Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Google fonts - ładowanie

Masz juz opanowane podstawy tworzenia stron WWW? Pora na bardziej zaawansowane i atrakcyjne technologie. Wzbogać swoją stronę o animację flash lub inne nowoczesne rozwiązania.

Google fonts - ładowanie

Post 27.02.2016, 12:14:09

Witam, miałem problem z wyborem działu, po opisie ten uznałem za odpowiedni, jeśli któryś z moderatorów uważa, że inny będzie odpowiedniejszy to bardzo proszę o przeniesienie.

Ładuję font google play poprzez link w sekcji head strony:
Kod: Zaznacz cały
<link href='https://fonts.googleapis.com/css?family=Play:400,700&subset=latin,latin-ext' rel='stylesheet' type='text/css'>

Jako, że wybrałem obie dostępne wersje fontu (400/700) oraz rozszerzenie latin-ext to cała paczka trochę waży i dość wolno się ładuje.

Efektem tego jest wyrendowana strona z losowym mixem fontów.
Czasem font zdąży się załadować i wszystko jest tak jak być powinno.
Czasem jednak nie które słowa są wyrendowane w innym foncie (który mam ustawiony w css, a nie muszę go pobierać)
Zdarza się również tak, że tylko nie które litery nie są odpowiednio zastąpione - kilka liter jest w foncie google kilka w systemowym - w jednym słowie.

Czy ktoś naprowadzi mnie w jaki sposób wykorzystać font google tak, aby nie wstrzymywać renderowania strony i żeby nie wyświetlały się wyżej opisane "mixy fontów", a po załadowaniu fonta wszystko się odpowiednio podmieniło?

Byłbym wdzięczny również za wytłumaczenie dlaczego tak się dzieje, najbardziej dziwi mnie sytuacja gdy jedno i to samo słowo potrafi wyświetlić się w 2 różnych fontach (chociaż powinno w jednym). Na logikę skoro przeglądarka te litery potrafiła wyrenderować poprawnie to i w jednym i w drugim słowie powinien być taki sam efekt.

Pozdrawiam,
Seifer
Seifer

Re: Google fonts - ładowanie

Post 28.02.2016, 22:15:56

Pokaż przykład strony i elementu którego to dotyczy.
Tomasz Waszkiewicz

capoeirista
capoeirista

Powrót do Multimedia i Flash