Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Dlaczego pozycjonowanie jest takie drogie?

Twoja strona znajduje się nisko w wynikach wyszukiwania popularnych wyszukiwarek? Dowiedz się jak temu zaradzić odpowiednio optymalizując swoją stronę WWW. Poznaj tajemnice pozycjonowania lub podziel się swoją wiedzą z innymi.

Re: Dlaczego pozycjonowanie jest takie drogie?

Post 31.12.2016, 15:44:26

Są też firmy, które oferują pozycjonowanie "za darmo" i potem wysyłają faktury na spore kwoty :) Temat z tego forum: pozycjonowanie-i-wyszukiwarki/nieuczciwa-firma-pozycjonerska-jak-sie-z-tego-wyplatac-t249600.html
Pozdrawiam

Post 17.01.2017, 15:46:35

Uważam, że pozycjonowanie nie jest wcale jakieś bardzo drogie, potrzeba do niego przecież wiedzy i czasu. I sama nie miałam problemu z dziwnymi dodatkowymi opłatami. Najpierw starałam się sama bawić w pozycjonowanie (zresztą nadal się staram, poszerzam swoją wiedzę), ale z powodu braku czasu zgłosiłam się do firmy Seomamut (http://seomamut.pl/), właśnie głównie ze względu na korzystny cennik. I na szczęście kontakt był dobry. Przedstawiłam swój pomysł, właściciel firmy swój, razem wybraliśmy odpowiednią taktykę. Moja strona odżyła, a co najważniejsze obyło się bez dodatkowych kosztów, wszystko zostało przedstawione podczas rozmowy. Sama nadal będę zgłębiać swoją wiedzę (to też bardzo pomaga przy nawiązywaniu kontaktów z firmami pozycjonującymi strony), jednak póki jeszcze brak mi umiejętności i czasu, to wolę nie zajmować się pozycjonowaniem samodzielnie.
Miliana

Post 25.01.2017, 21:45:16

biorąc pod uwagę to ile czasu trzeba poświęcić na pozycjonowanie, systematycznej pracy i przy trudniejszych frazach też pieniędzy to wydaje mi się, że wcale nie jest drogo. Jest za duża konkurencja, żeby ktoś podawał ceny z kosmosu
serrr

Post 22.02.2017, 14:55:12

Koszty narzędzi, domen, tekstów, pracy. Dobre SEO to długotrwały i czasochłonny proces, problem w tym, że większość klientów jest niecierpliwa.
WojciechMatula

Post 25.02.2017, 17:19:12

Ja zauważyłem, że wśród pozycjonerów panuje jakieś dziwne przekonanie, że SEO nie może być tanie, że wszystkie narzędzia, programy itp. kosztują. Trochę to się jednak mija z prawdą. Ostatnio trafiłem na takie coś http://make-cash.pl/seotools-majestic-w ... ry-t12508/ Tam za niecałe 20$ można mieć dostęp do tylu narzędzi, że głowa mała :D
Rainbow6

Post 25.02.2017, 18:40:53

nie znalazłeś więcej tematów na twoj spam?
polecam: hitme, linuxpl, sax, sanfre, slaskdatacenter, webion
Muł: sixłiszlist,hostinger,elektroda,gbzl,H88: biznes-host,hekko,minsthost,ionic,netdc,jupe,ogicom,superhost
Kosmos ceny: Home.pl(orange,poczta),1and1,az,domena/y,kei,nazwa
UNIKAĆ: Masternet (nie oddali kasy)
zlotowinfo

Post 26.02.2017, 10:35:11

zlotowinfo napisał(a):nie znalazłeś więcej tematów na twoj spam?

A wiesz, że masz stopkę podpadającą pod kodeks karny ? Wiec jego spam to pikuś przy tym jak kogoś bez wyroku nazywasz złodziejem...
Mój blog seo.zgred.pl

Zgred.
zgred
Paweł

Post 26.02.2017, 19:36:28

uważasz za normalne zamiast zwrotu wpłaty przy braku realizacji,
firma robi jakieś doładowywanie wewnętrznej skarbonki?
nie chcą pieniędzy zwrócić, więc dla mnie to kradzież
polecam: hitme, linuxpl, sax, sanfre, slaskdatacenter, webion
Muł: sixłiszlist,hostinger,elektroda,gbzl,H88: biznes-host,hekko,minsthost,ionic,netdc,jupe,ogicom,superhost
Kosmos ceny: Home.pl(orange,poczta),1and1,az,domena/y,kei,nazwa
UNIKAĆ: Masternet (nie oddali kasy)
zlotowinfo

Post 26.02.2017, 20:02:40

zlotowinfo napisał(a):uważasz za normalne zamiast zwrotu wpłaty przy braku realizacji,
firma robi jakieś doładowywanie wewnętrznej skarbonki?
nie chcą pieniędzy zwrócić, więc dla mnie to kradzież

Poczytaj sobie kodeks karny - dobrze radzę, zanim umoczysz. Dopóki nie masz wyroku podpadasz pod KK - 2 latka posiadówki :)
Mój blog seo.zgred.pl

