Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Jak mierzyc konwersje?

Twoja strona znajduje się nisko w wynikach wyszukiwania popularnych wyszukiwarek? Dowiedz się jak temu zaradzić odpowiednio optymalizując swoją stronę WWW. Poznaj tajemnice pozycjonowania lub podziel się swoją wiedzą z innymi.

Jak mierzyc konwersje?

Post 25.10.2017, 08:59:11

Mam od miesiąca ustawioną kampanie adwords, chciałbym jakos zmierzyc konwersje ale nie wiem jak. Ustawiałem kampanie z samouczkiem, statystyki wejsc na strone wzrosły bo mam taki licznik na stronce który zlicza odwiedziny danego dnia, tygodnia i miesiąca. Ale oprócz wejsc na strone są chyba jakies inne wskazniki czy kampania przynosi efekt no nie?
jurek

Re: Jak mierzyc konwersje?

Post 26.10.2017, 12:52:16

są do tego lepsze narzędzia niz licznik odwiedzin na stronie…
antyadaptacyjna

Post 27.10.2017, 10:40:48

Bardzo dobrze, że zdajesz sobie sprawę z konieczności mierzenia konwersji. Przede wszystkim warto sprecyzować sobie, co jest konwersją w przypadku Twojej witryny. Czy zależy Ci na zapisaniu się na newsletter, wypełnieniu formularza kontaktowego, kliknięciu w konkretny przycisk, wyświetleniu którejś z podstron - możliwości jest wiele. Jeżeli określisz swoje cele w Google Analytics, możesz śledzić konwersję i monitorować, czy któryś z Twoich celów został osiągnięty i w jakim zakresie. Połączenie Google Analytics z Google Adwords pozwala śledzić ruch użytkowników na stronie i monitorować ich zachowania: czas spędzony na poszczególnych zakładkach, ścieżkę kliknięć, etc. Dość wymiernym wskaźnikiem jest też współczynnik konwersji, który obliczamy dzieląc liczbę konwersji przez liczbę wszystkich kliknięć w reklamę.
Ekspert firmy SupremumSEO - http://www.supremumseo.pl
SupremumSEO

Post 30.10.2017, 11:26:44

Aha a ile ten wspólczynnik powinien wynosic i wtedy jest ok?
jurek

Post 30.10.2017, 23:29:51

im więcej tym lepiej ;) 100% oznacza że 100 % np. dokonało zakupu :D i jesteś bogaty :P
Kocham pozycjonowanie http://alfabet-sukcesu.pl/
Alfabet Sukcesu

Post 31.10.2017, 09:21:29

Dokładnie. Im większy, tym lepiej. Stuprocentowy współczynnik konwersji (gdyby kiedykolwiek taki zaistniał) oznaczałby, że każda osoba, która kliknęła w reklamę dokonała konwersji, np. zapisała się do newslettera. Dlatego tak ważne są wszystkie działania, które prowadzą do zwiększenia tego współczynnika.
SupremumSEO

Post 02.11.2017, 11:49:53

Pozwolicie ze sie podepne, szukałem własnie podobnego wątku. U mnie jest 3,4% słabiutko nie? Co moge zrobic w takim razie zeby go poprawic? Aha moje cele to przede wszystkim zakup czyli kliknięcie w “zapłać” :D ale chyba juz same wrzucenie produktu do koszyka jest ok i mozna go potraktowac jako konwersje
synbiznesu

Post 02.11.2017, 16:55:21

Wszystko zależy od rodzaju prowadzonej kampanii, konkretnej oferty, konkurencyjności. Trudno powiedzieć, jaki współczynnik konwersji jest w porządku, a jaki zdecydowanie zbyt niski w oderwaniu od konkretnego przypadku. Jeżeli potrzebujesz pomocy w analizie, w Supremum SEO możemy pomóc. Napisz na info@supremumseo.pl lub zadzwoń pod 12 444 14 86.
W sklepach internetowych często bywa tak, że użytkownicy opuszczają serwis mimo dodania produktów do koszyka i w rezultacie nie dochodzi do zakupu. Jeżeli takich osób jest dużo, warto zbadać przyczynę i ją zniwelować. Warto też w takich sytuacjach postawić na remarketing, czyli reklamę kierowaną na tych, którzy odwiedzili już nasz serwis i powinni jeszcze powrócić.
SupremumSEO

Powrót do Pozycjonowanie i wyszukiwarki