Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

[php] <iframe> + formularz

Zdecydowałeś się na tworzenie interaktywnych stron przy pomocy PHP? Chcesz w łatwy i szybki sposób zarządzać danymi na swojej stronie? Tutaj znajdziesz pomoc w napotkanych przy tym trudnościach.

[php] <iframe> + formularz

Post 05.05.2007, 13:44:34

Witam.
Mam taki problem...
Stworzyłem sobie katalog stron no i teraz chce zrobić tak ze po kliknięciu na jakiś link otwiera się nowe okno.
W tym oknie ma być <iframe> ze stroną która jest w tym katalogu oraz formularz który znajduje się poza tą ramką.

No i wszystko było by ok tylko że po wysłaniu tego formularza odświeża się cała ta strona razem z iframe kasując adres który jest zapisany w zmiennej globalnej $_GET[src]
Czy da się jakoś tak zrobić żeby odświerzał się jedynie sam formularz a iframe zostało bez zmian?

Żeby tego było mało chcę zrobić jeszzce coś takiego zeby do formularza był pobierany aktualny adres z <iframe>... Czyli jak z iframe ktoś kliknie w jakiś link to automatycznie w formularzu zmieni się adres...

Ma ktoś jakieś pomysły?

PS. odnoszę wrażenie że przy tym ostatnim bez JavaScriptu się nie obejdzie... mam rację?
korboss89

Powrót do PHP i bazy danych