Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

[grafika] Top na strone

Stworzyłeś nową stronę? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie, grafikę? Pochwal się innym, zobacz jak im się podoba, jakie mają uwagi.

[grafika] Top na strone

Post 31.03.2008, 19:26:39

Witam,
ostatnimi czasy myślałem czy nie zrobić sobie prekursora portfolia, nieraz prezentowałem tu i ówdzie moją skromną wiedze, rzucałem jakąś radą czy coś i od czasu do czasu ktoś komu pomogłem na jakimś forum, zwracał się do mnie z pytaniem o wykonanie jakiegoś projektu i był zainteresowanym moim portfoliem.
Jako że takowego nie posiadam bo nadal wiem za mało by zrobić coś żeby szczena opadła klientowi i zapomniał jak się języka używa, wolałem uczyć się, uczyć a w przerwach odpoczywać gdzieś w terenie ze znajomymi żeby mieć siły na dalszą nauke.
No ale myślę, w sumie nie musi być to moje portfolio, zrobiłem kilka prac dla innych, średnich w moim mniemaniu ze względu na niską płace i terminy liczone w 2-3 dniach (studia, prywatne życie i parę spraw nie zostawiają mi wiele czasu na poświęcenie się tematowi moich zainteresowań jakim jest webdesign) ale może poświęcić więcej czasu i stopniowo stworzyć własną witryne z małym CMS'em itp...

No i rozplanowałem co jak gdzie i dlaczego no i pasuje teraz zrobić layout. Pierwsza rzecz, mam Photoshopa na licencji studenckiej a jeżeli już komuś coś pokazać lub może jakąś reklamę w przyszłości umieścić czy cuś, pasuje witrynę zrobić w programie na licencji komercyjnej (Photoshop - 3000zł) lub poszukać alternatyw.
Alternatywa się znalazła i jest nią GIMP nad którym siedzę ostatnimi dniami (od 29 marca tego roku) i tak powstał mój pierwszy twór z użyciem paru pędzli itp itd etc który chciałem przedstawić, posłuchać krytyki żeby mieć motywacje na wypracowanie czegoś ciekawszego.

Żeby przerwać na chwile mój monolog, oto praca o której mówię:
http://img209.imageshack.us/img209/4166/pracayh9.jpg

Pierwszy zarzut pewnie to czemu praca nie jest w kolorze. A no dlatego że myślę w takich klimatach zrobić swoją stronę. Po pierwsze dlatego że mam słabość do czarnego koloru a po drugie dlatego że jakoś mi tak do gustu przypadło.
Druga sprawa jest taka że na dole jest szary pusty pasek, myślę na niego coś wrzucić, może odpowiednio wygradientowaną i wycieniowaną grafikę która będzie imitowała zawijane nie wiem co (graficzka na której będzie menu a która będzie wyglądała jak by była zawinięta za szary pasek, dość prosty i ciekawy efekt który chce wykorzystać) także szarej przestrzeni na dole proszę się specjalnie nie czepiać :-)
Co do paska na górze koło którego jest Info, w tym miejscu będą pojawiać się krótkie komentarze, klient który najedzie na odnośnik którego nazwa jest niejasna lub na jakikolwiek inny, zobaczy krótką notatkę na temat działu.

No i to by było na tyle, proszę o konstruktywną krytykę, zdania w stylu dobrze/źle wiele nie wnoszą, małe uzasadnienie się przyda.
gorylek

Post 01.04.2008, 21:10:02

przeczytalem tylko "żeby przerwać na chwile..." i "pierwszy zarzut (...) do gustu przypadło"

wiec jak cos pominalem waznego to sorry :)

bardzo czesto ciezko ocenic jakos topa nie widzac reszty strony - mozna jednak to zrobic w 2 skrajnych przypadkach:

- przy bardzo dobrych topach (np: http://88.198.60.17/images/header-conte ... /retro.jpg)
- lub gdy mowimy o slabym topie (np. Twoj..)

nie podobaja mi sie uzyte fonty, pole na info, top niczego nei przedstawia i nawet jesli lubisz ciemny kolor to nie musiales isc w takie szarosci
Labolatorium nieograniczonych możliwości - http://www.insanelab.pl
Od nieszablonowych stron www po dedykowane aplikacje internetowe.
Mateusz Cisowski

Post 01.04.2008, 22:49:10

Temat jest niezgodny z regulaminem działu Opinie, uwagi, oceny.
Proszę się z nim zapoznać i wysłać mi prywatną wiadomość z poprawkami - wtedy wątek zostanie odblokowany.
Avatar użytkownikaKrzysiek Łabuś
Krzysiek Łabuś

retarded
retarded

Powrót do Opinie, uwagi, oceny