Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

[WWW] Implementacja dwujęzyczności strony

Zaczynasz dopiero swoją przygodę z HTML'em? A może mimo swojego doświadczenia natknąłeś się na jakiś problem? Tutaj na pewno znajdziesz pomoc.

[WWW] Implementacja dwujęzyczności strony

Post 16.07.2017, 21:30:44

Witam. Przedstawiam pytanie-teorię do odpowiedzenia-obalenia i pytania do odpowiedzenia.

Z tego co wiem to dobrze jest, gdy domena z językami do wyboru ma subdomeny przeznaczone pod dany język, np:
pl.mojastrona.com,
en.mojastrona.eu,
wtedy subdomeny są pozycjonowane osobno(?), ale domena krajowa z możliwością wyboru języka obcego jest już kiepskim pomysłem, np: en.mojastrona.pl (prawda?).

1. Co w takim przypadku się stosuję, aby na przykład polska strona z domeną .pl miała możliwość zmiany języka i było jednocześnie dobrze pozycjonowana?

2. To samo pytanie tylko w przypadku strony, która ma być dwujęzyczna w domenie mojastrona.eu i języki mają być w subdomenach (Z TYM, ŻE DOMYŚLNY JĘZYK TO ANGIELSKI W DOMENIE GŁÓWNEJ mojastrona.eu [ze zmianą języka => subdomena])

Chodzi mi o skrypty, ciastka, technologie, gotowe i sprawdzone rozwiązania, dzięki którym strona będzie przynajmniej dwujęzyczna i dobrze pozycjonowana.

Obstawiam w ciemno PHP i cookies :)
rafineria888

Powrót do Początkujący webmaster