Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

[www] Problem z dostosowaniem tła pod slaiderem zdjęć.

Zaczynasz dopiero swoją przygodę z HTML'em? A może mimo swojego doświadczenia natknąłeś się na jakiś problem? Tutaj na pewno znajdziesz pomoc.

[www] Problem z dostosowaniem tła pod slaiderem zdjęć.

Post 14.09.2017, 17:40:02

Witam forumowiczów.

Na wstępnie zaznaczę moja znajomość html/css to zupełne podstawy. Postanowiłem utworzyć stronę w serwisie Tumblr.
Korzystam z darmowego szablonu: http://syndex-preview.tumblr.com/ - w tym próbuję edytować go od strony graficznej.
O ile jestem laikiem, dotychczas edycja kodu nie sprawiała mi większych problemów. Może dlatego, że były to drobne zmiany.
Problem pojawił się z tłem pod slaiderem zdjęć i pewnych rzeczy nie rozumiem. Wrzucam zrzut ekranu z panelu edycji (zał.1), gdzie zmiana
tła nie powinna sprawiać większych problemów. Zaznaczam, że w samym panelu tło jest wyświetlane poprawnie.

Problem rodzi się po wylogowaniu (zał.2) - tło jest zupełnie inne, narzuca cienie pod zdjęciami, oraz w tle pojawia się gradient w formie obrazu (zał.3).
Trochę się pogubiłem i nie mogę znaleźć tego kodzie. Myślałem, że coś namieszałem edytująć css, ale po ponownej instalacji szablonu nadal jest to samo.
Jakieś sugestie?

Adres: http://tomasz.tumblr.com/
Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

html (mam nadzieję, że dobre fragmenty kodu wklejam):
Kod: Zaznacz cały
/* PHOTOSET LIGHTBOX CSS */
#tumblr_lightbox_caption {
   font: {text:FontSize General} {font:Font General} !important;
   color: black !important;
}
#tumblr_lightbox{
   background-color: rgba(
      {text:Colour LightBox R},
      {text:Colour LightBox G},
      {text:Colour LightBox B},
      {text:Opacity Lightbox}
   )!important
}
#lightbox_background{
   opacity:{text:Opacity Lightbox};
   background-color: {color:BG Site}
}
.index #lightbox_image .notPhotoset{
   cursor: s-resize;
}
#lightbox_image{
   cursor: pointer;
}
em {font-style: italic;}
.notes_headline_inner {width: 60%;display: block;padding: 0 20%}

.icons {
   position: absolute;
   min-width: 35px;
   min-height: 38px;
   top: 114px; 
   background-color: white; 
   right:0;
}
.zoom, .post_options_more_info {
     min-width: 35px;
   min-height: 38px;
   text-align: center;
   position: absolute;
   color: black;
   font-size: 22px;
   font-weight: bold;   
   line-height: normal;
   top:5px;

}
.post_options_more_info {
   top: 9px;
   min-height: 30px;
   font-size: 24px;
   background-color: #fafafa;

CSS:
Kod: Zaznacz cały
/* ---------LIGHT BOX---------*/
#lightbox{width: 100%;height:100%;display: none;position: fixed;z-index: 49999999;top:0;left:0;opacity: 0;overflow: hidden}
#lightbox_absolute_positioning{position: fixed;width:inherit;height:inherit;z-index: 500000000}#lightbox_table{display: table;width: 100%;height:100%}
#lightbox_background{position: fixed;opacity: 1;width:inherit;height:inherit;z-index: 49999998}#lightbox_image {display: table-cell;vertical-align: middle;text-align: center}#vignette {display: none !important}
#tumblr_lightbox_right_image, #tumblr_lightbox_center_image,
#tumblr_lightbox_left_image {border-top-left-radius: 0 !important;border-top-right-radius: 0 !important;border-bottom-right-radius: 0 !important; border-bottom-left-radius: 0 !important; -webkit-box-shadow: none !important; box-shadow: none !important; }
#tumblr_lightbox_caption {text-shadow: none !important;font-weight: normal !important}

zał.1:
Obrazek

zał.2:
Obrazek

zał.3:
Obrazek

Obrazek
frooogas

Powrót do Początkujący webmaster