Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

PayPal i przekazywanie danych

Zdecydowałeś się na tworzenie interaktywnych stron przy pomocy PHP? Chcesz w łatwy i szybki sposób zarządzać danymi na swojej stronie? Tutaj znajdziesz pomoc w napotkanych przy tym trudnościach.

PayPal i przekazywanie danych

Post 08.07.2017, 11:13:31

Witam.
Mam problem ktory sprobuje opisac.
Nie jestem jakims specjalistą w pro ale costam skrobie.
Mam agencje turystyczną ktora wspolpracuje z osobami ktore sprzedaja bilety. Kazdy z nuch rejestruje konto na stronie i wypelnia formularz z danymi klienta. To wszystko zapisuje sie w pliku txt linia po linii kazda linia to osobne zamowienie. Bus ma 56 miejsc i tylko tyle moze zostac sprzedanyc biletow. W tym mini systemie jest wszystko ok ale chce rozszerzyc mozluwosc sprzedazy poprzez paypal i polacztlyc to tak aby klient mogl kupic bilet jak i pracownik dodac dane bez sprzedazy fizycznej poprzez paypal (on tylko wypelnia dane i od tego dostaje prowizje)

Wyglada to tak: jest plik administracyjny gdzie ja dodaje wycieczke i te dane sapisuja sie w pliku i katalogu. Ten plik i kat tworzone sa automatycznie.
Zakladajac ze wybieram dzien wycieczki:
2/07/2017 u zapisuje to...
to sciezka do pliku z danymi wyglada tak:
dbsae/2017/lipiec/2/2.txt
czyli dbase/katalog lipiec/katalog dzien miesiaca/plik dzien miesiaca

I teraz tak. Dane w pliku wygladaja tak:

Imie=Nazwisko=kierunek wycieczki=data wycieczki=data zabukowania=Dane pracownika login

Takie dane wprowadza pracownik ktory wypelnia dane formularza.
Na samym poczatku wyswietla sie kalendarz i w petli skrypt sprawdza czy plik istnieje dla konkretnego dnia i jesli jest (ten ostatni plik z podanej wyzej sciezki) to nastepuje generowanie linku z adresem:

booking.php?month=lipiec&day=2
i to przekazuje do skryptu w pliku booking.php

Teraz pytanie zasadnicze. Chce aby ten kalendarz pozostal dla pracownikow i ten skrypt ALE jednoczesnie chce stworzyc osobny plik z formularzem dla klientow chcacych kupic wycieczke online z pominieciem pracownika tyle ze jesli ktos bedzie chcial kupic poprzez paypal trzeba przekazac takie same dane ktore sie zapiszą w tym pliku ale tylko jesli dostanie sie zwrot z paypal o zaplacie. Tylko jak to przekazac bo przeciez nie zapisze od razu danych jesli cos pojdzie nie tak z oplatą.
santry11

Powrót do PHP i bazy danych