Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

[html] czy istnieje taka ramka iframe?

Zaczynasz dopiero swoją przygodę z HTML'em? A może mimo swojego doświadczenia natknąłeś się na jakiś problem? Tutaj na pewno znajdziesz pomoc.

[html] czy istnieje taka ramka iframe?

Post 20.05.2007, 18:58:33

Witam
pytanie nr. 1:
często używam na moich stronach ramki wbudowanej (iframe) jednak jest jedno ale... a mianowicie zawartość która znajduje się w ramce jest różna, raz strona w ramce jest dłuższa a innym razem zawartość jest mniejsza a ramka jest zawsze tej samej wielkości... czyli strona nigdy nie będzie dopasowana bo albo będzie za dużo miejsca wolnego na stronie albo pojawi się suwak który wcale nie jest potrzebny, dlatego też ograniczam się do stosowania takich ramek i tak sobie pomyślałem czy znajdę taką ramkę która sama się będzie dopasowywać do zawartości strony która jest w ramce?

pytanie nr. 2:
czy można zrobić tak by w ramce było widać dokładnie tylko ta część strony którą chce aby była widoczna?
np: chcę pokazać część strony która jest w ramce i konkretnie ma być to np: stopka strony która znajduje się na dole www to czy mogę zrobić by w ramce pokazany był tylko dół strony?

Za odpowiedź z góry dziękuje i pozdrawiam :-)
mike20

Post 21.05.2007, 17:14:50

pytanie nr. 1:

przeszukaj forum. Było miliardy razy, albo i więcej
by w ramce pokazany był tylko dół strony?

tzn. chcesz przewinąć stronę w ramce do dołu? Zainteresuj się w takim razie kotwicami. Ogólnie, jeśli element w stopce ma atrybut
Kod: Zaznacz cały
id="footer"
to jako adres ramki podajesz
Kod: Zaznacz cały
strona.html#footer
Rafał Kukawski

+∞
+∞

Powrót do Początkujący webmaster