Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Outlook - Stopka w HTML i problem z wyswietlaniem obrazów

Zaczynasz dopiero swoją przygodę z HTML'em? A może mimo swojego doświadczenia natknąłeś się na jakiś problem? Tutaj na pewno znajdziesz pomoc.

Outlook - Stopka w HTML i problem z wyswietlaniem obrazów

Post 07.08.2017, 22:29:16

Hej,

Stowrzyłem sobie ładną stopkę w HTML za pomocą np. Dreamweavera.
Stopka zawiera 5 małych obrazów (w tym 3 zawierające hyperlink). Obrazy umieściłem na zewnętrznym serwerze tak, aby nie załączały się do wiadomości.

Gdy wysyłam maila do klientów podczas jego odbierania otrzymują wiadomość, że trzeba pobrać obrazy zanim zostaną one wyświetlone:

Nie wiem co powinienem w tej sytuacji zrobić, często otrzymuje korespondencje od innych osób i ich stopki wyświetlają mi się normalnie, nie dostaje informacji, że musze ściągać jakieś obrazy, a ich stopki też nie są przesyłane w załączniku.

Czy ktoś z Was może pomóc w tej materii, nie wiem co zrobić, żeby moja stopka wysyłała się i była widoczna dla wszystkich. Dzięki!

Obrazek
JFD
jfdarkman

Re: Outlook - Stopka w HTML i problem z wyswietlaniem obrazó

Post 07.08.2017, 22:45:20

Z tego co mi wiadomo, nic z tym nie zrobisz, ponieważ jest to konfiguracja klienta poczty, której zadaniem jest ochrona prywatności użytkowników, ponieważ żądania po zdalne obrazy mogą zdradzać wiele informacji na temat odbiorcy, począwszy od tego, że faktycznie odczytał maila, z czego spamerzy na pewno będą szczęśliwi. Dzisiaj jest to w zasadzie domyślna konfiguracja wielu klientów poczty, że ząłączone obrazy są wyświetlane, zaś zdalne są domyślnie blokowane. Jedynie Gmail jakiś czas temu zmienił politykę, w której domyślnie jest włączone pobieranie obrazów, ale przez ich proxy, co tylko częściowo zmniejsza problem "wycieku informacji".
Rafał Kukawski

+∞
+∞

Post 07.08.2017, 23:00:10

Hej kuku, dzięki za odpowiedź.

A co może być przyczyną, że otrzymuje wiadomości od różnych osób, których stopki mi się bez problemu wyświetlają, troche tego nie rozumiem...:(
JFD
jfdarkman

Post 07.08.2017, 23:21:10

Sprawdź konfigurację swojego programu pocztowego. Może kliknąłeś kiedyś w przycisk, żeby odblokować obrazy dla danych użytkowników. Jesteś 100% pewny, że w przypadku maili od tych kontaktów, obrazy są na zdalnych serwerach zamiast załączone do maila? Czy Twoim programem pocztowym jest Outlook czy inny?
Rafał Kukawski

+∞
+∞

Post 07.08.2017, 23:24:41

Tak, wszystkie firmowe maile pracowników są wysyłane i odbieranie poprzez program Outlook.
Czasem gdy wyślę mojego maila na gmail czy o2- to stopkę widać od razu, natomiast w Outlooku już pojawiają się kwiatki.
Myślałem, żeby być może dodać opisy ALT w każdym z obrazków, ale nie wiem czy to rozwiąże problem...
JFD
jfdarkman

Post 10.08.2017, 10:01:39

Nie da się zrobić żeby stopka była widoczna dla wszystkich ale usuń z tego html'a width i height dla obrazków - będzie ładniej (tam gdzie ktoś ma wyświetlane obrazki z automatu to się wyświetlą a u tego kto ma blokowane obrazki będzie pusto - bez tych czerwonych iksów itp.) :)
Shirtz.pl - Sklep z koszulkami
pompastick

Powrót do Początkujący webmaster