Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

[php] pozycja w wynikach google

Zdecydowałeś się na tworzenie interaktywnych stron przy pomocy PHP? Chcesz w łatwy i szybki sposób zarządzać danymi na swojej stronie? Tutaj znajdziesz pomoc w napotkanych przy tym trudnościach.

[php] pozycja w wynikach google

Post 23.06.2005, 17:09:07

Witam
Wpadłem na pomysł napisania skryptu który okreśłałby na którym miejscu w wynikach szukania zapomocą google - jest określona strona.Zastanawiam sie czy jest jakis prosty sposób zeby uzyskać taką informację .Jeśli nie wówczas myślałem o wykorzystaniu funkcji "fopen" do której wstawialbym link typu "http://www.google.pl/search?hl=pl&biw=1001&q=test&btnG=Szukaj&lr=" a zwrócone wyniki przetwarzał za pomocą wyrażeń regularnych itp.Rozwiązanie to niejest jednak zbyt dobre poniewaz trzeba wziasc pod uwage liczbe zwroconych stron z wynikami a co za tym idzie przetwarzanie kolejnych stron w poszukiwaniu określonego adresu www. Co o tym myślicie? Może macie lepsze pomysły- piszcie
Chieć znaczy móc
beatnut
mg

Post 23.06.2005, 18:00:53

Odpowiedź na to pytanie interesuje również mnie :)

Powiem tylko co wiem o metodzie wyciągania inforamacji ze stron (niedawno się tym zajmowałem choć nie z googli).
- stronę można pobrac wykorzystując darmową klasę Snoopy - jest właściwie niezawodna
- tak pobraną stronę należy potraktować parserem. Nadaje się do tego HTMLSax3 (można znaleźć na necie). Z wyrażeniami regularnymi też nie byłoby problemów, zwłaszcza że nie interesuje nas wielkość liter. Osobiście przychylałbym się jednak do zastosowania parsera, ponieważ wtedy łatwiej było by określić która z kolei na liście jest szukana strona
- problem jest własnie z generowaniem linków. Google wyświetla jednocześnie 10 znalezionych pozycji. Nawet gdy w linku wyświetlającym znalezione pozycje (przy max. ilości znalezionych np. 40) damy aby wyświelał nam np 70 to google pokazuje tę ostatnią stronę czyli w naszym wypadku 40). Niby kolejne można przyrównywać do poprzedniej 10-tki ale jest to mało eleganckie.
- dodatkową przeszkodą może być gdy szukana strona znajduje się na szarym końcu wśród 1000 (albo i większej ilości) pozycji - wtedy perspektywa pobrania 100 (lub więcej) stron jest nieciekawa :)

Takiemu rozwiązaniu nie wróżę niestety sukcesu :|

Lepszy pomysł? Może coś w stylu pobierania PageRanka (był już taki temat)?

Powrót do PHP i bazy danych