Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Powiązania między tabelami

Zdecydowałeś się na tworzenie interaktywnych stron przy pomocy PHP? Chcesz w łatwy i szybki sposób zarządzać danymi na swojej stronie? Tutaj znajdziesz pomoc w napotkanych przy tym trudnościach.

Powiązania między tabelami

Post 31.01.2018, 12:33:23

Witam,

Mam następujący problem. Stworzyłem bazę danych w której mam 3 table. Chcę je ze sobą powiązać.
Tabela 1 - Users składa się z id_user, imie_user, nazwisko_user, email_user, haslo_user. (id_user jako klucz główny)
Tablea 2- Prezentacje składa się z: id_prezentacja, id_user , wykład, data, godzina, zastępstwo (id_prezentacja- klucz główny, id_user - klucz obcy, zastępstwo typu boolean - jeżeli 1 to dodaje pozycję do 3 tabeli)
Tabela 3 Zastępstwo składa się z: id_zastępstwo, wykład, imie_z, nazwisko_z itd.(id_zatepstwo - klucz główny, wykład- klucz obcy)

W tabeli 2 akcję on delete i on update ustawiłem jako cascade i wszystko działa... czyli jak usunę użytkownika to usuwa też przypisane do niego prezentacje.

W tabeli 3 chciałem postąpić analogicznie, z tym że akcje te przypisuje do pozycji wykład. Chciałem, żeby przy usunięciu prezentacji usuwało się też przypisane do niej zastępstwo.

Przy ustawianiu opcji on delete i on update przy pozycji wykład wyskakuje błąd i nie da się zapisać zmian.
wyświetlana jest następująca informacja:

ALTER TABLE `Zastepstwo` ADD FOREIGN KEY ( `wyklad` ) REFERENCES `03655696_kp`.`Prezentacje` (
`wyklad`
) ON DELETE CASCADE ON UPDATE CASCADE ;

Wie ktoś może, czym to jest spowodowane?

Z góry dzięki za pomoc i mam nadzieję, że dość jasno udało mi się opisać problem

Ps.
Serwer bazy danych
Serwer: Localhost via UNIX socket
Oprogramowanie: MySQL
Wersja oprogramowania: 5.7.19-17-log - MySQL Community Server (GPL)
Wersja protokołu: 10
Kodowanie znaków serwera: UTF-8 Unicode (utf8)
matisr

Powrót do PHP i bazy danych