Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

[MySQL] Problem z wyświetleniem danych

Zdecydowałeś się na tworzenie interaktywnych stron przy pomocy PHP? Chcesz w łatwy i szybki sposób zarządzać danymi na swojej stronie? Tutaj znajdziesz pomoc w napotkanych przy tym trudnościach.

[MySQL] Problem z wyświetleniem danych

Post 17.09.2017, 13:11:47

Witam, mam mały problem z wyświetleniem danych. Posiadam 2 tabele lokatorzy oraz zuzycie.
Kod: Zaznacz cały
SELECT l.id_lokator, l.imie, l.nazwisko FROM lokatorzy l, zuzycie z WHERE z.id_lokator = l.id_lokator

To zapytanie ładnie wyświetla dane osób, które mają dodane zużycie czyli np lokatorzy o id 1,2,3 natomiast lokatorzy o id 4,5,6 się nie wyświetlają bo tego zużycia dodanego nie mają.
Chodzi mi o to żeby wyświetlić osoby, które nie mają zużycia (w tym przypadku o id 4,5,6)
Próbowałem za pomocą php jakoś wprowadzić wynik 1 zapytania do poniższego, ale przyniosło to pozytywnych rezultatów.
SELECT id_lokator, imie, nazwisko FROM lokatorzy WHERE id_lokator NOT in('$wynik_pierwszego_zapytania')

Da się jakoś wyświetlić osoby z.id_lokator != l.id_lokator?
Poproszę o wskazówki/podpowiedzi :(
arek0998

Re: [MySQL] Problem z wyświetleniem danych

Post 18.09.2017, 07:34:38

Przede wszystkim nie wiem po co w ogóle dodajesz złączenie z tabelą 'zuzycie', skoro w ogóle z niej nie korzystasz. Wystarczy więc, że zrobisz takie zapytanie:
SELECT l.id_lokator, l.imie, l.nazwisko FROM lokatorzy l

Jeśli natomiast potrzebujesz jednak jakichś danych z tabeli 'zuzycie', to spróbuj tak:
SELECT l.id_lokator, l.imie, l.nazwisko FROM lokatorzy l LEFT JOIN zuzycie z ON z.id_lokator = l.id_lokator
Bartosz Romanowski

SuperGod
SuperGod

Re: [MySQL] Problem z wyświetleniem danych

Post 18.09.2017, 11:30:26

Dzięki za nakierowanie zrobiłem to tak
SELECT l.* FROM lokatorzy l LEFT JOIN zuzycie z ON l.id_lokator=z.id_lokator WHERE z.id_lokator IS NULL
arek0998

Powrót do PHP i bazy danych