Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

boczne elementy graficzne

Zaczynasz dopiero swoją przygodę z HTML'em? A może mimo swojego doświadczenia natknąłeś się na jakiś problem? Tutaj na pewno znajdziesz pomoc.

boczne elementy graficzne

Post 19.08.2006, 21:10:21

Chciałbym się dowiedzieć czy w jakikolwiek sposób można sprawdzić wysokość danego elementu, np div'a?

Opiszę po krótce do czego mi to potrzebne, może będzie inny sposób :)

Na stronie http://www.universalmusic.pl/amj/pl/index.html z prawej stronie jest rozciągający się motyw, tak dalece jak strona pod wpływem treści się rozciągnie. Teraz.. czy jakimkolwiek sposobem można zrobić tak, aby strona jeśli musi się rozciągnąć to o tyle pikseli ile wynosi ten element graficzny? Tak aby np nie jak na powyższej stronie, gdzie widać 'perfidnie' ucięte zdjęcie na dole, ale żeby ten motyw graficzny mógł ładnie się zakończyć.

Pozdrawiam.
gruby

Re: boczne elementy graficzne

Post 19.08.2006, 21:51:20

gruby napisał(a):Teraz.. czy jakimkolwiek sposobem można zrobić tak, aby strona jeśli musi się rozciągnąć to o tyle pikseli ile wynosi ten element graficzny?
nie znam "automatycznego" sposobu na wygenerowanie odpowiedniej ilości elementów... możesz natomiast ręcznie je powstawiać... do wysokości jaką chcesz uzyskać...
Maciej Bimek

Post 20.08.2006, 00:20:11

Tylko problem w tym, że strona normalnie się rozciąga w zależności od ilości treści. Moja logika mi podpowiada, że trzeba by było dowiedzieć się jaka wysoka strona się robi pod wpływem treści, a następnie dodać kilka pikseli tak aby element graficzny ładnie przeszedł w tło/stopkę.
gruby

Post 20.08.2006, 00:21:51

gruby napisał(a):Tylko problem w tym, że strona normalnie się rozciąga
a to znaczy że manualnie nie można dodawać zdjęć?
Maciej Bimek

Post 20.08.2006, 08:36:53

Nie rozumiesz mnie chyba :( Opiszę sytuację:

jest element o wysokości 100px, jest on traktowany jako tło sąsiadujące. Teraz, jeżeli strona pod wpływem textu się rozwinie o 200px, to jest ok, ale kiedy się rozwinie o 150px, to wtedy drugi segment "tła" utnie się w połowie i temu chciałbym zapobiec poprzez coś w stylu: dowiedzieć się jaka jest wysokość, a następnie dodać te np 50px, tak aby tło się ładnie skończyło. :)
gruby

Post 20.08.2006, 09:30:27

gruby napisał(a):jest element o wysokości 100px, jest on traktowany jako tło sąsiadujące. Teraz, jeżeli strona pod wpływem textu się rozwinie o 200px, to jest ok, ale kiedy się rozwinie o 150px, to wtedy drugi segment "tła" utnie się w połowie i temu chciałbym zapobiec
wiem dokłądnie o co Ci chodzi... text zapewne nie jest dynamicznie dodawany...? więc możesz zamiast robić tło z tych obrazków powstawiać tyle ile Ci pasuje na wysokość...

i zamiast mówić kolejny raz że nie rozumiem prosiłbym o wykonanie przykładu i określenie czy to wystarczy...
Maciej Bimek

Post 20.08.2006, 15:05:30

Chciałbym się dowiedzieć czy w jakikolwiek sposób można sprawdzić wysokość danego elementu, np div'a?

W JavaScript się da.

Kod: Zaznacz cały
element.offsetHeight;
Blog o standardach sieciowych, tworzeniu stron i webdesignie. | Przyjmuję zlecenia (design, HTML, CSS, JavaScript) | Em Calc
Piotr Petrus

Standardista
Standardista

Post 20.08.2006, 16:11:54

dzięki wielki bimas i riddle, to powinno mi wystarczyć.

Pozdrawiam.
gruby

Powrót do Początkujący webmaster