Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Pobieranie danych z formularza

Zdecydowałeś się na tworzenie interaktywnych stron przy pomocy PHP? Chcesz w łatwy i szybki sposób zarządzać danymi na swojej stronie? Tutaj znajdziesz pomoc w napotkanych przy tym trudnościach.

Pobieranie danych z formularza

Post 27.12.2016, 15:51:54

Witam, na swojej stronie mam formularz z wieloma polami typu checkbox. Ilość tych checkboxów jest stale zmieniana adekwatnie do otrzymanego zapytania z bazy danych.
W skrócie wygląda to tak:
Mam bazę ze schroniskami, jeśli w bazie znajduje się jakieś schronisko to wyświetlamy 5 checkboxów z nazwą shelter'.$i.'option1/2/.../5. W przypadku występowania więcej niż jednego schroniska $i zwiększa swoją wartość i ponownie wyświetlamy checkboxy. Z tym nie mam żadnego problemu, jednakże nie wiem jak zabrać się za odebranie tych danych, ponieważ pola dodawane są dynamicznie.

Kod wyświetlania wygląda tak http://wklej.org/id/2999356/
dawido323
Dawid

Re: Pobieranie danych z formularza

Post 28.12.2016, 15:28:13

Możesz stworzyć pole name w formie tablicy, np
name=“shelter[]"
i wtedy w php możesz przeleciec przez to pętla, sprawdzić ile masz tych schronisk i zrobić co tam zechcesz
Star

Powrót do PHP i bazy danych