wiadomość to prawie standard. Albo jak te firmy sprawdzają odbiorcę. Najlepiej świadczy o tym fakt, że dostaję oferty z swojego obszaru działalności. Są tacy co mi oferują zrobienie strony internetowej:) I właściciel takiej firmy najczęściej nawet nie ma pojęcia, że się tylko ośmiesza.
Czemu ludzie są tak naiwni i niesamodzielni?

Post 17.04.2017, 15:31:14

Witam!

w listopadzie 2016 roku podpisałem umowę z firmą Net One Progres Interactive Sp. z o.o. Sp. K. na darmowy okres (2 miesiące) pozycjonowania strony internetowej. Zostałem wprowadzony w błąd a firma nie uznała wypowiedzenia, tym samym otrzymuje FV - oczywiście, których nie opłacam a sprawą zajmuję się mój prawnik. Bardzo proszę o informację osoby, które dużo wcześniej podpisały taką umowę i jak ich sprawa się toczy? Czy doszło do wypowiedzenia umowy i dochodzenie roszczeń całej należności? Czy doszło do rozprawy sądowej - jeśli tak to jak się zakończyła? itp. Za chęć pomocny (wskazówek) z góry bardzo dziękuję! Jeśli nie tu to proszę o informację zwrotną na e-maila: pawel@inspirala.pl

Także jestem otwarty, aby działać wspólnie z innymi poszkodowanymi w tej sprawie.
oszukany111

Post 21.04.2017, 13:44:45

Witam. Odstąpiłam od umowy z wiadomą firmą. Właśnie jestem w trakcie sprawy sądowej. Po otrzymaniu nakazu zapłaty złożyłam sprzeciw, po czym miała odbyć się sprawa, którą odroczono z uwagi na niepoinformowanie drugiej strony. Dzisiaj otrzymałam pismo procesowe drugiej strony, w którym kwestionuje wszystko, co zawarto w sprzeciwie, w większości bezsensownie.
Nie wiem jak potoczy się sprawa. Dzisiaj rozmawiałam z prawnikiem, który nie chciał się podjąć sprawy ze względu na czasochłonność. I oczywiście sprawa "firmy z południa Polski" jest mu doskonale znana.
Jeno mnie dziwi. Dzisiaj przeczytałam pismo prokuratora generalnego do Ministra Ziobry, w którym wyszczególniono wszystkie sprawy, które toczyły się lub toczą przeciwko firmie Net One Progress ( w całej Polsce). Część jest w toku sprawdzania, większość umorzono, a w części odmówiono wszczęcia postępowania. Pozew zbiorowy w Jeleniej Gorze - sprawa w toku. Na czym do cholery polega prawo w Polsce?? Na obronie oszustów i naciągaczy?? Czy jest ktoś, kto wygrał sprawę?
katka

Powrót do Pozycjonowanie i wyszukiwarki