Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Projekt praktyczny

Tworzenie dynamicznych stron internetowych z zastosowaniem JavaScript, jQuery, Ajax. Dowiedz się jak to zrobić, znajdź rozwiązania swoich problemów.

Projekt praktyczny

Post 13.06.2017, 20:35:22

Cześć,
Mam pytanko, chciałbym w pracy wykonać pewien projekt najszybciej jak się da. Jestem trochę ograniczony ponieważ dopiero uczę się javascript, przerabiam w tym momencie videokursy i czytam książkę.
Stworzyłem z którego użytkownicy mieliby tak korzystać:

1. Zaznaczają inputy które potrzebują
2. Klikają przycisk "Wyśłij"
3. Do mnie na adres mail przychodzi wiadomość z danymi które użytkownik zaznaczył, wygenerowanym kolejno numerem referencyjnym i linkiem który będzie miał podpis typu "Skończyłeś? Daj znać użytkownikowi klikając w link : <link>". W tym samym czasie on otrzymuje mail potwierdzający wysyłkę zlecenia, w którym również znajduje się numer referencyjny
4. Ja wykonuje zlecenie
5. Kończę zlecenie, klikam w link opisany w pkt 3 i użytkownik dostaje maila typu "Twoje zlecenie jest zakończone, zgłoś się po odbiór towaru"

W teorii wydaje się proste, ale w praktyce jest gorzej, tym bardziej, że się dopiero uczę i jest to mój pierwszy projekt. Nie proszę was o gotowe rozwiązanie, chciałbym się tylko dowiedzieć jaki może być sposób wykonania tego zlecenia, chciałbym ominąć PHP i wszystko zrobić w JS, ale w JS jest tyle różnych frameworków, że nie wiem za jaki kurs się zabrać kolejno żeby umieć wykonać to zadanie.. W czym to zrobić najłatwiej ?
Podejrzewam, że będzie potrzebna baza danych, pewnie mogoDB z serwerem Node.
edziu16

Re: Projekt praktyczny

Post 13.06.2017, 23:40:12

Jak node.js, to pomocny będzie Express (https://expressjs.com/) + baza (może być mongo, może być dowolna inna, ponieważ nie widzę tutaj żadnej skomplikowanej rzeczy, która wymagałaby wyspecjalizowanej bazy) + nodemailer (lub inny moduł, żeby wysyłać maile).
Rafał Kukawski

+∞
+∞

Powrót do JavaScript