Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

[strona] Video konferencje Prośba o opinie

Stworzyłeś nową stronę? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie, grafikę? Pochwal się innym, zobacz jak im się podoba, jakie mają uwagi.

[strona] Video konferencje Prośba o opinie

Post 16.02.2017, 22:03:12

Ostatnio nabyłem kilka ciekawych stron z końcówką online. Pod jedną z nich postanowiłem na szybko w kilka nocy napisać skrypt wykorzystując gotowe elementy i uruchomić testowo.

http://czat.online

Serwis oferuje darmowe anonimowe i prywatne rozmowy grupowe online poprzez videoczat.
Możliwość utworzenia własnych pokoi nawet do 30 użytkowników z zastrzeżeniem kontaktu video jednocześnie z maksymalnie 10 użytkownikami.
Dodatkowo oferowany jest kontakt audio (bez video)

W sieci jest kilka serwisów zagranicznych oferujących takie usługi ale najczęściej wymagają one rejestracji lub są płatne a do tego strumień video przechodzi przez media serwer i jest zapisywany.
W wypadku mojego projektu połączenia nawiązywane są z ominięciem media serwerów. Oczywiście wpływa to na jakość połączeń w wypadku słabego łącza ale zarazem pozwala nam na zachowanie prywatności.
W pełni funkcjonalny serwis będzie w chwili uruchomienia pełnego szyfrowania połączeń z użyciem np. certyfikatów ssl.

Na początek chciałbym poznać opinie użytkowników czy jest sens iść w tym kierunku.
Najważniejsze to prostota użytkowania (bez rejestracji, udostępnienia danych itp). Wystarczy podać znajomym nazwę pokoju by mogli szybko przyłączyć się do rozmowy grupowej.

Proszę Was o opinie.
grzesiekodjozefa2

Powrót do Opinie, uwagi, oceny