Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Pomysł na grę w PHP

Zdecydowałeś się na tworzenie interaktywnych stron przy pomocy PHP? Chcesz w łatwy i szybki sposób zarządzać danymi na swojej stronie? Tutaj znajdziesz pomoc w napotkanych przy tym trudnościach.

Pomysł na grę w PHP

Post 03.01.2017, 14:04:31

Czy ktoś popełnił jakąś grę w PHP (nawet najprostszą) i zechciałby się podzielić pomysłem na strukturę bazy danych i logiki gry?
rrawicz

Re: Pomysł na grę w PHP

Post 03.01.2017, 14:59:01

Grę w PHP?
kabexxx

Post 03.01.2017, 15:30:50

kabexxx napisał(a):Grę w PHP?

przypuszczam, ze autorowi chodzi o gry typu Travian…
Rafał Kukawski

+∞
+∞

Post 03.01.2017, 20:01:17

Gra w PHP, Hmm, Travian, Plemiona tak... cos w tym stylu

moze nie wyrazilem sie precyzyjnie, przepraszam. Zatem wyjasniam o co tak naprawde mi chodzi.

Otoz pracuje obecnie nad projektem, ktory zupelnie z grami nie jest zwiazany ale przy okazji pisze tez cos wlasnie w rodzaju gry i ten projekt traktuje jako swojego rodzaju poligon doswiadczalny gdzie mozna sporo rozwiazan przetestowac, wyprobowac itd. Potem te "przemyslenia" na poligonie implementuje we wlasciwym projekcie. Taki mix ale pomaga mi to na zresetowanie umyslu jak sie czasem zaplatam.

Do rzeczy; moja nazwijmy to "gra" polega w prostych slowach na tym ze przy pomocy bazy danych, SQL'a i skryptow PHP i Java przepychane sa z tabel do tabel zera i jedynki (generowane rozne wartosci w zaleznosci od czegos tam). Przy odrobinie odpowiedniej grafiki i sposoby wyswietlania danych mozna to potraktowac jako gre wlasnie.

A moje pytanie dotyczylo tego czy ktos moze robil wlasnie takie "przepychanki" danych po tabelach (jakas prosta lub bardziej skomplikowana gra) i moze sie podzielic swoimi pomyslami. Poprostu szukam inspiracji.

Taki dodatkowy miniprojekcik przy projekcie wlasciwym pozwala mi lepiej myslec.
rrawicz

Post 05.01.2017, 01:02:30

I takie gry wymagają jakiejś "żywej" akcji. Takie działanie można uogólnić na każdą grę sieciową, bo przecież każda gra wymagająca stanu online ciągle wymienia dane z serwerem. A że chcesz teoretyzować, to JS mamy zamienić na statyczne strony? W taki, wypadku statystyki graczy uproszczone do tablicy, a cały pokój uproszczony do zestawu grafik? OK.

Ale jakie "przepychanki" masz na myśli?

W każdym razie, to będzie typowe zastosowanie modelu relacyjnego wykorzystywanego w każdej witrynie www.
kabexxx

Powrót do PHP i bazy danych