Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Jak poprawić prędkość internetu?

Poszukujesz jakiegoś programu? Twój komputer kolejny raz zastrajkował? Tutaj znajdziesz pomoc w jego opanowaniu, informacje o sterownikach, oprogramowaniu, porady.

Jak poprawić prędkość internetu?

Post 14.12.2017, 00:51:20

Od dłuższego czasu borykam się z problemem wolnego internetu, zmieniam dostawców jednak żaden nie zapewnia mi stabilnego łącza. Aktualnie mam internet Orange, częste problemy w ciągu dnia, wieczorem jeszcze gorzej internet ciągle laguje. Sprawdzałem prędkość na stronie speed test, pomiaru pokazuje w miarę ok jednak nie ma to żadnego pokrycia w rzeczywistości. Jak poprawić stabilność łącza? Gdzie może tkwić problem? Dostawca twierdzi, że u nich nie ma żadnych problemów.
speedtest

Re: Jak poprawić prędkość internetu?

Post 14.12.2017, 04:26:15

Mieliśmy ten problem z Orange. Cóż,zgłaszać, zgłaszać, i JESZCZE RAZ zgłaszać. Widocznie przekaźniki w twojej okolicy gdzieś
oberwały. U nas sieć zwolniła po jednej z burz. Niby na zgłoszenia odpowiadali że problem został naprawiony, ale był nadal. Nad nami się ulitowali i teraz jest normalnie. Nie tylko normalnie, sam pan kierownik zadzwonił by dopytać czy usługa zyskała na jakości. A też momentami cudowna machina orange przerzucała mnie w czasie w 2005 rok, gdy to trzeba się było na film czy muzykę w sieci naczekać. Teraz internet faktycznie śmiga bez zastrzeżeń. Więc pod tym względem orange mogę tylko polecić.

Oczywiście najpierw przed zgłoszeniem polecę ci sprawdzić,czy w twoich urządzeniach nie siedzą jakieś robale. Jeśli korzystasz z prywatnego routera , to w nim może tkwić problem. Jeśli nie, zgłaszaj aż będą sapać ze zniecierpliwienia ;)

Post 14.12.2017, 13:54:29

Nie będę ukrywać, że sprawa ciągnie się od kilku miesięcy. Zgłaszane kilkanaście albo kilkadziesiąt razy, dział techniczny za każdym razem przyjmuje zgłoszenie po czym po 2-3 dniach otrzymuje za każdym razem tego samego smsa, że u nich jest wszystko w porządku. Ewentualnie czasami dostałem informacje, że nadajniki w mojej okolicy są przeciążone. Pisałem 3 razy reklamacje, niestety nie została uwzględniona, zostało mi jeszcze rok umowy więc czekam na ten moment jak zrezygnuje z ich usług bo podejście do klienta mają straszne. Korzystam z prywatnego routera, jest sprawny sprawdzałem na nim również internet play i nie ma problemów. Ja nadal jestem w roku 2005 po korzystanie z youtube czy netflixa wiążę się z czekaniem aż zbuforuje się troszkę filmu i nawet wtedy nie ma gwarancji, że nie będzie zacinać.
speedtest

Post 15.12.2017, 06:40:12

Ale to nie jest twoja sprawa że nadajniki są przeciążone. Tak jak w przypadku każdej usługi, jakość jej świadczenia leży po stronie usługodawcy . Nie wyobrażam sobie bym zamawiając kwiaty w kwiaciarni dostała uschnięte i połamane bo nie mieli auta i biegli przez miasto. Lub żeby mi w sklepie dali do kupienia potłuczone jajka bo była śliska podłoga i pracownica się potknęła :D
Jak nikt nie reaguje, pisz do wyższego pierdzistołka. Na upartego. Wbrew temu co można uznać przetestowałam wiele firm i podejście orange, mimo że strasznie biurokratyczne, jest profesjonalne. Choć podejście pracowników przyjmujących zgłoszenia wcale nie musiało być. Oczywiście nie robię tutaj kryptoreklamy, mówię z doświadczenia bo przetestowałam wiele sieci, i w niejednej na podobne zgłoszenie rozkładają ręce z tekstem "To co my pani poradzimy, proszę się przeprowadzić bliżej przekaźnika". Prawda jest taka że im większa firma, tym większe starania by olewać wszelkie reklamacje. I z tym się trzeba po prostu liczyć. Skoro w twojej okolicy mocniejszy sprzęt ma play, to wybierz play. Osobiście do play jestem zrażona, pamiętam ich z czasow poukrywanych kosztów, astronomicznych cen za aplikacje intenetowe w telefonie i bezustannego braku zasięgu poza miejskimi centrami.

Powrót do Oprogramowanie i Komputery