Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Jak zliczyć wystąpienia tekstu MySQL

Zdecydowałeś się na tworzenie interaktywnych stron przy pomocy PHP? Chcesz w łatwy i szybki sposób zarządzać danymi na swojej stronie? Tutaj znajdziesz pomoc w napotkanych przy tym trudnościach.

Jak zliczyć wystąpienia tekstu MySQL

Post 13.11.2017, 11:11:38

Witam,

W MySQL mam tabelę zawierającą faktury i noty kredytowe, z kolumnami: Kontrahent, Typ_dokumentu, Nr_dokumentu, Powiazane_dokumenty. Nie chcę rozdzielać not i faktur - zależy mi na tym aby były w jednej tabeli. Dla każdej noty kredytowej, w kolumnie 'Powiazane_dokumenty' jest wstawiony symbol, której faktury dotyczy. Czasami zdarza się, że nota dotyczy kilku faktur i wtedy wpisane są one w jednym polu po przecinku np. "FA20150815, FV20170815" Czy da się zrobić tak, aby w kolumnie 'Powiazane_dokumenty' można było wpisać ręcznie nr faktury, której dotyczy nota, gdy jest to nota kredytowa a gdy jest to faktura to żeby była tam liczba not kredytowych przypisanych do danej faktury. Inaczej mówiąc, gdy jest to faktura to w polu 'Powiazane_dokumenty' chciałabym zliczyć ilość not kredytowych przypisanych do danej faktury. Jak wykluczyć przypadek gdy faktura ma nazwę "FA123" a przeszukiwany tekst ma formę "FA5050, NFV123" nie chcę liczyć takich przypadków bo FA123<>NFA123 . Może jest jakieś inne rozwiązanie żeby przechowywać informacje o ilości powiązanych not kredytowych do danej faktury? Nawet jeżeli przeniosłabym noty do oddzielnej tabeli to i tak problem kilku powiązanych not do jednej faktury nie zniknie. Dodatkowo muszę uwzględnić warunek, aby wartości pola Kontrahent były takie same i dla noty i dla faktury.
anka_skakanka

Re: Jak zliczyć wystąpienia tekstu MySQL

Post 13.11.2017, 12:05:54

Hej sprawa nieaktualna, znalazłam lepsze rozwiązanie. Dzięki.
anka_skakanka

Powrót do PHP i bazy danych