Zgred.
zgred
Paweł

Post 27.02.2017, 12:48:21

Koszt dobrych, niezaspamowanych linków poszła bardzo do góry. Jest to jeden z elementów, które sprawiają, że całościowo seo podrożało.
Skuteczne pozycjonowanie stron - Linkjuice.pl
WojciechMatula

Post 20.03.2017, 12:10:58

Witam, również korzystam z firmy pozycjonerskiej i jestem już jej stałym klientem, więc ewentualne podwyżki mnie omijają. Firmy te oferują profesjonalną wycenę usług , więc przed podpisaniem umowy można wiedzieć ile będzie trzeba zapłacić za wszystkie usługi, które sobie wykupimy. Przykład pierwszy z brzegu sprawdź np tu , zadzwoń , a przez rozmowę ze specjalistą dowiesz się , co ewentualnie można zmienić na Twojej stronie, jak ją zoptymalizować i co ta firma będzie musiała zrobić aby pozycja strony szła systematycznie w górę. W obecnych czasach strona internetowa jest bardzo ważna , większość ludzi już szuka usług w sieci, więc profesjonalna strona internetowa może przyciągnąć nowych klientów. Każdy też dąży aby być na jak najwyższej pozycji w wyszukiwarce , wynajmując taką firmę na ten wynik pracuje mnóstwo osób , które muszą mieć odpowiednią wiedzę i dużo czasu , aby Twoja strona była jak najlepsza. Według mnie dlatego te usługi nie są drogie, nikt za darmo dla nas tego nie zrobi.

Post 29.03.2017, 11:32:47

Dziś nie ma nic za darmo. Chcesz czerpać korzyści materialne ze swojej www to należy najpierw zainwestować czyli w tym przypadku wydać trochę na pozycjonowanie. Zareklamuje siebie jako pozycjonowanie stron Olsztyn bo widzę, że to normalka tutaj. :) Pozdrawiam
olseo

Post 26.04.2017, 11:15:52

Pozycjonowanie kosztuje, bo kosztuje doświadczenie i profesjonalizm firmy, która na bieżąco śledzi zmiany w sieci i dostosowuje się do nich, żeby nie narazić klienta na ban. Dodatkowo mają narzędzia, które wykupili i się ich nauczyli. Poza tym każda branża będzie miała inne stawki, bo każdy klient jest wyceniany indywidualnie - bierze się pod uwagę budżet, jakim dysponuje i jakie działania można prowadzić w ramach tego budżetu. Do tego konkurencja, frazy - wszystko trzeba wycenić. A pozycjonowanie za efekt nie jest dobrym modelem rozliczeniowym, bo pozycjonowanie to długi proces i tak naprawdę nie wiadomo, kiedy (i czy) firma wybije się w TOP10. Za dużo jest niewiadomych, bo algorytmy ciągle się zmieniają, a nikt nie chce być stratny. Dodatkowo warto zobaczyć w umowie co wchodzi w skład ceny: czy jest optymalizacja, zaplecze... No i zapis w umowie co się dzieje po zakończeniu współpracy. Firma powinna utrzymać zdobyte pozycje jeszcze przez kilka miesięcy po zakończeniu współpracy, czyli ciągle pracują nad pozycjami, mimo zakończenia umowy.

Post 12.06.2017, 14:31:19

to zależy, jeżeli firma jest dobra i uczciwa to koszt pozycjonowania tak na prawdę się zwraca ;) jeżeli firma jest na wysokich pozycjach to masz więcej klientów co za tym idzie więcej pieniążków. Mogę Ci polecić dobrą i relatywnie tanią firmę pozycjonerską http://www.damtox.pl/ sam korzystam i polecam swoim klientom którym robię stronki www.
kurcokraz

Post 13.06.2017, 15:22:59

Eh a dlaczego nikt nie pyta lekarza dlaczego za wizytę, która trwa 20 minut należy zapłacić 100złotych co daje 500złotych stawki godzinowej?
Wiedza i doświadczenie kosztuje i to dotyczy każdej branży
Patrycja89

Post 18.06.2017, 22:23:45

Ja bym powiedziała, że to też wina wysokich podatków, vat, dochodowy, zus, ubezpieczenia i inne, a dopiero na koncu jest gdzies wynagrodzenie za daną pracę.
jowita22

Post 19.06.2017, 13:08:42

Wiesz, tak naprawdę można znaleźć bardzo tanie oferty. Ale sam sprawdź czy warto z nich korzystać :p
szarloten

Post 21.06.2017, 10:42:45

Wiadomo, że konkurencja powoduje obniżenie kosztów, ale czy za tym nie chowa się również obniżenie jakości pracy?
jowita22

Post 23.06.2017, 12:49:26

jowita22 napisał(a):Wiadomo, że konkurencja powoduje obniżenie kosztów, ale czy za tym nie chowa się również obniżenie jakości pracy?

Ale klient nie płaci za "pracę" tylko za EFEKT. Dla klienta nie ma znaczenia, czy firma pozycjonerska poświęciła 2000 godzin czy 10 godzin na zdobycie przykładowych 10 zarejestrowanych użytkowników. Oczywiście różne firmy w różny sposób konstruują umowy ale zasada jest taka sama.
Avatar użytkownikaMichał Matczak
Michał Matczak

Poprzednia strona

Powrót do Pozycjonowanie i wyszukiwarki